• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polski Fiat 621 i inne, 1:87

Reakcje
35 0 0
Pomysł fantastyczny! Przyszła mi do głowy jedna myśl związana z wykonaniem. Proponowałbym wykonanie przednich reflektorów w postaci "przezroczystej" - najlepiej odbłyśnik zrobić np. z folii aluminiowej, a szkiełko z bardzo cienkiej płytki przezroczystego plastiku. Mam model Jelcza 417 z tego typu reflektorami od Tololoko i uważam, że to poprawia niesamowicie wygląd.
 

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
Na potrzeby modelu przygotowywanego przez Piotra przygotowałem kilka wstępnych projektów kalkomanii, odzwierciedlających fabryczne malowania z jakimi fabrykę opuszczały Jelcze 422 i 423. Modele miałyby być oferowane w kilku wersjach kolorystycznych, z kompletem oznaczeń (jak na zdjęciu) oraz dla chętnych z jedną z wersji "oklejenia". Dostępna ma być też wersja z spojlerem dachowym, spojlerem pod zderzakiem oraz narożnikami kabiny.

jelcz.png


Na potrzeby zaplanowania produkcji przez Piotra: jakie byłoby Wasze zainteresowanie takimi modelami w werji z pełnym oznaczeniem oraz kompletem akcesoriów?
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
Wszystko jest do zrobienia, jako pierwszy będzie ciągnik 4x2, później kolejne wersje czyli dłuższe pod skrzynie 4x2 i 6x2 oraz C 6x2 jak piszesz. Jak wyżej wspomniano kolega Igor zajmuje się opisem i malowaniami więc jeśli macie jakieś propozycje co do malunków to można do niego kierować. Kabina będzie od wersji najprostszej do uzupełnionej w spojlery dachowe, podzderzakowe, narożnikowe i tym podobne bajerki.
 

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
Wszystko jest do zrobienia, jako pierwszy będzie ciągnik 4x2, później kolejne wersje czyli dłuższe pod skrzynie 4x2 i 6x2 oraz C 6x2 jak piszesz. Jak wyżej wspomniano kolega Igor zajmuje się opisem i malowaniami więc jeśli macie jakieś propozycje co do malunków to można do niego kierować. Kabina będzie od wersji najprostszej do uzupełnionej w spojlery dachowe, podzderzakowe, narożnikowe i tym podobne bajerki.
Postaramy się, by malowania ciągników były możliwie realne, łącznie z powiązaniem malowania kabiny z numerami rejestracyjnymi w jakich dany ciągnik został wyprodukowany - projekty są już w fazie wykańczania.

Mam na myśli, że jeśli uda się znaleźć np. zdjęcie Jelcza 422 z białą kabiną i spojlerami dachowymi w barwach PKS Wrocław i numerami rej. ABC 1234 to wysoce prawdopodobne, że model będzie miał jednakowe barwy i numery.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Piotrze... a może by tak przygotować ramę podwozie aby się dało prosto zamontować części pod rc tj. Serwo, silnik i wieszaki pod belkę skrętną? Może ktoś potrm by się pokusił o jego uruchomienie :)
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
Taka ciekawostka.
Po uwolnieniu praw autorskich przez spadkobierców firmy Pathe w necie pojawiło się sporo filmów o Polsce kręconych przez angielską kronikę flmową, poniżej - ciekawy filmik z ok 1949 roku z produkcji Stara, i z manewrów w 1939, widać np. przejscie armaty plot. Bofors 40 mm z pozycji marszowej w bojową.
 

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
447 0 6
Polutowałem skrzynie. Teraz zrobię odlew maski silnika i można będzie wszystko złożyc do kupy.
Doszły kalki więc kończę autobus PKP. Jest model bez konkretnego pierwowzoru, założyłem że istnieje jakieś prawdopodobieństwo że taki ford lub podobnu autobus jeździł w taborze autobusowym PKP. Ostatnia fotka to samochód pocztowy. Tu sytuacja jest podobna jak z autobusem, jest to DKW furgon. Lepszy byłby fiacik 508, ale od dłuższego czasu próbuję zamówic taki i Tola, niestety bezskutecznie.

Zobacz załącznik 78261 Zobacz załącznik 78262 Zobacz załącznik 78263 Zobacz załącznik 78264 Zobacz załącznik 78265 Zobacz załącznik 78266
Ten zielony był w filmie "Wolne Miasto" o obronie poczty. Polecam obejrzeć
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
Jak pisałem fiaty 621 będą wkrótce w nowej wersji, formy prawie gotowe. Nowa będzie też wersja gąsienicowa. Na fotce gąsienica nad która pracuję, w porównaniu do starej wersji będzie dużo bardziej realistyczna, z żywicy a nie z blaszki jak poprzednio. Te gąsienice bezsworzniowe były bardzo charakterystyczne i chyba niespotykane w innych pojazdach więc warto je odtworzyć. Nie robię ich w 3d tylko metodą tradycyjną, lubię takie dłubanie a rysowanie na ekranie 3d niezabardzo.
 

Załączniki

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
Kontynuuję w tym wątku temat militarny, a więc planuję wznowić fiaty 621, a dalej działko wz. 36 bofors pepanc, którego jeszcze chyba nie ma w tej skali. A później ciągnik c2P do niego.
Etatowym ciągnikiem pepanca był PZInż 302, zdarzało się też, że ciągnikiem był PF 508/518, a planowano używać ciągnikowej wersji PZInż 303.
Natomiast ciągnik C2P(planowano zastąpienie go kołowym PZInż 343) był przeznaczony do ciągnięcia dział plot 40mm Bofors i ich przyczep amunicyjno-sprzętowych. Łatwo sprawdzić w odpowiedniej literaturze, że to co napisałem nie jest tylko moim marudzeniem:gwizd:.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki