• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polska mapa sieci kolejowej

pietrunia

Nowy użytkownik
Reakcje
45 0 0
#21
Mapa ze Śląska wiele wyjaśnia i uzupełnia legendę całości.
Ale pozostaje pytanie - dlaczego nie ma odwzorowania linii kolejowych określanych jako "górnicze" w obrębie zagłębia konińskiego.
Na posiadanych przeze mnie mapach nie ma bowiem zaznaczonej sieci kolejowej KWB Adamów, a przecież powstawała w latach 60/70-tych i jeśli była "górnicza" to powinna być na mapie obecna. A skoro nie ma jej na tej mapie, to zatem jaki miała wówczas status?
Obecnie sieć KWB Adamów została zlikwidowana i nie istnieje.
Co do sieci kolejowej w obrębie KWB Konin to na mapie mamy:
- linię PKP Konin - Kazimierz Biskupi, nr 388 wg D29.
- linię zaznaczoną jako "bocznica PKP" od brykietowni Konin Marantów do Kazimierza Biskupiego (równoległą do w/w linii 388) i do ówcześnie eksploatowanych od lat 60-tych odkrywek Kazimierz Południe, Jóźwin i Pątnów, przy czym owe samodzielne odcinki "bocznicy PKP" do odkrywek chyba zaznaczone są dość mocno schematycznie, ale niewątpliwie oddają fakt istnienia tam linii kolejowych, które pracowały typowo dla górnictwa i stanowiły trzon sieci kolejowej KWB Konin.
- w 1982 roku (a więc na rok przed aktualizacją danych tej mapy) uruchomiono odkrywkę Lubstów i linię kolejową do niej - ale na mapie nie ma jej zaznaczonej. Jej brak może być równie niewytłumaczalny jak brak zaznaczenia sieci KWB Adamów, albo wskutek niezaktualizowania i redakcji mapy na czas - dane kolejowe pochodziły wszak z Dyrekcji Okręgowych PKP... Tu popatrzyłem sobie jeszcze na skany map topograficznych 1:25000 dostępnych na Geoportalu, które to skany są dość historyczne ;-), na których linia do odkrywki Lubstów figuruje jako "w budowie".

Na koniec należy się podziękowanie panu Arielowi Ciechańskiemu (użytkownikowi forum, jak zauważyłem) za wiedzę o kolejach górniczych przekazaną w pracy pt. "Rozwój i regres sieci kolei przemysłowych w Polsce w latach 1881-2010" i w artykułach w TTS (1-2/2018).
 
OP
OP
wkdrg

wkdrg

Użytkownik
Reakcje
82 1 0
#22
Osoba, która kupiła zestaw map na Allegro (egz.nr 30) wystawiła jeden arkusz na sprzedaż. Kupiłem go i następnie udało mi się w tym samym źródle dokupić 7 dodatkowych arkuszy. Przepłaciłem, ale mam co następuje:
- arkusz 48 - Kostrzyn, Sulęcin, Gorzów Wlkp.,
- arkusz 49 - Strzelce Krajeńskie, Krzyż, oba Wielenie, Skwierzyna, Międzychód, Międzyrzecz, Międzychód,
- arkusz 50 - Wronki, Bzowo-Goraj, Rogoźno Wlkp, Wągrowiec, Oborniki Wlkp., Sława Wlkp., Rokietnica,
- arkusz 59 - Słubice,
- arkusz 60 - Rzepin, Toporów, Krosno Odrzańskie, Czerwieńsk i Czerwieńsk Towarowa,
- arkusz 61 - Świebodzin, Zbąszynek, Zbąszyń, Grodzisk Wlkp., Wolsztyn, Sulechów, Opalenicka KD bez Opalenicy,
- arkusz 87 - Zduńska Wola, Sieradz, Chorzew Siemkowice, Wieluń w tym Wąskotorowy,
- arkusz 97 - Namysłów, Kluczbork, Brzeg, Jełowa.
Poluję na dalsze, może ktoś chce sprzedać.

