• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Polskie latarnie polskich producentów - przegląd

sun71

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
637 9 1
Na peronie.
Ale ta skrzynka to może być jeszcze z PRL?
Jak na mój gust to typowa skrzynka żeliwna, czyli jak najbardziej PRL - poczawszy od lat 60-tych. W skrzynce obok złącza kablowego był tez zapewne bezpiecznik. Według mojej oceny lampa z kablem wychodzącym wprost z gruntu nie mogła istnieć, chyba, że jako jedyna przy jakims obiekcie.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Jak na mój gust to typowa skrzynka żeliwna, czyli jak najbardziej PRL - poczawszy od lat 60-tych. W skrzynce obok złącza kablowego był tez zapewne bezpiecznik. Według mojej oceny lampa z kablem wychodzącym wprost z gruntu nie mogła istnieć, chyba, że jako jedyna przy jakims obiekcie.
Dzięki! Pytanie tylko jeszcze jest takie.... dlaczego pierwsza i ostatnia latarnia ma po dwie takie skrzynki, reszta w środku pomiędzy nimi po jednej...

ost.jpg
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Ostatnio edytowane:

poziomek72

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
NAMR
Reakcje
76 3 0
Dzięki! Pytanie tylko jeszcze jest takie.... dlaczego pierwsza i ostatnia latarnia ma po dwie takie skrzynki, reszta w środku pomiędzy nimi po jednej...
@poziomek72 Grześ wyjaśnisz liczbę skrzynek?
W większości obwodów oświetleniowych główne zabezpieczenie serii znajduje się w szafie sterowniczej gdzie są styczniki od poszczególnych obwodów. W pojedynczych skrzynkach słupowych jest listwa pośrednia z kablami przyjściowym i odejściowym oraz bezpiecznik na lampę. W układach z dwoma skrzynkami często w tej górnej był montowany układ z czujnikiem zmierzchowym.
Na tym konkretnym zdjęciu w dolnej skrzynce są pozostałości po listwie , a w górnej porozbijane elementy gniazd porcelanowych.
 

Podobne wątki