• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Polskie latarnie polskich producentów - przegląd

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Z wątku wnioskuję, że spora część forumowiczów posiada lampy omkia. A więc może komuś przytrafił się podobny przypadek i podsunie rozwiązanie.
Zakupione jakiś czas temu lampy zostały szczęśliwie zamontowane i oświetlone. Prócz jednej u której przez nieuwagę urwałem kawałek przewodu.
Końcówka jest jeszcze dostatecznie długa, aby lampę podłączyć. Problem polega na tym, że w żaden sposób nie mogę się z niej pozbyć izolacji ( pobielić ).
Korzystam ze stacji lutowniczej z okrągłym, cienkim grotem. Kalafonia tego nie bierze. Czy ktoś wie jak pobielić końcówkę, aby można było ją przylutować???
Sposób jest dość stary i dobrze znany a najważniejsze ,że bardzo skuteczny: potrzebna jest zwykła polopiryna,aspiryna itp. polakierowaną końcówkę przewodu nawojowego ,którą chcemy pobielić aby lutowanie było możliwe bez skrobania tego lakieru co jest dość upierdliwe i mało efektowne, na końcówce przewodu topimy trochę kalafonii ,na gorący grot dodajemy trochę cyny , na umocowaną do blatu np. taśmą dwu stroną tabletkę polopiryny kładziemy przewód z naniesioną już wcześniej kalafonią i przykładamy od góry grot lekko przyciskając i w miedzy czasie ciągnąc za przewód dociśnięty grotem.Tam gdzie na przewodzie była kalafonia i był kontakt z polopiryną +grot z cyną mamy pięknie pobieloną końcówkę przewodu nawojowego.Czynność pocierania przewodu na tabletce wykonujemy 2-3 razy ( zależy od użytego lakieru ) podczas tego zabiegu trochę śmierdzi,ponieważ wydziela się kwas acetylosalicylowy i do przyjemnych to nie należy trochę jest duszący.Ten sposób można stosować również do przewodów np. ze słuchawek, potrzeba tylko więcej tabletek polopiryny.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
FENIX SPOSÓB

no dobra ,nie będę taki ,
nie mogę czytać morderczych sposobów, męczarnie..........
w imię Modelarstwa Polskiego:
na grot 450-470 stopni rozgrzania nakładam kroplę cyny jakiejkolwiek z krążka
po czym
przekuwam kroplę cynową miedzianym lakierowanym przewodzikiem ale powoli
wyciągam pobielony

ps. kropla obsłuży 7-9 przewodów ,potem nowa kropla
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
FENIX SPOSÓB

no dobra ,nie będę taki ,
nie mogę czytać morderczych sposobów, męczarnie..........
w imię Modelarstwa Polskiego:
na grot 450-470 stopni rozgrzania nakładam kroplę cyny jakiejkolwiek z krążka
po czym
przekuwam kroplę cynową miedzianym lakierowanym przewodzikiem ale powoli
wyciągam pobielony

ps. kropla obsłuży 7-9 przewodów ,potem nowa kropla
no każdy sposób jest dobry jeżeli jest skuteczny , tylko ten co nie ma stacji lutowniczej raczej z tego nie skorzysta
 

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
Na stronie OMKIA dotychczasowy katalog flach został zastąpiony plikiem pdf.
Niewątpliwą zaletą jest lepsza jakość zdjęć. Zaskakujące jest nowe logo, które
według zdobytych informacji jest następstwem zmian jakie zaszły. Ponoć według
specjalistów od marketingu jest bardziej medialne.
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
316 1 0
CYRUSS SPOSÓB alternatywa do Fenix sposób:

Najzwyklejsza lutownica transformatorowa, taka z grotem z miedzianego drutu fi 1,4. Na grocie kropla spoiwa i dość dużo kalafonii. Trzeba tylko na troszkę dłużej niż przy normalnym lutowaniu przycisnąć spust i do gorącego spoiwa (po wewnętrznej stronie grotu) włożyć końcówkę emaliowanego przewodu.
Współczesne emalie izolacyjne są tzw. samoczyszczące (drut nawojowy ma symbol DNEul jak "ułatwione lutowanie"), schodzą nawet w normalnej temperaturze lutowania.
Stary sposób z aspiryną był konieczny przy starej daty drutach (w dużym uproszczeniu to te z ciemnym kolorem emalii), a śmierdzi naprawdę okrutnie...
 
Reakcje
2.464 79 2
Witam. Na rynku pojawił się nowy producent lamp oraz dodatków w skali 1:87 i nie tylko - Bogos 75. Sam nabyłem kilka sztuk. Są ładnie wyskalowane oczywiście ledowe w różnych barwach oraz co najważniejsze - tanie jak na rynek modelarski.
Kilka propozycji. Szczerze polecam

http://allegro.pl/h0-lampa-latarnia-uliczna-led-makieta-ho-1-87-i6020534647.html
http://allegro.pl/h0-lampa-latarnia-podwojna-led-makieta-ho-1-87-i6019078046.html
http://allegro.pl/h0-lampa-latarnia-uliczna-led-makieta-ho-1-87-i6013947198.html
 

kotebi

Aktywny użytkownik
Reakcje
56 0 0
Bogos_75 nie produkuje tych lamp, te lampy dostępne są za "śrubki" u chińczyka na Aliexpress to tak celem sprostowania. Planowałem je wprowadzić do sklepu ale po otrzymaniu próbek zrezygnowałem.
 
