• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polska w skali 1:160 - modele oryginalne, konwersje itp. ;-)

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#22
To teraz chyba najlepiej odwzorowany nasz wagon y Zobacz załącznik 458330
Dodajmy - jeśli chodzi o skalę N :) bo najlepiej to jak na razie go Roco zrobiło w H0. Na pierwszy rzut oka widać, że te skrzynki w podwoziu to jakoś inaczej w modelu lecą niż w oryginale. O 2 stopniach wejściowych zamiast 3 nie wspomnę :) Ale fakt - w skali N lepszego Y/B70 nie ma.
Ma kolega może zdjęcia czoła tej eNkowej wersji?
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#23
^^ W skali N żadnego innego nie ma ;)

Ja mam tylko takie zdjęcie, ale później postaram się zrobić lepsze od czoła: KLIK
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#25
Czyli jest i buba na czole jak w wersji TT z tymi wgłębieniami - szczególnie z lewej strony. Mimo wszystko zacny okaz w kolekcji, a moje czepianie się to formalność :), bo wagonik w eNce i tak jest fajny mimo tych wszystkich odstępstw od oryginału. Z ciekawości prosiłem o foty by zobaczyć jak go w N zrobili w Trix-ie bo znam ten model w H0 (Roco, Tillig), w TT (Tillig), a nie bardzo znałem w eNce. Potwierdza to tylko prawidłowość, że na modele PKP w większości firm adoptowane są formy z innych zarządów kolei. Tymbardziej dziwi mnie fakt narzekania w dziale H0 na to co robi PIKO dla miłośników naszych szlaków w skali... (taka dygresja przy okazji) :)
Dzięki za foty.
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane:

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#26
Potwierdza to tylko prawidłowość, że na modele PKP w większości firm adoptowane są formy z innych zarządów kolei.
Niestety N-ka jest póki co taką skalą, gdzie nie za bardzo opłaca się robić nowych form. Z drugiej strony, przy tej wielkości naprawdę wiele się wybacza ;)

Ostatnio przekazałem do przemalowania wagon, wydawałoby się, pierwszej klasy (Trix, salonka DR - Y, IV ep.). Po otwarciu okazało się, że to łamaniec :D Po prostu patrząc przez okno do środka nie zauważyłem, że w części przedziałów jest 6 miejsc, a w pozostałych 8 :confused:
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#28
No to w końcu udało mi się trochę czasu znaleźć ;)

BR232 - East-West Railways, o której pisałem wcześniej:
01 DSCN8299_EWR.jpg

Cysterna Minitrix DEC-KVG w zarządzie PKP. W tym zestawie (Trix 15291 - tu jest inne pudełko), była jeszcze cysterna bez loga KVG, ale na potrzeb tych zdjęć jakimś cudem jej zdjęcia nie mam (będzie później). Dodam, że set 3 cystern (DEC, DEC/KVG, EVA) z lekką fabryczną patyną wyszedł w 2005 roku...
02 DSCN8273_DEC.jpg

Cysterna gazowa DEC/KVG w zarządzie DB. Cystern w tym malowaniu wyszło 4 (od -17 do -20).
03 DSCN8280_KVG_DEC.jpg

Dwie kuszetki z setu dwóch wagonów do EN Jan Kiepura w zarządzie DB, zrobionych przez L.S. Models. Teraz te formy klepie Pi.R.A.T.A. (pisałem o tym w drugim wątku):
04 DSCN8257_JANEK.jpg 05 DSCN8258_JANEK.jpg

Kilka dodatkowych fotek tego, co nie zostało tu wrzucone: z Hobbytraina był tylko "Polski" Taurus. Tutaj dodatkowo "Ukraiński" oraz w malowaniu ICC (wcześniej był to Taurus z FLM):
07 DSC_2464_male.jpg

Taurus "Niemiecki" z Hobbytraina oraz BR189 z ERS Railways "Link by Rail" z wahadła kontenerowego Poznań-Rotterdam:
08 DSCN8108_small.jpg

