• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polski Fiat 621 i inne, 1:87

kozaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
794 2 0
#41
Kurcze, świetny pomysł z Fiatem 621. Też kiedyś sporo myślałem, żeby sobie takiego naszykować. Warto pamiętać, że Fiaty 621 to nie tylko okres do 39 roku ale i ciekawe ze względu na różnorodność sprzętu lata powojenne.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#43
Dziękuję za uznanie. Dopieszczam jeszcze model, w wykonaniu (mało)seryjnym będą przednie błotniki "tłoczone". Ciekawostką która odkryłem pracując nad tym modelem jest to że było kilka, min. 3, rodzaje błotników. Początkowo sądziłem, że te ze zdjęcia pierwszego to trochę wersja zastępcza, jak wiadomo tłoczniki były wypożyczane z Fiata i zwracane po wykonaniu odpowiedniej ilości elementów karoserii. Ale są też włoskie fiaty z takimi błotnikami, czyli było kilka wersji.

images.jpg


Polski_Fiat_621_L___Keupp_Lkw_auf_Landstrasse.jpg


DSCN1185.JPG


DSCN1186.JPG
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#44
Znowu trochę dłubię przy samochodach. Tym razem będzie to CWS T1. Chcę zrobić od razu kilka wersji nadwoziowych, kabriolet, kareta, sanitarka i tzw. fałszywy kabriolet, to ten na ostatnim zdjęciu, moim zdaniem najbardziej odlotowy model tego samochodu. Podobno był to samochód dyrektora koncernu PZInż. Rama z maską silnika będzie wspólna dla wszystkich wersji, co uprości budowę.

DSCN1205.JPG
DSCN1206.JPG
DSCN1207.JPG
DSCN1208.JPG
DSCN1209.JPG
cws 1930poz.jpg
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#46
Montuję pierwszą serię fiatów, 2 szt. będą w wersji gąsienicowej, reszta kołowej. Montaż tego zawieszenia gąsienicowego to dopiero wyzwanie:D.

DSCN0889.JPG
DSCN0888.JPG
DSCN0886.JPG
DSCN0887.JPG
DSCN0885.JPG
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#47
Ufff, gąsienice gotowe! Podobieństwo do oryginału tez w miarę jest więc można iść dalej z robotą.:) Rolki toczne dojdą pomalowaniu, bo są w innym kolorze.


DSCN0890.JPG
DSCN0892.JPG
halfwz34.jpg
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#50
Montaż fiatów zbliża się do końca. Udało sie osiągnąć dobra powtarzalność i modele są prawie identyczne.


DSCN0893.JPG
DSCN0894.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
#53
Powiem, że wygląda to bardzo realistycznie. Patrząc na fotki i Twoją pracę, to jestem pełen podziwu. Tak trzymaj. (y)
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#54
Piotrze, bardzo duże uznanie za bardzo trudny i ciekawy temat polskich pojazdów przedwojennych - wspaniałe zdjęcia i masa wymagających cierpliwości detali z których powstają piękne miniaturki - chylę czoła i liczę, że nie dasz umrzeć temu wątkowi ciągle podtrzymując go obszernymi prezentacjami w formie zdjęć lub rysunków :)
W tej skali Twoje modele są bardzo unikalne na skalę światową ze względu na ilość i róznorodność konstrukcji, które wziałeś na warsztat i bardzo cieszy fakt, że są to polskie konstrukcje (y)
 

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#55
W modelach widac dużo przemyslanych rozwiązań. Zadnych przypadków. Szczególnie zestaw do napędu gąsienic mi sie podoba. Zegarmistrzowska robota. Dobrym pomysłem jest to aby za jednym zamachem kilka typów zrobić.
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#56
Wspaniale to wygląda. Mimo że to nie moje lata to jestem pełen podziwu dla wykonywanych przez Ciebie modeli. A co do gąsienic to gratuluje pewnej ręki i cierpliwości. Ja bym chyba o ścianę rzucał :LOL:
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#57
Trochę zdjęć z kolejnych etapów wykańczania ciężarowych fiatów, dołączył też prototyp autobusu Souma przedwojennej komunikacji miasta Warszawy, w trakcie malowania.
 

Załączniki

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#60
W tym autobusie najtrudniejsze będzie wykończenie, bo przed wojna zarówno tramwaje jak i autobusy były malowane na czerwono i dodatkowo miały takie wzorki białe lub żółte na bokach. Mam zamiar zrobić je przy pomocy kalek, ale może być problem z nałożenie. Zobaczymy jak to wyjdzie.
 

Podobne wątki