• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polska w skali 1:160 - modele oryginalne, konwersje itp. ;-)

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
1. Dwuosiowe to chyba prawie wszystko stare PIKO (a na pewno wagon osobowy, po kółkach widać). PIKO raczej nie jest węglarka z drugiego zdjęcia.
2. PIKO miało chyba dwa/trzy wagony toqarowe w oznakowaniu PKP, ale z telefonu wydaje mi się, że to żaden z nich.
3. Mając na względzie powyższe, wszystko to malowanki na własną rękę.
4. To nie ten wątek ;)

Informacja od moderatora: powyższy wpis dotyczy wpisu niżej (nr 102) kolegi Stoker, początkowo umieszczonego w niewłaściwym temacie.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Stoker

Użytkownik
Reakcje
27 0 0
No i ostatnie zdjęcia mojego taboru PKP:
wag1.jpg
wag2.jpg


Żaden z wagonów towarowych nie ma producenta na podwoziu. 4 - osiowe osobowe są produkcji ROCO a "Gagarin" to Minitrix. Jak myślicie - czy któryś z wagonów był fabrycznie "PKP" czy został przez kogoś przerobiony przy pomocy kalek ?

Paweł
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Trzy wagony towarowe z pewnością są Piko, mam wątpliwości (podobnie, jak kolega techno) co do krótkiej stalowej węglarki. Z całą pewnością wagon kryty PKP z III epoki jest fabryczny, mam taki sam. Również 2-osiowy osobowy jest Piko, ale nie wiem, czy był fabrycznie w oznaczeniu PKP.
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 23 0
Były trzy wagony Piko z opisem PKP: węglarki Klagenfurt i Villach oraz kryte Kassel (G20), przy czym ten ostatni w dwóch kolorach (brązowym i ciemno szarym). W zależności od partii produkcyjnej modele różniły się odcieniem koloru pudła, a także dachu lub wnętrza (węglarki), które też mogło być malowane lub nie (podobnie jak pudło). Spotyka się w różnych zestawieniach także wagony kryte określane jako czarne, jednak ja się z takim nie zetknąłem, natomiast te szare bywały ciemne i bardzo ciemne, wręcz grafitowe, więc przypuszczam, że to te mogły być nazywane czarnymi.
Na zdjęciu zaprezentowanym powyżej, oryginalne są dwa wagony:
- kryty Kassel w kolorze brązowym
- węglarka Villach w kolorze brązowym
Jak znajdę chwilkę czasu, to zaprezentuję tutaj moją kolekcję modeli Piko - PKP.
PS. Dla zainteresowanych starym Piko w eNce, całkiem niedawno powstała fajna stronka na ten temat. Może ona go w 100% nie wyczerpuje, ale daje pogląd na to, co się w NRD produkowało:
http://piko-n-bahn.de/ (piszę z klawiatury, bo nie mogę wkleić linku - ????!)
 
Ostatnio edytowane:

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 23 0
To są węglarki Klagenfurt.
Węglarka Villach, jak podałem wyżej, jest na zdjęciu (czyli Kolega, jak rozumiem, ją posiada!).
 

Stoker

Użytkownik
Reakcje
27 0 0
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi,
które pozwalają mi dojść do tego co naprawdę mam w kolekcji oraz określić listę braków w taborze PKP jaki jest (był) dostępny na rynku. Może jeszcze ktoś pomoże w określeniu pochodzenia wagonu 2 klasy za Pm2. Zakładam, że Arnold nie produkował niczego w malowaniu PKP. Więc pewnie też przeróbka ?

Paweł

DSC_8523 - Kopia.JPG
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
^^ Na bank malowanka.

Jedyny tego rodzaju wagon pasażerski PKP wydany w N, to wspomniany w tym wątku YB70 Trixa.

O BWE Fleischmanna nie wspominam, bo to nie ta epoka (zresztą w malowaniu BWE wagony PKP były trzy, DB dwa).

PS. Jak usiądę przed komputerem, to uzupełnię ten wątek o planowane wypusty tegoroczne :)
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
Nie wiem, co ten Trix wyczynia, ale ten set miał być wydany w IV kw. 2017. Przyszedł IV kw. i zrobił się (co mnie w przypadku Trixa nie dziwi) II kw. 2018. Teraz widzę, że akurat w tym sklepie będzie to III kw. 2018 (na stronie Trixa też). To jest ostatnia część składu "EC 41 Molière", która nie została wydana w 2017. To już zaczyna irytować, bo zamówiłem go w styczniu 2017...
 

Stoker

Użytkownik
Reakcje
27 0 0
Na Shapeways jest coś takiego:
710x528_4471709_424441_1459316192.png


... czyli nasz popularny "Adolf" - lokomotywka akumulatorowa do przetaczania większych pojazdów na terenie lokomotywowni. Spotykana często na PKP. Ktoś może taką posiada ? Próbował ten wydruk na czymś osadzać, uruchamiać ?

Paweł
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Pewnie nikt....ja staram się ogarnąć temat SU46 :)
forum.modelarstwo.info/threads/su46-st46.38267/
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
... czyli nasz popularny "Adolf" - lokomotywka akumulatorowa do przetaczania większych pojazdów na terenie lokomotywowni. Spotykana często na PKP. Ktoś może taką posiada ? Próbował ten wydruk na czymś osadzać, uruchamiać ?
Paweł
Jest i seryjny ;) Myślałem że takowego nie było
....błąd bo to skala TT....
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
Kiedyś Alex prosił mnie chyba w tym wątku o jakieś zdjęcia moich "Z2". Choć nie ma każdego z osobna, to są w zestawie z lokiem. Oprócz tego kilka innych zdjęć, w tym zarejestrowanego w Polsce vectrona i kursującej do Polski 189-tki. Wszystkie na stole u Kamila ;), bo nie wyczyścił :D

DSC_4793_wide.jpg

DSCN9039_wide.jpg

DSCN9052_wide.jpg

DSC_4834_wide.jpg
 

Podobne wątki