Reakcje
2.464 79 2
Pewnie że cena to nie wszystko ;) ale w wielu przypadkach decydująca. Ja nabyłem te lampy oczywiście je troszkę dopieściłem po swojemu i muszę przyznać że nie są takie najgorsze. A że z Chin? Wiele produktów jest z Chin z których pewnie tez korzystasz i myślę że średnio się tym przejmujesz ;)
 

patryk70

Aktywny użytkownik
Reakcje
119 0 0
Dla modelarzy, którzy znają się na rzeczy liczy się jakość oraz Polskie wzornictwo.
Dla tego mając do wyboru Chińszczyznę, Omkie, Klubę, zawsze wybiorą te dwie
ostatnie, żeby nie wiem jak pięknie był wykonany Chińczyk. ;)
 
Reakcje
2.464 79 2
A nie trzeba mieć w ofercie również coś tańszego? Gorzej jak modelarz ma wysoki poziom “samozajebistości” (przepraszam za wyrażenie)wszystko wie najlepiej i znają się na wszystkim.Polecam fora amerykańskie tam nikt nikogo nie sekuje inna kultura. Może dlatego amerykanom żyje się łatwiej niż nam.
Jak popatrzę na Niemców i to jak są hermetyczni np. w modelarstwie to jestem pełen podziwu.
Funkcjonuje tam kilkadziesiąt firm modelarskich i nikt nikogo błotem nie obrzuca. Podobnie jest w Czechach.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
Ale o co Ci chodzi? Jak robisz makietę, to kupisz sobie te lampki na allegro, a jak robisz polską makietę, to kupisz u Kluby lub Omkii iiii wszyscy będą zadowoleni.
 

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
.................Jak popatrzę na Niemców i to jak są hermetyczni np. w modelarstwie to jestem pełen podziwu.
Funkcjonuje tam kilkadziesiąt firm modelarskich i nikt nikogo błotem nie obrzuca. Podobnie jest w Czechach.
Ok, podany przez ciebie przykład to firmy europejskie, które ciężką pracą przez lata budowały swoją markę. Wspomniałeś że są hermetyczni. I słusznie. Szanują swoich producentów i nie wpuszczają na elitarny rynek badziewia. ( szkoda że w Polsce nie ma takiej tendencji ).Nie żebym był rasistą, ale wku....a mnie zżynanie wszystkiego przez Chińczyków. Dorabiają się kosztem innych firm, kradnąc im wzornictwo oraz kosztem swoich braci wykorzystując ich ciężką pracę za marne grosze. Podam prosty przykład. Koszt wyprodukowania1 lampy waha się w granicach od 3 do 5 groszy!!! I w takiej mniej więcej cenie sprzedają na worki. Teraz wyobraź sobie ile muszą naje....ć tych lamp, żeby im się to opłacało. Kto zyskuje? No wiadomo. Ostatni sprzedający. Tylko z moralnego punktu widzenia, cała produkcja i sprzedaż przestaje być tak wspaniała. Ja wiem zaraz oburzą się sprzedawcy Chińskiego asortymentu. Dla czego nie mogą się bogacić skoro jest okazja? Mogą. Jest demokracja. Tylko czy aby na pewno wspierają tę gospodarkę, którą powinni? Według mnie jest to ewidentne niszczenie rodzimych producentów, którzy nie są wstanie zejść do takiego poziomu cenowego. Z prostych przyczyn. Nie mają w obwodzie 1000 chińczyków, którzy za psie pieniądze wytworzą dobro materialne. Szara rzeczywistość sprowadza do realnego świata z wysokimi cenami surowców, podatkami, ZUS-ami, cenami za energię, transportem. Trzymając się samego oświetlenia (taki wątek) można ze smutkiem podsumować iż firmy Minikol, Hulacki, Kluba czy OMKIA stoją na przegranej pozycji. Przegrywają z zalewem taniochy i tandety we wspaniałych niskich cenach.
 

mareknyc

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 8 0
Troszkę te firmy są same sobie winne ponieważ mają takie formy płatności,że nikt z zagranicy u nich tego nie kupi bo nie ma jak.
 

tomlok

Użytkownik
Reakcje
78 2 1
Troszkę te firmy są same sobie winne ponieważ mają takie formy płatności,że nikt z zagranicy u nich tego nie kupi bo nie ma jak.
Z tego co zrozumiałem w temacie, chodzi o ich sprzedaż i bytność na rynku polskim, a nie zagranicą.

Jeśli chodzi o kupno z zagranicy....Obecnie mieszkam i pracuję w Holandii, a w wolnym czasie buduję moduły. Nie miałem problemów z zakupem lamp Omki czy Kluby. Robisz przelew na podane konto i po krzyku. ;)
Ponadto obydwie firmy mają np. dystrybutorów w Niemczech.
 

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
Troszkę te firmy są same sobie winne ponieważ mają takie formy płatności,że nikt z zagranicy u nich tego nie kupi bo nie ma jak.
Latwiej jest jednak przez Paypala. Mniej zachodu z IBAN-ami
Macie rację koledzy, ale rzecz dotyczy tylko rynku polskiego ponieważ ponad 80% wzorów tychże
firm przeznaczone jest na rynek rodzimy i tylko myślą o polskich modelarzach.:)
 

Podobne wątki