• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polskie lokomotywy przemysłowe i manewrowe - zdjęcia

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#81
Zrobiłem też kiedyś kilka zdjęć ,które pasować będą do tematu:)
Lokomotywy Elektrowni Rybnik
lokomotywy elektrowni Rybnik.JPG

RAIL POLSKA
IMG_0740.JPG

Lokomotywa zakładów tłuszczowych ADM SZAMOTUŁY
adm.JPG

401Da ELEWATOR "SNOP" SZCZECIN
IMG_5683.JPG

I jeszcze dwa zdjęcia manewrówek pierwsza ADM SZAMOTUŁY druga ZT KRUSZWICA zakład w Brzegu
SM 03.JPG

tomek.jpg

Może to nie manewrówka ,ale lok nie z PKP;) "rumun" z EURONAFTU TRZEBINIA na torze odstawczym w Lasocicach k/Leszna w oczekiwaniu na napełnienie cystern
Zdjęcie0044.jpg
 

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#82
Zrobiłem też kiedyś kilka zdjęć ,które pasować będą do tematu:)
Lokomotywa zakładów tłuszczowych ADM SZAMOTUŁY
Zobacz załącznik 225995
Bardzo fajny ten Kolzam. Choć ta fabryka już nie istnieje, a jej wyroby miały problem z jakością, to zawsze podobały mi się ich 2-osiowe manewrówki wzorowane na podobnych Vosslohach.

Może ktoś się orientuje, gdzie jeszcze służą takie manewrówki Kolzamu 418D(a) lub podobne? Chyba metro w Warszawie miało dwie takie (nie wiem, czy nadal posiada je). Wg Kol. CoCu ta trzecia 418-ka mogła być tą z Szamotuł:

418Da Metra:
Metro Warszawskie...

418D z Szamotuł?
Metro Warszawskie...

@CoCu: Zgaduję, że zdjęcia z ww. linku wykonał Kol. ZBIN1964.
 
Ostatnio edytowane:

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.286 58 3
#83
Bardzo fajny ten Kolzam. Choć ta fabryka już nie istnieje, a jej wyroby miały problem z jakością, to zawsze podobały mi się ich 2-osiowe manewrówki wzorowane na podobnych Vosslohach.

Może ktoś się orientuje, gdzie jeszcze służą takie manewrówki Kolzamu 418Da lub podobne? Chyba metro w Warszawie miało jedną.
W metrze warszawskim.
A ja jeszcze dodam pytanie ile tych lokomotyw w ogóle wyprodukowano ? Zawsze myślałem ze tylko dla metra Warszawskiego
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#86
Potwierdzam ta 418D była wyprodukowana dla ADM SZAMOTUŁY i nadal tam stoi w garażu -niestety nie czynna:(
A zdjęcia pokazane w wątku Irka zrobiłem ja i przesłałem Irkowi.
 

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#87
Tak, bo te dwie Metra nie są identyczne. To jest inny podtyp i występują delikatne różnice w wyglądzie zewnętrznym.
Podejrzewam, że Kolega pracuje w Metrze. Czy Kolega orientuje się, gdzie i kiedy spalinówki metra, w tym obie 418-ki (jeśli jeszcze istnieją), CZ Loko 797 i LM-400 ze Stargardu można obejrzeć i sfotografować w miarę z bliska w dzień? Czy we wrześniu będą jakieś dni otwarte z okazji Dni Transportu Publicznego?
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#88
Wszystkie te lokomotywy są w ciągłej eksploatacji i mają się dobrze. Teren Metra Warszawskiego odgrodzony jest murem, przez który nic się nie zobaczy, jedynie niedaleko bramy głównej ostał się jeszcze płot z siatki. Pod samą bramę podjeżdża autobus linii 166. Po wyjściu od razu przez ten płot widać nieco terenu Metra, chociaż to tylko kawałek jest. Oto widok tego miejsca:
http://maps.google.com/?ll=52.12628...=1DvqfmBI-Vdqbe-eImDgQQ&cbp=12,212.27,,0,0.08
Nie ma takiej możliwości by określić kiedy któraś z lokomotyw się tam, czy nawet gdzieś indziej pojawi, bo one są używane w zależności od potrzeb, a zatem może to nastąpić kiedykolwiek.
Co do dni otwartych, to nie orientuje się, ale pewnie coś takiego będzie, jak zawsze.
 

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#89
Wszystkie te lokomotywy są w ciągłej eksploatacji i mają się dobrze. Teren Metra Warszawskiego odgrodzony jest murem, przez który nic się nie zobaczy, jedynie niedaleko bramy głównej ostał się jeszcze płot z siatki. Pod samą bramę podjeżdża autobus linii 166. Po wyjściu od razu przez ten płot widać nieco terenu Metra, chociaż to tylko kawałek jest. Oto widok tego miejsca:
http://maps.google.com/?ll=52.12628...=1DvqfmBI-Vdqbe-eImDgQQ&cbp=12,212.27,,0,0.08
Nie ma takiej możliwości by określić kiedy któraś z lokomotyw się tam, czy nawet gdzieś indziej pojawi, bo one są używane w zależności od potrzeb, a zatem może to nastąpić kiedykolwiek.
Co do dni otwartych, to nie orientuje się, ale pewnie coś takiego będzie, jak zawsze.
Dziękuję za odpowiedź. Będę musiał kiedyś się tam wybrać.
 

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#92
EL2 -Koninskie krokodyle, ja szukam zdjęć tych lokomotyw z :
Kombinat Cementowo - Wapienniczy "Kujawy" SA - Piechcin/Zakład Wapienniczy "Bielawy"/Kopalnia "Bielawy"
tu na tej stronie :
http://www.dawidfratczak.pl/galeria/przemysl/el2.html
Jest kilka zdjęć lokomotyw tego zakładu autorstwa Jacka Chiżyńskiego, może autor lub ktoś inny posiada zdjęcia innych lokomotyw , jak widać nie wszystkie były " zielone" :)
Projektuję model tej lokomotywy i chciał bym zrobić go właśnie w brązowym malowaniu więc potrzebne są zdjęcia , a zdjęcia z widocznymi napisami eksploatacyjnymi to już marzenie :)
Tu jedna fotka z podanej strony:
el2-11 KUJAWYA.jpg
 

Podobne wątki