• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Polskie latarnie polskich producentów - przegląd

grzegorz

Użytkownik
Reakcje
99 4 2
[QUOTE="misiek57, post: 546394, member: 4067".......lub do skorzystania jeszcze ze starego maila kolegi S. (omkia@omkia.eu)[/QUOTE]

Adres już nieaktualny o czym przekonałem się osobiście. ;) Teraz obowiązuje nowy: omak@omak.eu
 

patryk70

Aktywny użytkownik
Reakcje
119 0 0
Dzisiaj w katalogu OMKIA / OMAK znalazłem dwie nowości. :) Słup betonowy 12 m oraz lampa naścienna z małą oprawą OBs. Lampka naścienna powinna zainteresować wszystkich oświetlających wejścia do magazynów, parowozowni itp.

1.JPG
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
33 6 0
Z nowości i zmian jakie zachodzą u polskich producentów można pochwalić pomysł wprowadzony przez OMAK.
Dziś otrzymałem zamówienie. Oprócz lamp, standardowych rezystorów i diod prostowniczych, ku mojemu zdumieniu
w zestawie pojawiła się bateryjka do przeprowadzania kontroli oraz złączka ułatwiająca życie w zakresie elektryki.
Montaż złączki jest banalnie prosty. Z jednej strony łączymy przewody lampy, z drugiej np. grubsze przewody do zasilania.
Ja ułatwiłem sobie sprawę z rezystorem, montując go bezpośrednio przy części żeńskiej złączki, którą następnie można np. przykleić pod spodem makiety.

Na fotce zmontowane na szybko połączenie.
m1.jpg m2.jpg m3.jpg
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
Pomysł super. Ja musiałem się czasowo wbić w okres przejściowy gdyż dostałem lampy podwójne... z czterema drucikami gdzie każda para była do oświetlenia osobnego klosza. Powiem szczerze że jako amator ledwo sobie dawałem radę dwoma cienkimi jak włos kabelki (Pan Sylwester coś i tym wie;)) wiec cztery druty to jak operacja na otwartym sercu. Cieszę się wiec z udogodnienien jakie wprowadził Pan Sylwester!!
 

lulek

Użytkownik
Reakcje
89 4 0
........... (Pan Sylwester coś i tym wie;)) wiec cztery druty to jak operacja na otwartym sercu. Cieszę się wiec z udogodnienien jakie wprowadził Pan Sylwester!!
Mała uwaga z mojej strony, abyś kolego nie szafować publicznie czyimś imieniem.
Może dana osoba sobie tego nie życzy. Jest od tego nazwa firmy i wszyscy zainteresowani
wiedzą o kogo chodzi. ;)
Co do złączki to pomysł jak najbardziej trafiony. W najbliższym czasie będę coś zamawiał
więc dobrze wiedzieć czego się spodziewać. :)
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
Nie do końca zrozumiem kolegi uwagę. Nic złego nie powiedziałem a jak sam kolega zauważył wszyscy wiedzą o kogo chodzi. To tak jakby nie wspominać imienia Pana Andrzeja jak się mówi o EFC. A złączki fajne
 

patryk70

Aktywny użytkownik
Reakcje
119 0 0
................Pod znanym mi dotychczas adresem mogę kupić.... buty:eek:
Celem wyjaśnienia dla wszystkich, którzy ze zdziwieniem stwierdzili że pod dawnym adresem OMKIA można teraz kupić buty. Kiedy firma zmieniła swoją nazwę na OMAK, dawna domena stała się zbędna i już nieopłacana. Zgodnie z przepisami rejestratorów domen, wróciła do zasobów jako wolna. Tym samym przejęła ją Norweska firma sprzedająca obuwie. Na pewno adres jest dla nich korzystny. Wyszukiwarki szybko wyszukują i klasyfikują na pierwszej pozycji. Ale ze strony Polskich internautów spotkała ich przykra niespodzianka. Ponieważ wyszukujący spodziewali się całkiem czego innego pod tym adresem. I albo złośliwie lub w akcje niezadowolenia zbanowali stronę uznając, że ta korzysta z nazwy i podszywa się pod poprzednią firmę.

om.jpg
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.260 103 84
Czyli podsumowujac nowa firma strzelia sobie w stope (rana uleczalna) bo powinna zachowac domene jeszcze co najmniej przez rok (to okolo 90zl brutto rocznie). Pozwolilo by jej to na przyzwyczajenie swoich starych klientow do nowej domeny (rebranding). No coz... Nie wszyscy dbaja o dobry PR (relacje publiczne, kontakty z otoczeniem).
 
