• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polska w skali 1:160 - modele oryginalne, konwersje itp. ;-)

DrCodeWizzard

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 2 0
Kto robił wagon PKP do przewozu kwasu?


Kilka dodatkowych zdjęć Klagenfurtów, które dziś do mnie trafiły :) Nie patrzeć na zakurzony stół! :p

Zobacz załącznik 672055

Zobacz załącznik 672056

Zobacz załącznik 672057

Zobacz załącznik 672058

Zobacz załącznik 672059

Ten Szczecin to mnie bardzo cieszy ;) Tutaj widać otwory na dołączone imitacje sprzęgów śrubowych. Generalnie jestem zadowolony i impuls do stworzenia III epokowego składu skusił mnie do uzupełnienia całej fabrycznej dostępnej pokątnie reszty.
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
Z okazji czarnego piątku, tygodnia, czy czego tam jeszcze, jakby ktoś miał ochotę nadrobić zaległości, albo powiększyć polski park taborowy, to w dobrych cenach ma okazję tu: KLIK. Patrzyłem po innych sklepach, ale tylko tutaj jeszcze jako takie ceny: KLIK.
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
Tak trochę ze wstydem to wklejam, bo wzrok nie ten i przegapiłem temat w 2019. Na szczęście nie tylko ja ;)

Arnold NH6436 - Nowość w roku 2019
Cysterna Zaes PKP
Stacja Płock Trzepowo

Generalnie wydaje mi się, że powinna być epoka V, a nie VI.

Nie wiem, co Arnold miał na myśli, nie oznaczając jej PKP. Prawdę mówiąc, pamiętając cysternę Trixa (15659 PKP Cargo / DBSRP), to patrzyłem pod tym kątem na cysternę DBSRP Arnolda, ale nie wpadłem na to, by to robić z GATX-em (przy okazji - sprawdziłem pozostałe wypusty z ostatnich lat i takiej niespodzianki więcej nie ma).

Link do pierwszego lepszego sklepu: KLIK. Tu zdjęcie oryginału w dobrej jakości - widać, że nie do końca model odpowiada oryginałowi, ale kogo to w tej skali :p;)

Zdjęcie przeklejam tutaj z cytowanego postu, co by nie zostało pominięte :)

Źródło: eBay.de

Ale jaja!

Przegapiliśmy cysternę PKP w N wydaną przez Arnolda w 2019 :eek::eek::eek: W katalogu było tak kiepskie zdjęcie, że nic nie było widać, a potem nikt nie sprawdzał...
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
W polskim wątku wrzucam zdjęcia "nie sklepowe" wspomnianych cystern oraz przytoczona już przeze mnie nowość - pierwsze seryjne wydanie wagonów polskiej konstrukcji, tj. sypialnych z EN Jan Kiepura.

DSC_0064_male.jpg

Ale mi fajne zdjęcie wyszło ;)

No i V epoka i EN Jan Kiepura - brak mi jeszcze restauranta i sliperetki, bo świadomie pomijam wagony z za wschodniej granicy (nie zmieszczą się).
DSC_0056_male.jpg

Co do sypialnych - z zewnątrz całkiem git, ale we wnętrzach pustki... Jak znajdę chwilę, to Włochom napiszę, że tak nie wypada. Co najśmieszniejsze - wagony są oznaczone jako V i IV epoka:ROFL:
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
@techno szkoda, ze "Kiepura" bez namiarow katalogowych: firma ,numer. Mi wychodzi: Pi.R.A.T.A. LC6096 WLABdmnu. Recommended retail price: 194,90 € za dwie sztuki ale nie wiem czy to wlasciwe modele.


155,38 €​
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
Nie, to ichniejsza produkcja z blaszek. Jest to faktycznie polski wagon 305Ad. Mieli go w 2010 puścić w L.S. Models, ale zarzucili temat (po wypuszczeniu w 2009 kuszetek DB do Kiepury). Piraci przejęli temat i postanowili go wydać, rozszerzając (przynajmniej taka jest moja hipoteza) o sliperetkę i restauranta, wznawiając jednocześnie kuszetki.
 
Ostatnio edytowane:

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
No i dobra, wahadło złożone...( statyczne foty, dla celów wizualizacji tylko kilka wagonów...):D:D:D
IMG_20200206_224322.jpg ... IMG_20200206_224349.jpg ...fota a'la "Mikol"...
IMG_20200206_224408.jpg ...dach...
IMG_20200206_224934.jpg ...napisy i inne piktogramy...
IMG_20200206_222836.jpg ...przewody hamulcowe...(w załączonej torebeczce...)
IMG_20200206_230536.jpg ... jak te sprzęgi się wymienia?? Dzięki z góry za poinstruowanie łopatologiczne...

Pozdrawiam,...

ps. jak przetestuję, dam znać...
 

Podobne wątki