• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polska w skali 1:160 - modele oryginalne, konwersje itp. ;-)

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
#41
^^ Raczej to drugie wejdzie w grę, bo żal mi go odsyłać. Zbyt dobrą cenę uzyskałem w trakcie licytacji.

Że też nie zrobiłem mu zdjęcia, jak jeszcze był w pudełku...
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
#43
Jeszcze jeden temat mi się przypomniał, jeżeli chodzi o wagony PKP.

MW-Modell wypuściło jakiś czas temu serie dwóch wagonów dwuosiowych MAV+PKP (EU-402) oraz DR+PKP (EU-403) z III epoki, idealne do Tkp1, oprócz wspomnianej już kwasiarki Fleischmanna:

Przepraszam za pożyczenie zdjęć ze stron internetowych, ale nie mam tych wagonów (linki ze źródłami do zdjęć pod numerem zestawów):

Zestaw 402 (wagon PKP Kdn brązowy):


Zestaw 403 (wagon PKP Sl biały) [tu w linku pod datą 4.12.2014]:
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
#47
^^ To akurat jest samodzielna inicjatywa sklepu, który z połamanych zestawów zrobił tylko PKP i tylko DR ;) Być może zalegają im na półkach, ale z ceny nie zeszli :(
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
#50
Mowa była kiedyś o KiskuN-ach (wagony pasażerskie), ale u nas chyba nikt ich nie widział ;)

Trafiłem właśnie na film na youtube, gdzie takowe, w barwach PKP się znajdują (w barwach ICC oraz "papugi"):


a także tu (w tym sypialne i restaurant):

i tu (druga część poprzedniego filmu):
 
OP
OP
Alex D

Alex D

Znany użytkownik
Reakcje
309 2 0
#54
Przyszedł mi taki pomysł, aby cysternę eva z zestawu Minitrix 1529, przerobić na PKP.
DSC_0131_2.JPG

[DOUBLEPOST=1492635657][/DOUBLEPOST]
Pozostałe oznaczenia wyglądają tak:
DSC_0128_2.JPG
DSC_0130_2.JPG

[DOUBLEPOST=1492636045,1492635407][/DOUBLEPOST]Ciekawe czy te numery i oznaczenia odpowiadają oryginałom?
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
#55
Mi akurat żal by było te cysterny przerabiać, bo takowe w takich barwach po polskich torach jeździły/jeżdżą. Natomiast nie miałbym żalu przerobić tych samych cystern z zestawu 15254 (numery -01 do -04) oznakowanych jako GATX. Tu już przerobienie na PL-GATX nie powinno być większym problemem ;) Tylko numery odpowiednie znaleźć :D
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Alex D

Alex D

Znany użytkownik
Reakcje
309 2 0
#57
Mi akurat żal by było te cysterny przerabiać, bo takowe w takich barwach po polskich torach jeździły/jeżdżą. Natomiast nie miałbym żalu przerobić tych samych cystern z zestawu 15254 (numery -01 do -04) oznakowanych jako GATX. Tu już przerobienie na PL-GATX nie powinno być większym problemem ;) Tylko numery odpowiednie znaleźć :D
Też bym przerobił ;). Wolałbym tą eve też przerobić GATX - gdzieś wyczytałem, że przejął on DEC.
Potrzebne więc numery i kalki.
gat.jpg
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#58
Co do oldskulowych wagonów PIKO w skali N to pozwolę sobie pokazać trochę więcej niż przywołał kolega @Alex D . Mam te wagony bo 15-20 lat temu kupowałem wszystko co miało napis PKP w skali ... dowolnej. Udało mi się upolować po dwie odmiany kolorystyczne każdego z tych wagonów. Węglarki to pewnie z braku materiału w danym kolorze wyszły w dwóch odcieniach:

IMG_0357.JPG


Wagon kryty faktycznie był w dwóch wersjach (jak i w HO) szarej oraz brązowej:

IMG_0355.JPG

IMG_0356.JPG


Ponadto kupiłem też wtedy Pt47 z jakiejś kolekcji typy DeAgostini - też niezbyt dokładny i bez napędu (nadawałby się na pomnik lub do skansenu co najwyżej):

IMG_0359.JPG


Ponieważ w Nkę już nie idę i polubiłem mniejsze tematy w PKPco można pooglądać tutaj: http://forum.modelarstwo.info/threads/zntk-mini.29885/
to jakby ktoś chciał mieć te "modele" jako element kolekcji w trendzie "oldskul" to zapraszam do kontaktu na PRV. Środki ze sprzedaży posłużą dalszemu rozwojowi polskiego taboru w skali Z ;)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#59
Te węglarki są straszne... technicznie. Wymiana kółek na lepsze-lepsze im nawet nie pomogła. Wcale się nie toczą tylko przesuwają.
W innych modelach Piko (pseudo Y- osobowy, 4 osiowe węglarki niemieckie) po wymianie kółek, modele śmigają aż miło.
2-osiowe węglarki też się nadają na model statyczny. :D
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#60
Pamiętam je (te węglarki) jak miałem eNkę. Potwierdzam to, co napisał Misiek. Tragedia ruchowa.

W tym Pt47 od deAgostini to tylko tender jako-tako przypomina coś z Pt47. Sama lokomotywa to jakaś pomyłka wykonawcza. O kołach nie wspomnę (i wiązarach). Nie widać tego na zdjęciu, ale nieciekawie też w wielu tych zabawkach wyglądają zderzaki na przodzie "lokomotywy", które nierzadko patrzą do góry pod kątem niemal 40 stopni w stosunku do toru :) Gdyby wymienić koła i to wszystko naprostować, to jako tako to Pt47 będzie przypominać.

Widziałem lepiej wykonane modele statyczne z tej firmy w skali 1:160 (parowozów). Niestety do Pt47 się nie przyłożyli.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki