• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Polskie latarnie polskich producentów - przegląd

Reakcje
99 4 2
Ciekawostka z ostatniej chwili. Składając przyjacielowi z Szwajcarii życzenia świąteczne , dowiedziałem się, że tamtejsza firma, Deyfon, Dofon czy coś podobnie ( nie miałem jak zapisać). Zajmująca się dystrybuują modeli wykonanych ręcznie. W swoim rankingu, produktów hand made, w lutym tego roku, przyznała firmie OMAK, pierwsze miejsce w mini skali za lampę 1:700. Oraz dwóm lampom H0, drewnianej i ŻN, tytuł hand made roku 2016 za precyzyjne wykonanie i dbałość o szczegóły. :)
 

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
Najciekawszy jest fakt, że sam obdarowany tytułami o niczym nie wie. :eek:
Chciałem pogratulować, a tu konsternacja i zdziwienie po drugiej stronie
słuchawki. o_O Co prawda trzy wybrane lampy zostały wysłane do Szwajcarii
jako darmowe próbki, ale nikt nie poinformował o dalszym przebiegu wydarzeń.
 
Reakcje
45 1 5
Najciekawszy jest fakt, że sam obdarowany tytułami o niczym nie wie. :eek:
Chciałem pogratulować, a tu konsternacja i zdziwienie po drugiej stronie
słuchawki. o_O Co prawda trzy wybrane lampy zostały wysłane do Szwajcarii
jako darmowe próbki, ale nikt nie poinformował o dalszym przebiegu wydarzeń.
To tak jak wtedy gdy SP45 Piko otrzymało nagrodę Model Stulecia na gminnych dożynkach w Pcimiu Małym...
 

lulek

Użytkownik
Reakcje
89 4 0
Może tam mają taki zwyczaj, że zainteresowany dowiaduje się na końcu ;)
A ogólnie gratulacje dla pana S. Szwajcara to jednak Szwajcaria a nie nasz
polski grajdołek :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
Na facebooku pojawiła się nowość z firmy OMAK - słup sześciokątny do latarni. Poniżej fotka wklejona przez firmę OMAK na facebooku. Pozwoliłem ją skopiować dla kolegów, którzy nie mają dostępu do facebooka. ;)

20770324_1951735718443368_6465253577385617503_n.jpg
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
To ja też wrzucę chociaż produkt w zasadzie nie będzie do kupienia :(
Są dwie wysokości, Prezentowana to słup peronowy. Całość z metalu.
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Wielkość ryfli jest subiektywna i nie mam z nią problemu, to że słup nie zwęża się ku górze można podciągnąć pod zgniły kompromis, ale jakoś nie kojarzę tych słupów innych niż ośmiokątne...były sześcio-?

[edit] Przypatrzyłem się, zwęża się. Więc to też nie problem.

[edit 2] zwęża się ten Artura, OMAKowy jednak nie...
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
Tak ten co wstawiłem zwęża się ku górze :))

Wykonał go Zbyszek żeby nie było :) i nawet gdzieś na makietach się pojawi. Ale w stałej ofercie go nie będzie :(
 
J

Jurek ST44

Gość
Jeden robi wagony tylko dla zaufanych, drugi robi latarnie,ktorych nie będzie w sprzedaży. Zastanówcie sie po kija komu takie informacje ?
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
Bo jakbyś się dowiedział ile ta latarnia kosztuje to zaczęło by się czemu tak drogo. Nie warta ceny itd. Powstała na prywatne zamówienie w dużej liczbie pod konkretny projekt. Jak wiadomo że jest i ktoś się zgłosi z konkretnym zamówieniem i nie przerazi go cena to zapewne dostanie zamówione lampy.

No i poczeka kilka miesięcy na nie w kolejce zamówień.

Równie dobrze można by napisać "po co pokazywać jak ktoś sam dla siebie robi przeróbki. Przecież nikt innych ich nie kupi bo powstanie tylko jedna taka przeróbka"
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
Za kilka dni zaprezentuję swoje produkty, będą to modele latarni na słupach ośmiokątnych w 3 wariantach wysokości (6,5/9/11 metrów w realu) w połączeniu z oprawą ORZ czyli kultową łezką ;) Będą też na słupach betonowych ŻN 10 i 12 metrowych. Latarnie na obu rodzajach słupów już niebawem będą dostępne w stałej ofercie ZNTK Rybnik.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
Ciężko powiedzieć czy 4x więce bo nie wiem ile kosztuje ta z wydruku 3D razem z lampami. Ale biorąc pod uwagę ile kosztuje u Kluby słup ŻN z dwoma lampami to dużo.
 

Podobne wątki