• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo Polskie latarnie na makietę.

TT88

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#1
Na reszcie na rynku Polskim pojawił się producent lamp. Asortyment czasowo umiejscowiony jest w okresie PRL-u. Oprawy są typowe dla naszych polskich klimatów z tamtego okresu. W ofercie mają na razie lampy uliczne i peronowe. Myślę, że wszyscy ucieszą się z faktu, że nie będą już skazani na lampy firm niemieckich będących po za skalą i nijak mających się z wyglądu do naszych Polskich klimatów. :!:
Czy ktoś jest zainteresowany linkiem :?:
 
OP
OP
TT88

TT88

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#5
Chodzi o Zbyszka Klubę? No cóż. Mało dostępny na rynku. Jedyny sklep który posiada dość
spory asortyment to:

Sklep Modelarski "JAGA"
ul.Powstańców 15
41-100 Siemianowice śląskie

Kluba - link do tego sklepu

Ale czy jeszcze jest to wszystko aktualne? Nie sprawdzałem. Ponadto pan Zbyszek ugrzązł
tylko w jednej skali. Co niestety nie satysfakcjonuje wszystkich modelarzy. Chodzi oczywiście
o kolegów z mniejszych skal TT i N. :sad:
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#6
Zamiast dublować Klubę, przydało by się ugryźć temat słupów betonowych 8-kątnych...
 
OP
OP
TT88

TT88

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#7
No, raczej pana Zbyszka nie dublują. Korzystają z oryginalnych wzorów opraw. Ponadto Kluba nie wykonuje takich słupów, ani jeszcze innych trzech wzorów opraw. Dokładność skali jest też większa w OMKI

ciekma napisał(a):
przydało by się ugryźć temat słupów betonowych 8-kątnych...
Z zachowaniem odpowiedniej skali? Trochę to potrwa zanim ktoś to ugryzie.
 
OP
OP
TT88

TT88

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#9
" Z zachowaniem odpowiedniej skali? Trochę to potrwa zanim ktoś to ugryzie".

W tym przypadku Omkia poszła trochę na skróty. Z tego co się dowiedziałem to lampy peronowe mają na razie podszywać się pod słynne betoniaki. Muszę przyznać, że całkiem nie źle im to wyszło. Zachowali oryginalne wymiary w wysokości slupów (w realu to 6m, 8m i rzadziej 9m). Wymiar cokołu oraz przejścia między słupem, a wysięgnikiem i nim samym, też trzyma wymiar. Jedyną różnicą oczywiście jest brak ośmiokątów i stożkowatego zwężenia słupa ku górze. Wydaje się jedna, że jest to do przełknięcia zwłaszcza, że był też słupy metalowe wyglądające identycznie jak proponuje producent. Oczywiście było by rewelacyjnie gdyby przeskoczyli problem i wykonali ośmiokątny słup. :grin: W tedy mieli byśmy już pełny realizm. :D
 
OP
OP
TT88

TT88

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#11
Niestety nie posiadam. Mogę najwyżej zrobić tych co zakupiłem w TT więc raczej też nie będą profesjonalne. No i niech mi ktoś powie jak taką fotkę wstawić na forum. :???:
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Klikasz przycisk "odpowiedz" na dole strony. Tam będziesz miał okienko do pisania wiadomości, a pod nim jest przycisk "Przeglądaj" Wskazujesz na komputerze zdjęcie (nie większe niż 800x800 pixeli) i klikasz "Dodaj załącznik"
Maksymalnie 10 załączników (zdjęć) w jednym poście.
 
OP
OP
TT88

TT88

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#14
Dzięki " xendx " za pomoc. Wrzucam fotki takie sobie no tak jak wyszły. Gwarantuję, że w rzeczywistości wyglądają lepiej.
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#16
TT88 napisał(a):
Chodzi o Zbyszka Klubę? No cóż. Mało dostępny na rynku.
1. Wykonujesz telefon-rozmowa przebiega w miłej atmosferce.
2.Jeżeli masz katalog, piszesz meila czego i ile chcesz
3. Nie jesteś marudny i upierdliwy i dajesz czas realizacji 4-5 tyg.
4. W moim przypadku prosisz o wysyłkę po wpłacie na konto
5.Listonosz przynosi paczkę, otwierasz i się ślinisz.
 
OP
OP
TT88

TT88

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#17
Chyba nie jest tak różowo jak to malujesz :???: Próbowałem tak w zeszłym roku załatwić lampy i kilka innych fajnych rzeczy które robi pan Zbyszek, ale usłyszałem, że TT nie opłaca się robić. Więc wziąłem jedną w H0 z najmniejszych ulicznych mając nadzieję, że może jakoś się dopasuje. Niestety okazało się, że lampa nawet w H0 jest przeskalowana więc nici z dopasowaniem w TT. Zamiast się więc ślinić musiałem się obejść smakiem :neutral:
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#18
Nie wiem jak w TT, ale w HaO mi się podoba, co prawda nie kupowałem lamp tzw. ulicznych, bo raz nie widzę zastosowania w założeniu, a dwa nie budzą one emocji tak jak betonowe, czy z III epoki na drewnianym słupie.
 
OP
OP
TT88

TT88

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#19
No cóż. Każdy lubi co innego. Jeśli ktoś wykonuje fragment miasta, lamy uliczne raczej są niezbędne. Słupy drewniane i betonowe? Super sprawa. Żeby się tak ktoś złapał i zrobił w TT.
Jeśli chodzi o betoniaki polecam tą stronkę z oprawą, którą wykonuje Z.K

Ale umieszcza ją na nieprawidłowym słupie. Ponieważ nigdy nie była tak montowana i nie podają tego żadne źródła.

http://www.oprawy.info/oprawa/mazurskie ... bs-13.html
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 8

Podobne wątki