Jeśli kogoś by interesowała konkretna stacja z w/w to mogę podesłać zdjęcie.
Sam byłbym zainteresowany szczególnie arkuszami 6 z Trójmiastem, 17 z Tczewem i 18 z Elblągiem i Malborkiem (nie wiem czy jest na 17 czy 18).
Mógłbym także zapłacić za udostępnienie zdjęć w/w stacji/węzłow.
 
K

KNG

Gość
#23
Z tego wydawnictwa mam jak na obrazku, część poskanowane w całości, część w częściach na jakimś zabytkowym skanerze i mogą być jakieś błędy. Papierów pozbyłem się wieki temu.
1586214151193.png

Chyba to kiedyś gdzieś nawet rozdawałem, szczegółów niestety nie pamiętam. Z tego co mi wiadomo to było dość popularne wydawnictwo i pewnikiem gdzieś zalega w uniwersyteckich składnicach map. Na UMCS-ie mają na pewno.

Bądźcie zdrowi.

Jarek
 
OP
OP
wkdrg

wkdrg

Użytkownik
Reakcje
82 1 0
#24
Dziękuję Jarkowi. Mapa trochę inna (podział, wydawca) i późniejsza 1986 rok, ale super.
Niestety nie zgłosił się jeszcze nikt kto by posiadał najbardziej mnie interesujące arkusze.
Nikt nie ma północnej części tej mapy?
 
OP
OP
wkdrg

wkdrg

Użytkownik
Reakcje
82 1 0
#25
Nadal jestem zainteresowany szczególnie arkuszami 6 z Trójmiastem, 17 z Tczewem i 18 z Elblągiem i Malborkiem (nie wiem czy jest na 17 czy 18).
Mógłbym także zapłacić za udostępnienie zdjęć w/w stacji/węzłów.

Bardzo mi na tym zależy, może ktoś wie gdzie mogłyby być takie mapy - jakieś archiwa kolejowe , uczelniane?
 
OP
OP
wkdrg

wkdrg

Użytkownik
Reakcje
82 1 0
#29
Mnie interesują najbardziej moje okolice Elbląg, Trójmiasto, Malbork, Tczew, ale to przed 1939 poza Tczewem, albo Wolne Miasto Gdańsk albo Prusy Wschodnie.
Cały węzeł warszawski byłoby ciekawe porównać z mapami podobnymi z lat powojennych cytowanymi powyżej.
 
OP
OP
wkdrg

wkdrg

Użytkownik
Reakcje
82 1 0
#32
Nadal aktualne!

Jestem zainteresowany szczególnie arkuszami 6 z Trójmiastem, 17 z Tczewem i 18 z Elblągiem i Malborkiem (nie wiem czy jest na 17 czy 18).
Mógłbym także zapłacić za udostępnienie zdjęć w/w stacji/węzłów.

Bardzo mi na tym zależy, może ktoś wie gdzie mogłyby być takie mapy - jakieś archiwa kolejowe, uczelniane?
 

mokonek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#33
>Poluję na dalsze, może ktoś chce sprzedać.

Arkusz 109 (z serii OPGK Katowice seria 134 arkuszowa z roku 1981)
Arkusz 116 (z serii Oddziału Geodezyjnego PKP - seria 147 arkuszowa z roku 1985)
Arkusz 6 mapy Górnośląskiego Węzła Kolejowego - opracowanie OPGK Katowice z serii 8 - arkuszowej w skali 1:25 000
znajdziesz na Allegro.
 
OP
OP
wkdrg

wkdrg

Użytkownik
Reakcje
82 1 0
#34
Udało mi się dokupić następujące arkusze:
38 - Piła, Wałcz, Chodzież
39 - Bydgoszcz, Nakło
51 - Gniezno, Żnin
75 - Ostrów Wlkp, Kępno, Krotoszyn
76 - Opatówek, Turek
83 - Węgliniec, Bolesławiec, Lubań Śląski
85 - