• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polskie lokomotywy przemysłowe i manewrowe - zdjęcia

Butter

Użytkownik
Reakcje
103 0 0
Warenka, 30.12.2017. Fizyczna likwidacja kolei KWB Adamów zaczyna wchodzić w decydującą fazę, więc przypomnijmy sobie tą kolej z tak niedawnego okresu gdy jeszcze "żyła". 30.12.2017 był z tego co wiem przedostatnim dniem jej normalnego funkcjonowania, następnego dnia rano miały wyjechać jeszcze tylko dwa pociągi... W tym miejscu chciałbym podziękować Pawłowi R, bo to jego dodana kilka dni wcześniej relacja skłoniła mnie do tego, żeby ruszyć swoje cztery litery z Gdańska i odwiedzić to fantastyczne, pełne krokodyli miejsce ;)
DSC_0373.JPG
 

Butter

Użytkownik
Reakcje
103 0 0
30.12 obudziłem się rano z potworną gorączką... Cały poprzedni wieczór szukałem PKSów i innych środków ogólnodostępnej komunikacji, które mogłaby doprowadzić mnie do upragnionego celu jakim była Warenka... a tu taka wtopa. Nie mogąc zebrać się z łóżka postanowiłem odpuścić i zdrzemnąć się jeszcze, by nabrać jakichkolwiek sił na przetrwanie tego - wydawać by się mogło - nieuchronnie kiepskiego dnia... ale niczym Krokodyl Dundee czułem w głębi, że jeśli nie dopadnę tych zielonych bestii w jednym z ich ostatnich naturalnych ośrodków bytowania, będzie ciążył na mnie cień zmarnowanej szansy. Ale nic... pech to pech, taki sobotni "piątek 13-ego" można by pomyśleć.
DSC_0433.JPG
 

Butter

Użytkownik
Reakcje
103 0 0
Jeśli zaprezentowany sposób opisywania zdjęć się podoba to mogę zrobić z tego relację. Proszę tylko o szczerą opinię, czy kontynuować w tym tonie, czy zwyczajnie dodać jeszcze kilka fotografii, nie chciałbym tu nikogo zamęczać ;)
 

Butter

Użytkownik
Reakcje
103 0 0
Ok, to zakładam temat w odpowiednim dziale. Moderatora proszę o usunięcie wszystkich powyższych wpisów - powtórzyłem je już w odpowiednim miejscu.
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
W na wiązaniu do dzisiejszej prezentacji na Olechowie, taki obrazek:
22. 09. 2007 r. Rogów, lokomotywa SM31-009 w służbie PRKiI, odpoczywa po pracowitym dniu, przy modernizacji "Wiedenki" .
2007_0922_041714AA.JPG

Pozdrawiam.
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
25. 04. 2008 r. Szadkowice. Dwie "Tamary". Na przedzie SM48-162 i TEM2-251 za nią, pracujące w służbie ZiK Sandomierz, mkną do celu ze składem piasku kwarcowego, z kopalń w Białej Górze i Bratkowie.
Pozdrawiam.
20080425_SM48-162 i TEM2-251.JPG
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
10. 05. 2005 r. Paczków. Lokomotywa 401Da-257 stojąca na cegłach, na terenie tutejszej kopalni surowców naturalnych. Kiedyś takim sposobem naprawiałem swojego Trabanta, ale lokomotywę ?! o_O
Pozdrawiam.
2005_066.jpg
2005_064.jpg
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
Brak zaplecza technicznego i potrzeba przeprowadzenia jakiegoś remontu, może tłumaczyć tę sytuację.
Nadmienię, że lokomotywa ta jeszcze przez przynajmniej dekadę, pracowała w nieodległych Goświnowicach, dla firmy "Majkoltrans". Wygląda więc na to, że naprawa się powiodła. ;)
Pozdrawiam.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Z dzisiaj... 401Da z ZNTK MM z Elfem SKMWA na przejściówce...lub innymi słowy na półsprzęgu na kółkach...

IMG_20190220_114748.jpg


ps. robione telefonem i z racji rozmiaru przeedytowane IrfanViev...

Pozdrawiam,...
 

Podobne wątki