• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Polskie latarnie polskich producentów - przegląd

mareknyc

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 8 0
Chodzi o koszty przelewu z USA ,które są wysokie .Paypal ma stosunkowo niskie ale jak im nie zależy na sprzedaży to już ich sprawa.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Nie wiem czy zalezy czy nie - nie mnie to oceniac. Ja mam szczescie ze moge liczyc na rodzine w PL i odbierac "przy okazji". Warto jednak pomyslec o Paypalu w szczeczoglnosci ze z tego co wiem to np przy wyrobach Pana Kluby jest duze zainteresowanie rynku niemieckiego.

@mareknyc - pogadaj z Walterem - on na bank musial do swoich modulow sciagac te wyroby z PL - moze nastepnym razem sie "podlaczysz" pod zamowienie ;)
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
Miśku ,arcy małe płace w Chinach to już historia, dużo się tam zmienił, o j dużo a na pewno w temacie płac pracowniczych.Minimum w zakładzie na taśmie to circa 700 dolo.
 

kotebi

Aktywny użytkownik
Reakcje
56 0 0
Pewnie że cena to nie wszystko ;) ale w wielu przypadkach decydująca. Ja nabyłem te lampy oczywiście je troszkę dopieściłem po swojemu i muszę przyznać że nie są takie najgorsze. A że z Chin? Wiele produktów jest z Chin z których pewnie tez korzystasz i myślę że średnio się tym przejmujesz ;)
Zgadzam się, korzystam z produktów zrobionych w Chinach lecz jeśli mam wybór to nie kupuję towarów chińskich.

.... Trzymając się samego oświetlenia (taki wątek) można ze smutkiem podsumować iż firmy Minikol, Hulacki, Kluba czy OMKIA stoją na przegranej pozycji. Przegrywają z zalewem taniochy i tandety we wspaniałych niskich cenach.
Może też powinienem podciągnąć swoje ceny do poziomu Europy? Wspomniane firmy celują, takie jest moje zdanie, w rynki zachodnie dlatego u nas kupujący drapie się często po głowie przed zakupem
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.643 133 3
Panowie, nie wiem czy wiecie ale obecnie zrobienie przelewu zagranicznego, kiedy mieszkamy w Europie i jesteśmy członkami UE, nie jest niczym wyjątkowym (KE nakazała zlikwidować IBAN - ma wystarczyć sam nr konta). Co do PayPal'a może i szybciej, i łatwiej ale sprawdzaliście po jakich kursach następuje przewalutowanie? Często wychodzi drożej niż opłata za przelew bankowy.

Co do cen to zapewne masz racje. Dwa, założę się, że tam też mają główne rynki zbytu ... :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
P (KE nakazała zlikwidować IBAN - ma wystarczyć sam nr konta).
Coś chyba nie tak. IBAN to skrót od International Bank Account Number czyli jest to międzynarodowy numer określający konkretne konto bankowe w konkretnym państwie.
[DOUBLEPOST=1456775969][/DOUBLEPOST]A przelewy, o których napisałeś to przelewy SEPA, które kosztują w Polsce 5zł, i do wykonania takiego przelewu musisz podać pełny numer konta (czyli IBAN) i międzynarodowy wzorcowy kod bankowy (czyli BIC). Poza tym za przelewy SEPA płaci wysyłający przelew i odbiorca przelewu.
 
Ostatnio edytowane:

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.643 133 3
Prawdę piszesz. Chodziło mi o SWIFT on ma być zlikwidowany. IBAN - numer rachunku i oznaczenie Państwa. Ale chodziło mi głownie o to, że kilka razy PayPal dość niekorzystnie przewalutował mi transakcję. Co nie oznacza że nie jest wygodny. Ale sukcesu sprzedaży nie wiązał bym jakoś szczególnie z opcją płacenia przez PayPal'a
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Prawdę piszesz. Chodziło mi o SWIFT on ma być zlikwidowany. IBAN - numer rachunku i oznaczenie Państwa. Ale chodziło mi głownie o to, że kilka razy PayPal dość niekorzystnie przewalutował mi transakcję. Co nie oznacza że nie jest wygodny. Ale sukcesu sprzedaży nie wiązał bym jakoś szczególnie z opcją płacenia przez PayPal'a
O likwidacji SWIFT-a nie słyszałem. SEPA to płatności w obrębie Unii Europejskiej i jak na razie nie ma planów na rozszerzenie ich na cały świat. Poza Unię, to pozostają przelewy SWIFT, a te niestety są drogie.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Ja tam końca OMKIA nie widzę gdyż produkty które robią biją na głowę Chińczyków itp bohomazy. Cenowo też wydają się atrakcyjne, choćby i w porównaniu z lampami z mojego podwórka

