• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polska w skali 1:160 - modele oryginalne, konwersje itp. ;-)

techno

Aktywny użytkownik
Rozmawialiśmy już kiedyś o tych wagonach i fakt, musiałem pójść na głęboki kompromis, bo póki co na budowę od zera mnie nie było stać a sam na pewno bym się tego nie podjął. Zabawne jest to, że sytuacja z tymi wagonami jest dość podobna do BWE Fleischmanna, gdzie zgodny z rzeczywistością to na pewno był restaurant :)
Co do różnic między jedynką a dwójką, to poza malowaniem różnią się układem wnętrza ;)
Ja tam jestem zadowolony, bo chodziło o efekt, jaki robi cały skład, a pojedynczych wagonów z takimi brakami to żal malować.

Alex D

Aktywny użytkownik
Jest dobrze pojawiły się kalki na cysternę EVA:
http://www.kalkomanie.com/kalkomanie-1/1-160-n-9?product_id=1095
Szkoda że bez tablic.
Przydałyby się jeszcze kalki z samymi napisami Lotos na gotowe Trixy GATX
[DOUBLEPOST=1501760397,1501759981][/DOUBLEPOST]Przy okazji zauważyłem niekonsekwencję TRIXA.
Długość jaka widnieje na cysternach:
- 16,92m DEC,
- 16,11m EVA,
- 17,0m GATX,
- 16,74m Vascosa!
A przecież to te same wagony o długości 105,75 mm.

CoCu

Znany użytkownik
Wszystko może być w porządku, gdyż możliwe że ten wagonik za każdym razem udaje inny typ wagonu w oryginale, zaś oznaczenia są zgodne z oryginałem.

techno

Aktywny użytkownik
Takie znalezisko ze strony sklepu Vasutmodell:

Fleischmann 8212018 - Set trzech węglarek, który miał się pojawić w 2011 roku (pewnie wraz z kwasiarką do kompletu z naszym czajnikiem).

Domyślam się, że ten zestaw nigdy nie został wydany, ale czy ktoś mnie w tym utwierdzi? :)

Edyta: znalazłem - został zdjęty z planów 2011.

pado

Znany użytkownik
KKMK
Jak narazie całkowita przerwa. Brak czasu i weny na takie roboty.Może z nastaniem zimnych i długich wieczorów będzie jakaś okazja coś podłubać ;)

pado

Znany użytkownik
KKMK
^^ Jak tam Twoje N-kowe prace? Coś z tego wyszło, czy wakacje posłużyły do tego, do czego służyć powinny? :D
Jak wiesz ostatnio trochę nabrały tempa ;)
Mogę pokazać na razie próbny wydruk budy
04-SU46-próbny wydruk.jpg
oraz podzielić się informacją że poszła do druku rama, która ma za zadanie zaadoptować napęd od BR 119 Brawy pod budowę SU46 :)
Podwozie ma miejsce przewidziane na balast (żółty kwadrat) oraz na głośnik (fioletowy kwadrat).
03-SU46-rama.jpg

Więcej coś więcej w wątku który specjalnie założę dla tej lokomotywy. Teraz czekam na próbne wydruki samej budy w skali 1:220. Inny wydruk na foto poniżej.
mod 07.jpg
Jak tylko elementy do mnie dotrą to się podzielę wrażeniami.

W paczce też będą wydruki wózka 1XTa, aby je porównać z tymi od kolegi Mariomodelario :)

techno

Aktywny użytkownik
Pamiętacie ten set z Warsem Trixa, co to teoretycznie będzie wysyłany od 28.12 ?

Na FB Minitrixa znalazłem zdjęcie z lutego, na którym ten wagon widnieje. I nie jest to zdjęcie z katalogu ;)