• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polska w skali 1:160 - modele oryginalne, konwersje itp. ;-)

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
2.658 32 0
Gagara sobie sam zrobie do tych cystern, jeszcze w tym roku jeszcze. Kalki do weryfikacji doszły dziś.

Z tym gagarem od flesia to bym się tak nie nastawiał.... wersji PKP do dzisiaj nie ma.... a wystarczy tylko przemalować na zielono, a od Roco z H0 wziąć opisy :)

Orlen trzeba robić od Zera wszystkie opisy, nie wiem czy to nie przerasta Flesia :)

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
466 16 0
No i w końcu się zebrałem, choć zdjęcia już niedzisiejsze ;) Fleischmann miał nam na początku roku wydać cysterny gazowe zarówno z logiem Petrochemii Płock jak i bez tego loga. Wyszły te z logiem (bez loga przesunięte na 7 tydzień br.).

Z tej okazji zebrałem się do zrobienia kilku fot razem z cysternami gazowymi L.S. Models, które już w tym wątku się pojawiły. Nie powiem, niezły skład gazowy wyszedł :cool:

IMG_20210208_174744_.jpg

Tu Fleischmann w środku. Co ciekawe - widać, że na każdej z nich inaczej wykonany logotyp Orlen ;)
IMG_20210208_174841_.jpg

Bliższy rzut na oba modele i dość dobrze widoczne różne wykonanie walczaka. Fleischmann ma dzielony wzdłuż, natomiast L.S. na samym walcu ma założone końcówki. Inne typy, to i inne podwozia.
IMG_20210208_174922_.jpg

IMG_20210208_175210_.jpg

Tu jeszcze raz rozwiązania podwozia.
IMG_20210208_175831_.jpg

Lekki rzut od czoła wagonu wraz z podwoziem.
IMG_20210208_175918_.jpg

To wszystko.

Ja tam jestem zadowolony. Podobają mi się, a dorzucenie ich do składu z L.S. przełamuje jego monotonię;) Czekam już tylko na tą ostatnią z FLM, co to jest planowana na przyszły tydzień i z Orlenem w wersji gazowej będzie luz:)