Ujęcie artystyczne

m.in. Taurusa "ukraińskiego" z Bohunami Kuehna na haku:
09 DSC_2426_male.jpg

BR189 PKP Cargo z Falns'ami na haku:
11 DSC_2197_male.jpg

Taurus ICC z BWE na haku:
12 BWE.jpg

Tu widoczne cysterny DEC-u oraz "Helmut" BR624, które mam nadzieję, w niedługim czasie dostanie oznaczenia SA110 (w lata 2005-2012 służyły dzielnie na szlakach Województwa Zachodniopomorskiego) i kilka innych wagonów ;):
13 DSCN7779_small_2.jpg

Ludmiła z "E-WR" z cysternami Orlenu (L.S. Models) oraz DEC/KVG na haku, z tłem:
14 DSCN7760_small_cut.jpg

To tyle na dziś ;)
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#31
^^ Się zbierało się ;) Teraz tylko trzeba posiadane tory gdzieś przymocować, na co za bardzo czasu nie ma. Fajnie było by pojeździć częściej, niż dwa razy do roku...

Teraz czekam w spokoju na WARS-a Trixa, ewentualny wypust reszty Kiepury od Piratów i... zlecone malowanki + niespodzianka ;) Zobaczymy, co z tego wyniknie :)

Brakuje mi strasznie wagonu kontenerowego. Doczytałem się gdzieś, że Rocky-Rail miało wypuścić Sggmrss '90 w oznakowaniu PKP (numer 60155). Niestety ten wagon, jak zauważyłem, nie wyszedł :(
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#32
Taka ciekawostka, ze strony spurweite-n.de:


Źródło: http://www.spurweite-n.de/ncontent/infocus/statistic/news_neuheiten2017analyse.asp

W 2016 wyszedł tylko jeden nasz model (podwójny) - cysterny PKP/Orlen z L.S. Models, bo 189 z Linked by Rail nie liczymy (rejestracja D-Dispo). Co ciekawe - pamiętna 189 w malowaniu PKP Cargo to również D-Dispo, więc oficjalnie "nasz" to on tylko przejazdem ;)
W 2017 mamy już cztery :D Dwa Trixy (cysterna PKP Cargo w malowaniu DB Schenker, WARS sypialny) oraz dwa wyprzedane już restauranty KiskuN (malowanie ICC oraz WARS).
 
OP
OP
Alex D

Alex D

Znany użytkownik
Reakcje
310 2 0
#34
Muszę przyznać, że w N-ce sprzęg oryginalny jest koszmarny, ale wymyślili kks i odległości między wagonami są do przyjęcia.
Jak patrzę na Zetkę i sprzęg to ... Fajnie wagony wyglądają bez sprzęgu ;-)
[DOUBLEPOST=1489658317][/DOUBLEPOST] Czy to jest odlew, czy 3D?
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.487 33 0
#36
Tak to druk 3D w żywicy i nie mam mu nic do zarzucenia jak na tą skalę modelu, bok jest bardzo filigraniwy i wszystko co najważniejsze wizualnie w tym modelu widać. W Nce będzie to też akceptowalne.

Kks już rozpatrywałem z Szymonem G. i na dzień dzisiejszy pewnie jest on spalony z uwagi na koszt jednego gniazda ok 14 euro - co daje ok 65 zł/szt. Przy dwu sprzęgach to koszt prawie 130 zł, a gdzie kółka ok 30 zł, blaszki ostban ceni ok 6 zł, zderzaki (?zł) i wydruk 3d podwozia to ok 15-20 euro + palona laserem podłoga i ewentualnie rdzeń mosiężny do masy + śruby+kalki! Dać min 200-250zł za kit w tej skali to raczej przesada. Opracowując ten model przyświeca mi idea DLA LUDU i prostota w składaniu. Ot moja filozofia. Jakomuś przypadnie do gustu to ok. Jak nie to trudno.
 
