• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polski Fiat 621 i inne, 1:87

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#1
Przedstawiam mój pierwszy model samochodu. Powstał on trochę jako produkt uboczny przy pracy nad modelami kolejowymi. Narysowałem tego fiata już jakiś czas temu i wysyłając ostatnie zlecenie na blaszki fototrawione wrzuciłem go do pliku trochę celem eksperymentu czy da się z blaszek złożyc taki pojazd. Okazało się że da, i nawet fajnie się to składa. Na początek powstaną dwa w wersji skrzyniowej. Maska silnika razem z kanapą w kabinie będzie odlewana z żywicy gdyż jest najbardziej skomplikowana. Pozostałe elementy zawsze będą z blaszek. Najtrudniejsze jest chyba wymodelowanie przednich błotników. Poza tym fiatem kończę autobus PKP na bazie forda. Mam też narysowany autobus warszawski somua, który też chciałbym kiedyś zrobic.

002.JPG
003.JPG
004.JPG
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.345 47 0
#2
Tematy pojadów z września 1939 rzadko są poruszane w skali 1/87, dlatego będę kibicował temu projektowi.Wygląda bardzo zachęcająco już na wstępie.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#6
Dziękuję za słowa zachęty i pozytywne komentarze. Dalsze postępy w weekend. A przy okazji, jeśli byliby chętni to mógłbym w przyszłości zaoferowac taki zestawik do sprzedaży. Pewnie zrobię też kilka sztuk gotowych na sprzedaż.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#8
Polutowałem skrzynie. Teraz zrobię odlew maski silnika i można będzie wszystko złożyc do kupy.
Doszły kalki więc kończę autobus PKP. Jest model bez konkretnego pierwowzoru, założyłem że istnieje jakieś prawdopodobieństwo że taki ford lub podobnu autobus jeździł w taborze autobusowym PKP. Ostatnia fotka to samochód pocztowy. Tu sytuacja jest podobna jak z autobusem, jest to DKW furgon. Lepszy byłby fiacik 508, ale od dłuższego czasu próbuję zamówic taki i Tola, niestety bezskutecznie.

DSCN1106.JPG
DSCN1107.JPG
DSCN1108.JPG
DSCN1109.JPG
DSCN1110.JPG
DSCN1111.JPG
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#13
Fiat złożony na luźno . Widzę że były pytania co do ceny ewentualnych zestawów. Powiedzmy około 80 - 90 zł. Same blaszki to koszt 45 zł więc myślę że nie będzie to cena wygórowana. Autobus na podwoziu 621 ładny, ale mam już w planach inny, większy model - Souma lub Saurer. A fiat będzie też w wersji półgąsienicowej.

DSCN1115.JPG
DSCN1116.JPG
DSCN1118.JPG
 

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#14
Super sprawa. Model nabiera kształtów i zapowiada sie na bardzo udany . Mam małe pytanie dotyczące grubości blaszki. Jakiej użyłeś do budowy tego modelu i z jakiego materiału?
 

Podobne wątki