U mnie to tak wygląda
20160328_000317.jpg
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Ja tam końca OMKIA nie widzę
A kto mówi o końcu firmy OMKiA? Rozumiem, że wywiązała się "jakas tam dyskusja", ale przy jej okazji mądrym posunięciem byłoby jednak nie używać takich nie popartych faktami stwierdzeń, bo zaraz się zacznie....
Niedawno korespondowałem z OMKiA na temat nowych produktów i dowiedziałem się, że planowane są do wprowadzenia do oferty nowe, typowo polskie oprawy :)
Kto sie interesuje prawdziwym modelarstwem kolejowym i tak wie... co dobre :)
 
Ostatnio edytowane:

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
A kto mówi o końcu firmy OMKiA? Rozumiem, że wywiązała się "jakas tam dyskusja", ale przy jej okazji mądrym posunięciem byłoby jednak nie używać takich nie popartych faktami stwierdzeń, bo zaraz się zacznie....
Niedawno korespondowałem z OMKiA na temat nowych produktów i dowiedziałem się, że planowane są do wprowadzenia do oferty nowe, typowo polskie oprawy :)
Kto sie interesuje prawdziwym modelarstwem kolejowym i tak wie... co dobre :)
W pełni popieram kolegę. Sam dwa dni temu zamówiłem następne lampy.

Kolega misiek57 wietrzył koniec w związku z zalewem chińszczyzny (nie mylić z kuchnią orientalną)
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.643 133 3
OMAK to nowa nazwa. Latarnie robi ta sama osoba co wcześniej.
 

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
OMAK to nowa nazwa. Latarnie robi ta sama osoba co wcześniej.
Zgadza się, masz rację Arturze. Jako zaprzyjaźniony dodam tylko, że firma się rozdzieliła. Kolega S został przy lampach (więc wszystko po staremu). Kolega J poszedł w kierunku tego w czym się dobrze czuje i co najbardziej lubi, czyli modelarstwa kartonowego. Kolega S pomysłodawca i założyciel OMKI razem z kolegą J współtworzyli omawiany podmiot. Dlatego nazwa musiała ulec zmianie, a rozdział pt. OMKIA, został tymczasowo zamknięty ( może przy dobrych układach kiedyś zostanie reanimowany).
Na razie działa jednoosobowo pod nazwą OMAK. Zaś kolega J, zajął się tworzeniem pięknych modeli kartonowych, statków, samolotów i pojazdów.
Jeśli ktoś jest zainteresowany zleceniem wykonania w/w typu modeli zapraszam na moje PW (podam nr telefonu i maila do J ), lub do skorzystania jeszcze ze starego maila kolegi S. (omkia@omkia.eu)
 

Ernest

Użytkownik
Reakcje
33 6 0
Ja tam końca OMKIA nie widzę gdyż produkty które robią biją na głowę Chińczyków itp bohomazy.
Kiepskie porównanie, to tak jakbyś porównywał Trabanta do Mercedesa. ;) Według moich Niemieckich przyjaciół modelarzy, lampy OMKIA / OMAK biją na głowę, porównywalne stylowo lampy firm Niemieckich.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
@Ernest. Dyskusja była nt manufaktura vs chińskie produkty, to się do niej odniosłem. Co nie zmienia faktu że z resztą wypowiedzi całkowicie się zgadzam:)
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Dobry produkt sam się obroni.
Nie zapominajmy, że OMKIA produkuje modele lamp, a nie lampy do kolejki, choć zapewne są tacy, dla których to żadna rożnica.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki