• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polski Fiat 621 i inne, 1:87

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Cieszę się, że Tarpanik się podoba. Pierwsza seria jest cała w kolorze musztardowym, następne będą inne chociaż nie ma wielu zdjęć Tarpana pierwszej serii w kolorze ale pamiętam z czasów młodości, że fabryka starała się nadążać za modą w kolorach karoserii. Będzie też wersja pickup z plandeką. Fotka z forum Motonews.
Tarpan.jpg
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Piotrze, jak zwykle produkt pierwszej klasy. Chciałbym tylko dopytać, czy rozważałeś opcję użycia jaśniejszej farby na uszczelkę przedniej szyby? W tym oświetleniu intensywna czerń bardzo dominuje i eksponuje ten element. Rozumiem, że w świetle dziennym, ten problem może nie występować i wtedy moją wątpliwość potraktuj jako niebyłą. Jeszcze raz gratuluję wykonania(y)
 

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
Za smarkacza to jeździliśmy takim Tarpanem po lesie jazda off roadowa aż kiedyś bak nam został na drodze :),już nie wspomne o katowaniu syrenek ...to były czasy hehe
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Adam, uszczelka jest faktycznie przeskalowana, ma 0.5 mm grubości, niestety inaczej się nie dało. Matowa też trudno zrobić, bo jest malowana pisakiem a matowych pisaków brak. Na plus działa tu pewien efekt, że w świetle dziennym przednia praktycznie zlewa sie z uszczelką i ta nie wydaje się już tak gruba jak na fotkach które robiłem z błyskiem. Ta panoramiczna duża szyba przednia to ważny element modelu, kilka razy poprawiałem kopyto do formowania podciśnieniowego aby ładnie wyszła, czyli dobrze pasowała do ramki okna. Wiele modeli traci na wyglądzie właśnie przez niezbyt dopasowaną przednią szybę. Boczne są już gorsze niestety. Podobno model Jan-kola był odlany z przezroczystej żywicy, wtedy szybki mogą wypaść lepiej bo licują ze ścianami bocznymi. Nie widziałem jednak tego modelu.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Dzisiaj tarpany jadą do odbiorców. Na kilkja szt. musiałem domówić koła, są to gotowe od Wikinga, dlatego parę osób może poczekać 2-3 dni dłużej. Koła nie są idelane do tarpana ale odlewanie nowych koł znacznie podniosłoby cenę modelu, a gotowe koła i tak sa lepsze jakościowo i model nawet ładnie sie toczy dlatego zdecydowałem sie na gotowe.
 

Załączniki

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
Piotrze, może by tak taką edycję specjalną:
" I tak oto spotkali się w ormowskim patrolu ...." ;)
ormo2.jpg
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
Też mi się podoba , co do kolorów to czerwone , niebieskie (ciemniejsze) żółte i zielone ja pamiętam . Chociaż może ten żółty to był taki musztardowy a kolory wtedy były mniej jaskrawe .:)
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Wszystkich chętnych zapisuje na listę drugiej edycji, kwiecień b.r. Można też zaznaczać która wersja: 6 osobowa czy pickup czy obie.
 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Tak, ten "socjalistyczny żółty" to był rzeczywiście taki bardziej musztardowy, trochę taki jak ta blacha trapezowa na elewacji budynku, w lewym górnym rogu poprzedniego zdjęcia.
 

Podobne wątki