• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Polskie latarnie polskich producentów - przegląd

Ernest

Użytkownik
Reakcje
33 6 0
Informacja o wzroście cen u producentów oświetlenia.
Ostatnio Kluba podniósł ceny swoich produktów średnio o 15%. :(
OMAK na razie bez zmian. :) Ciekawe jak długo? :confused:
 

lulek

Użytkownik
Reakcje
89 4 0

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Czy macie jakieś doświadczenia z latarniami sprzedawcy Bogos_75 z Allegro? Interesuje mnie jakość wykonania oraz stosunek jakości do ceny.
 

patryk70

Aktywny użytkownik
Reakcje
119 0 0
Niestety nie mam porównania, dlatego właśnie zadałem pytanie. Stare DDR było rożne, ale przez te lata zmienił sie rynek i możliwości. Nie wiem czy mozna to porównać z drzewkami, ale dla mnie np. krytykowany przez niektórych Freon jest ok.
Gdzieś już tutaj http://forum.modelarstwo.info/threads/polskie-latarnie-polskich-producentÓw-przeglĄd.6969/page-41 był poruszany temat tego dziadostwa, które ostatnio zalewa allegro a kilku sprzedawców usilnie wciska badziew klientom. Ogólnie, wszystko zależy jak podchodzisz do tematu oświetlenia? Jeśli jest ci obojętne co się świeci na makiecie byle się świeciło i z jakiś tam zrozumiałych względów oszczędzasz na kasie? To pseudo produkt w cenie od 2zł do 12 w porywach jest polecany. Jeśli jednak zależy ci na estetyce, zgodności ze skalą, realem i epoką w jakiej tworzysz makietę polecany jest OMAK i Kluba. Obaj panowie tworzą doskonałe modele lamp z lekką przewagą tego pierwszego, między innymi za sprawą przystępniejszych cen. I preferowania typowo polskich lamp. Ocena i podjęcie decyzji należy jedna grze do ciebie. :)
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Dziękuje za informacje. Czy ktoś wie, jak można się skontaktować z firmą OMAK, bo na podanego na stronie emaila nie odpowiadają?
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
Taka tam zapowiedź od ZNTK Rybnik ;) i wcale nie jest to łyżka do jedzenia zupy ;) jako że mam taką prawdziwą w pokoju pod łóżkiem postanowiłem ją dokładnie pomierzyć i odtworzyć w modelu. Najpierw powstanie w H0 na słupach ŻN i ośmiokątnych WZ.
 

Załączniki

patryk70

Aktywny użytkownik
Reakcje
119 0 0
Taka tam zapowiedź od ZNTK Rybnik ;) i wcale nie jest to łyżka do jedzenia zupy ;) jako że mam taką prawdziwą w pokoju pod łóżkiem postanowiłem ją dokładnie pomierzyć i odtworzyć w modelu. Najpierw powstanie w H0 na słupach ŻN i ośmiokątnych WZ.
Słup betonowy ośmiokątny już jest, link dla przypomnienia ;)
http://forum.modelarstwo.info/threads/betonowy-s%C5%82up-o%C5%9Bmiok%C4%85tny-test.24853/
Fajnie byłoby jakbyś wszedł we współpracę z OMAK. Ty oprawa On słup i mamy kultową lampę. (y)
 

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
200 29 1
Przepraszam, ale po kiego grzyba Ci oprawa kartonowa jak możesz zapodać z blaszki. o_O
. (y)
Z kartonu łatwiej, a blaszka to już wysoko poprzeczka techniczna i brak odpowiedniej dokumentacji. Mimo wszystko 1:25 to nie to samo co 1:22,5 ( inny przykład to pewna skala 1:45, 1:43,5 i 1:48).
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Mam prosbe do tych "eletrycznie zaawansowanych"... Jaki rezystor byscie proponowali do lamp OMAK( oprocz dolaczanych do zestawu) azeby zmiejszyc jasnosc swiecenia prawie ze do minimum. Mam lampy zawieszone ok 5 cm od poziomu gruntu (nad dzwiami do budynku toalety oraz magazynu), wiec stosujac standardowy rezystor wiazka swiatla robi wrazenie dziala laserowewgo "Gwiazdy smierci", co w przypadku dioramy o tematyce kolejowej jest efektem niemile widzianym
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
Jaki rezystor byscie proponowali do lamp OMAK( oprocz dolaczanych do zestawu) azeby zmiejszyc jasnosc swiecenia prawie ze do minimum.
Pytanie trochę mało precyzyjne. Nie można jednoznacznie podać jaki ma być rezystor nie znając napięcia zasilania.
Proponuję dobrać doświadczalnie.
W szereg z rezystorem dołączonym do lampy, podłącz potencjometr montażowy 10k lub 22k. Regulując nim ustawisz odpowiednią moc światła. Zmierz później jego rezystancję dodaj do tego wartość standardowego rezystora i takie zamontuj.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Pytanie trochę mało precyzyjne. Nie można jednoznacznie podać jaki ma być rezystor nie znając napięcia zasilania.
Proponuję dobrać doświadczalnie.
W szereg z rezystorem dołączonym do lampy, podłącz potencjometr montażowy 10k lub 22k. Regulując nim ustawisz odpowiednią moc światła. Zmierz później jego rezystancję dodaj do tego wartość standardowego rezystora i takie zamontuj.
Zasilanie 12V
 

patryk70

Aktywny użytkownik
Reakcje
119 0 0
Informacja o wzroście cen u producentów oświetlenia.
Ostatnio Kluba podniósł ceny swoich produktów średnio o 15%. :(
OMAK na razie bez zmian. :) Ciekawe jak długo? :confused:
Chyba wykrakałeś. OMAK ma też podnieść ceny. Nie wiadomo jeszcze o ile?
Więc jeśli ktoś planuje w najbliższym czasie coś oświetlać polecam skorzystać
jeszcze z niskich cen u producenta.
 

Podobne wątki