• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

POLSKIE LATARNIE POLSKICH PRODUCENTÓW - PRZEGLĄD

Artur

Moderator Grupy MSMK
Zespół forum
FREMO Polska
MSMK
Nie oprawy również Zbyszka. Nie do końca przeskalowany bo to jest niski. Wysoki wygląda dużo lepiej :)
[DOUBLEPOST=1504523061][/DOUBLEPOST]Podam średnicę później, jak dojadę do modelarni :)

..............a ogólnie w grubości słup przeskalowany. ;)
Wszystko zależy według jakiego oryginału w realu wzięto wymiary. Jeśli z najbardziej popularnego
9-cio metrowego to faktycznie jest przeskalowany. Przy skali H0 od początku zwężania, po górną
( pokazują czarne strzałki ) części słupa w modelu jest ciężko dostrzec gołym okiem.
Do pomiaru potrzebna jest suwmiarka. ;)

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Wszystko zależy według jakiego oryginału w realu wzięto wymiary. Jeśli z najbardziej popularnego
9-cio metrowego to faktycznie jest przeskalowany. Przy skali H0 od początku zwężania, po górną
( pokazują czarne strzałki ) części słupa w modelu jest ciężko dostrzec gołym okiem.
Do pomiaru potrzebna jest suwmiarka. ;)
Zapytam, bo nie rozumiem jednej rzeczy. O jakich czarnych strzałkach napisałeś i gdzie je zamieściłeś?

Koledzy, ponieważ z elektryki jestrem noga, mam pytanie. Jakie przewody trzeba by zakupić do zasilenia kilku lamp OMAK bądź KLUBA w H0? Chodzi mi o przekrój. Linka 2x0,5mm2 sie nada?

Bez przesady. :) To nie żarówki samochodowe na 12V. ;)
Znalazłem takie cuś... KALKULATOR PRZEKROJU PRZEWODÓW DLA LED

Co ciekawe - im mniejsze napięcie wpisuję, tym przekrój proponowany jest większy.

Poszukałem, że te diody LED zasilane napięciem 3-3,5V mają moc 0,4W.

Przy np. 8 diodach (8 słupów) to będzie moc w sumie 8 x 0,4W=3,2W.
Tak ustawiłem w tym kalkulatorze i wyszło że:

Przy długości przewodów zasilających 2m (dla 1m wyszło to samo) kalkulator podaje to, co kolega Darek1957 napiał:

tab_led_3.jpg

Z ciekawości... Przy długości przewodów 3m:

tab_led_2.jpg

Przy długości przewodów 4m
tab_led.jpg

Może się komuś to przyda :) przy instalacji lamp.

Tylko pytanie czy ten przekrój dotyczy w sumie dwóch żył zasilających czy jednej? Strzelam, że dwóch - w takim wypadku 2x0,5mm2 spokojnie wystarczy.

Ostatnio edytowane:

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Przy większych prądach (co najmniej 0,5 i więcej A), to tak. Ale nie dla kilkunastu diod LED, gdzie jedna lampa czy to Kluby czy OMAK pobiera prąd rzędu kilku mA.

Przy większych prądach (co najmniej 0,5 i więcej A), to tak. Ale nie dla kilkunastu diod LED, gdzie jedna lampa czy to Kluby czy OMAK pobiera prąd rzędu kilku mA.
A można wiedzieć ile dokładnie? Te diody zasilane 3V pobierają prąd 0,05A/sztukę? Czy to zależy też od tego czy dioda jest żółta czy biała?

Ostatnio edytowane: