• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Polskie latarnie polskich producentów - przegląd

OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#21
Witam raz jeszcze. Latarnia KLUBY ma ogranicznik, natomiast OMKII ma długi fragment słupa o jednakowej średnicy, toteż może być długości takiej jak KLUBA, mniejszej lub większej. Pomiary będę mógł wykonać dopiero jutro.
 
OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#22
Witam :D . Zdjęcie do tekstu powyżej. Szaro-niebieska = OMKIA, zielona = KLUBA. No i zgodnie z tradycją: fatalnie ciemne zdjęcia - przepraszam :oops:
 

Załączniki

OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#23
Witam :D . Korzystając z okazji (konkretnie z powrotu zimy na mojej dioramie) przedstawiam zdjęcia nocne latarni OMKIA. Na "śniegu" dobrze widoczny jest kształt snopu światła jaki dają te latarnie. W moim odczuciu doskonale naśladuje oryginał.
 

Załączniki

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
#24
Dla mnie bomba, niesamowity realizm oświetlenia. :shock: Wyrazy uznania za scenerię i podjęcie tak trudnego wyzwania jakim jest diorama zasypana śniegiem :D
 
OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#25
Witam :D . Dziękuję misiek57 za uznanie. W rzeczywistości, to nie zamierzałem znów wracać do zimy (EN57 P. Milosza trochę ucierpiał podczas poprzedniego "opadu"), ale chodziło mi o jasne tło dla przewodów sieci trakcyjnej i dla snopu światła. Teraz będę to musiał czyścić i odwlekam ten moment jak tylko się da ;) . Diorama miała być letnią, a śnieg był nawiewany i nie jest związany z podłożem. Podsumowując: Aby się przypodobać Forumowiczom trochę narobiłem sobie roboty - a tu ...... jedynym odzewem był misiek57 - dlatego podwójne dzięki! A skoro ocena pozytywna, to wręcz wielkie, podwójne dzięki.
 
S

Sebastian

Gość
#26
bstok70 napisał(a):
Diorama miała być letnią, a śnieg był nawiewany i nie jest związany z podłożem. Podsumowując: Aby się przypodobać Forumowiczom trochę narobiłem sobie roboty - a tu ...... jedynym odzewem był misiek57
Takich poświęceń chyba nikt nie oczekiwał, dlatego też służę pomocą przy odśnieżaniu. Łopaty naszykowane ;)
Nie mniej jednak, zdjęcia latarni a zwłaszcza efekt oświetlenia wielu z nas się przyda.
 

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
#27
bstok70 napisał(a):
Teraz będę to musiał czyścić i odwlekam ten moment jak tylko się da ;)
No to nie czyść, tylko zostaw dioramę w takiej zimowej scenerii :D i zrób taką samą tylko w letniej :D Wilk syty i owca cała. :p
 
OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#29
:oops: Dzięki za miłe słowa. Teraz już jestem szczęśliwy ;) . Niestety "śniegu" nie mogę zostawić, gdyż podczas poprzedniego "opadu" gwałtownie wzrosła mi w domu populacja żuczków baryłkarzy. A te, to dopiero trudno przetrzebić :D
 

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
#30
bstok70 napisał(a):
Niestety "śniegu" nie mogę zostawić, gdyż podczas poprzedniego "opadu" gwałtownie wzrosła mi w domu populacja żuczków baryłkarzy.
No, to trudno się mówi. Czekamy teraz letnią sesję :D
 

TT88

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#31
Wielkie brawa kolego bstok70 :D Dzieło godne mistrza, a tak na marginesie z czego jest ten śnieg? Czyżby mąka? 8)
 
OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#32
Witam :D . Tak jest to "Szymanowska" (lepszej, tortowej nie dała Żona). Przysmak żuczków baryłkarzy o czym wspomniałem wcześniej. Zaleta - bardzo drobna i lekka, toreż poddaje się siłom ssącym odkurzacza (trochę zapycha filtry) :roll: . Dziękuję za miłe słowa, jednak jak "śnieg" stopnieje okaże się, że do "mistrza" to mi bardzo daleko. Tak jak w naturze - śnieg dobrze zakrywa brudki znajdujące się pod nim ;)
 

TT88

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#33
bstok70 napisał(a):
Witam :D . Tak jest to "Szymanowska" (lepszej, tortowej nie dała Żona)
Ach te żony :p ja też ostatnio zmieniłem stan :? więc wszystko rozumiem. Mam nadzieję, że jak nadejdzie wiosna, albo lato na twojej makiecie to też wrzucisz jakieś foty. Tej zimowej scenerii naprawdę szkoda :( . Może jakąś trutkę na te robale byś rozsypał ;)
No, ale żarty na bok, powiedz mi, drzewka miałeś z naturalnych materiałów?
 
OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#38
Witam :D . To strasznie miłe, kiedy kilka osób dobrze się wypowiada o moich wypocinach. Fajnie, że Zvolack również pozytywnie odbiera produkty OMKII. Jego moduł, to cacko a skoro umieścił tam OMKIĘ to już o czymś świadczy! Ja na razie w planie mam dokończenie przedmieść, czyli ten sam szlak ale w innej, letniej scenerii. Docelowo będzie on moim torem doświadczalnym, na którym będę dopracowywał współpracę między odbierakami a el. siecią trakcyjną. Od kilku lat zbieram materiały do budowy stacji i fragmentu szlaku. Stacja raczej w klimacie industrialnym, więc zbieractwa (z uwagi na koszt) jeszcze kilka lat. Na razie mam już skompletowane oświetlenie i urządzenia srk (czyli najbardziej deficytowy towar). Z uwagi na mierne zdolności manualne wybieram ze sklepów tylko to co może być "dopuszczone do ruchu ;) " Wiele zależy od decyzji Forumowiczów Pod Drutem, czy będziemy budować moduły z przewodami Viessmanna. Niektórzy wpływowi (opiniotwórczy) Forumowicze są niezbyt chętni aby w ogóle coś zawieszać. Czekam na ich komentarze, bo od tego trochę zależy czy będę budował moduły fremowskie, czy prymitywne, ale tańsze, na własne potrzeby. No tom się rozpisał i "wywewnętrznił" Jeszcze raz dziękuję za miłe słowa. Dodam, że w OMKII są bardzo różne oprawy i te u Zvolack`a to imitacja lamp jarzeniowych z IV epoki. Sam chętnie bym zobaczył jak OMKIA uzyskała efekt świecenia "rurkowego", ale na tych zdjęciach za bardzo nie widać.
 

ptasznik.1961

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#39
bstok70 napisał(a):
Sam chętnie bym zobaczył jak OMKIA uzyskała efekt świecenia "rurkowego", ale na tych zdjęciach za bardzo nie widać.
Makietę, którą buduję mam czasowo umiejscowioną w latach 60/70 co zobligowało mnie do poszukiwań jakiś charakterystycznych lamp z tamtego okresu. Przez przypadek trafiłem na stronę OMKI i znalazłem to czego szukałem, a więc lampę którą kolego bstok70 wymieniłeś w swoim poście. Lampy sprawują się świetnie zwłaszcza snop światła padający na powierzchnię peronu i ulicy. Jednak malkontenci i oszołomy ( którzy chcą wyraźnie widzieć w skali 1:220 śrubkę z gwintem np. na lampie) zapewne dopatrzą się w omawianej lampie, że nie posiada ona pełnego efektu rurowego jak to nazwał kolega bstok70. Chcąc uzyskać taki efekt wizualny, czyli podsuwając sobie taką lampę pod oczy należałoby montować w oprawie ze trzy LED SMD zamiast jednej w celu uzyskania efektu równomiernego rozłożenia światła. Myślę jednak, że u modelarzy górę weźmie zdrowy rozsądek i nie będą dopatrywać się przez obudowę, czy przypadkiem nie widać tam rur jarzeniowych ;)
Pod spodem dwie fotki z budowy mojej makiety pokazujące jak świecą omawiane lampy jarzeniowe. Fotki jednak nie oddają w pełni tego fajnego efektu jaki jest w rzeczywistości :?
Trzeba to zobaczyć na własne oczy.
 

Załączniki

  • 62,7 KB Wyświetleń: 634

Podobne wątki