OP
OP
Alex D

Alex D

Znany użytkownik
Reakcje
310 2 0
#37
Kks już rozpatrywałem z Szymonem G. i na dzień dzisiejszy pewnie jest on spalony z uwagi na koszt jednego gniazda ok 14 euro - co daje ok 65 zł/szt. Przy dwu sprzęgach to koszt prawie 130 zł, a gdzie kółka ok 30 zł, blaszki ostban ceni ok 6 zł, zderzaki (?zł) i wydruk 3d podwozia to ok 15-20 euro + palona laserem podłoga i ewentualnie rdzeń mosiężny do masy + śruby+kalki! Dać min 200-250zł za kit w tej skali to raczej przesada. Opracowując ten model przyświeca mi idea DLA LUDU i prostota w składaniu. Ot moja filozofia. Jakomuś przypadnie do gustu to ok. Jak nie to trudno.
... a gdyby wydrukować ze zderzakami i podłogą - nie byłoby prościej? Osobiście w eNce nie liczą się dla mnie detale. Za to cena tak, gdyż wolałbym mieć skład z wieloma wagonami (10-20 szt.)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.487 33 0
#38
... a gdyby wydrukować ze zderzakami i podłogą - nie byłoby prościej? Osobiście w eNce nie liczą się dla mnie detale. Za to cena tak, gdyż wolałbym mieć skład z wieloma wagonami (10-20 szt.)
Wracając do tematu to przykład sprzęgu
http://www.fleischmann.de/en/product/12301-0-0-4-1-0-0-003005/products.html za 15,4 Euro

Co do drukowania zderzaków to jak jest opcja je zastąpić czymś innym to osobiście wolałbym to zrobić. Niestety filigranowy wydruk takiego elementu nie będzie najmocniejszy i bardzo narażony na urwanie/ułamania. Element wklejnony typu szpilka/gwóźdź napewno będzie mocniejsza i na dłuższy czas....Podłogę tez można wydrukować tylko istnieje szansa że nie uda mi się zaprojektować do wagonu rdzenia, a do tego wydruk będzie droższy niż normalnie. Z drugiej strony fornir będzie najlepiej udawał drewno po zabejcowaniu ;)

Cena Czyni Cuda, jak będzie do przyjęcia to i pewnie się chętni na model znajdą więc luz. Jak nie to powstanie parę sztuk które będę miał w swojej kolekcji. Dajcie mi trochę czasu. Za jakiś czas powstanie osobny watek jak będzie co pokazać ;)

Na razie mam wizję
tyle że za lokiem 401z w różnych warinatach ;)
 
Ostatnio edytowane:

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#39
Zdjęcie niestety kiepskie, ale pojazd ten w tym wątku się nie pojawił:

Siemens BR170 Vectron zarejestrowany w Polsce na DB Schenker Rail Polska - idealny kandydat do ciągnięcia nowych cystern Ministrixa (czyli cysterny kwasowe DB Schenker Rail Polska z PKP Cargo): vectron_small.jpg

Tu akurat mamy przykład nieodpowiedniego zapakowania. Przesyłka jechała do mnie z Francji, a sprzedający nie zadbał o zabezpieczenie lokomotywy np. dodatkową folią i... ślady farby widać na wieczku od pudełka oraz oba pantografy do wymiany (tu akurat do wersji DC). Zaoszczędziłem na nowym elektrowozie tyle, że teraz to wydam na części zamienne, ale chociaż dekoder mam w cenie;) Malaturą się nie przejmuję, bo pewnie i tak trafi do patynowania...

PS. Zamawiał już ktoś z Was części zamienne do produktów Hobbytrain/Lemke? Jakieś doświadczenia macie?
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.059 140 0
#40
Nie możesz żabojadowi odesłać? Albo zasugerować, że spowodował uszkodzenie, niech ci obniży cenę i odda część kasy.
 

Podobne wątki