Ostatnio edytowane:

patryk70

Aktywny użytkownik
Reakcje
119 0 0
Czyli podsumowujac nowa firma strzelia sobie w stope (rana uleczalna) bo powinna zachowac domene jeszcze co najmniej przez rok (to okolo 90zl brutto rocznie). Pozwolilo by jej to na przyzwyczajenie swoich starych klientow do nowej domeny (rebranding). No coz... Nie wszyscy dbaja o dobry PR (relacje publiczne, kontakty z otoczeniem).
Nie sądzę, aby tak było. Firma OMKIA zachowywała domenę przez ponad pół roku. Przyzwyczajając potencjalnych klientów do zmian. Pod w/w funkcjonowała już ze zmienioną nazwą (OMAK ). Poza tym było info na forum i rozesłane pocztą pantoflową informacje do wszystkich byłych klientów o zmianie adresu kontaktowego. Ponadto nowi klienci dostali dane na Trybunałach Modelarstwa Kolejowego w Piotrkowie. Zarzucanie więc byłej OMKIA że niedbała o relacje publiczne jest co najmniej chybione.
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.260 103 84
Nie sądzę, aby tak było. Firma OMKIA zachowywała domenę przez ponad pół roku. Przyzwyczajając potencjalnych klientów do zmian. Pod w/w funkcjonowała już ze zmienioną nazwą (OMAK ). Poza tym było info na forum i rozesłane pocztą pantoflową informacje do wszystkich byłych klientów o zmianie adresu kontaktowego. Ponadto nowi klienci dostali dane na Trybunałach Modelarstwa Kolejowego w Piotrkowie. Zarzucanie więc byłej OMKIA że niedbała o relacje publiczne jest co najmniej chybione.
Niektore Brandy sa tak mocne, ze klienci pamietaja o nich nawet po 30 latach ich juz nie istnienia - vide Syrena, Warszawa, Ursus, Moda Polska, Spoldzielna LAD, Bugatti i wiele innych. Ja tylko obserwuje i widze, ze sporo osob pamieta jeszcze stary adres www.
 
Ostatnio edytowane:

enek

Użytkownik
Reakcje
89 3 4
I tu dobrze trafiłeś o OMKIA (OMAK) i KLUBIE prawdopodobnie też będzie się długo pamiętać.
Pomimo, że nie są jakimiś potentatami rynkowymi, ich ręczne produkty stają się pomału kultowe.
A to, utrwala się w pamięci klientów i w polskiej branży modelarskiej.
 
Reakcje
99 4 2
Świebodzki " Kolejkowo " otrzymało długo wyczekiwaną przesyłkę od firmy OMKIA . Pierwsze 20 szt . latarni , skala 1:22,5 ( bateryjka AAA ) Sylwek , robota Super Mega !!!(y)
Witam wszystkich po dłuższej nieobecności na tym wątku i forum. Teraz odpoczywając po chorobie w pięknej Kanadzie miałem okazję pobuszować po sieci i odnowić znajomości. Nawiązując do postu kolegi mattia warto nadmienić o wykonaniu prze OMKIA teraz OMAK lamp naściennych w skali 1:22,5. Z tego co wiem też poszły na Świebodzki. Fotka poniżej
m.jpg
 

patryk70

Aktywny użytkownik
Reakcje
119 0 0
Ciekawe co z łezkami w skali H0?
Pozwolę sobie odpowiedzieć na postawie rozmowy, którą odbyłem z OMAK na Trybunałach. Jest specjalny grafik w którym ujęte są bardzo interesujące projekty.
Między innymi łezka, która ma skompletowaną już dokumentację. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru materiału z którego ma być wykonana.
Potem pojawi się prototyp. Jeśli przejdzie pomyślnie weryfikację zostanie wdrożony do wykonania. Wnioskuję, że nie prędzej niż w przyszłym roku,
pod warunkiem sprzyjających kwestii finansowych i zdrowotnych. :)
 

Podobne wątki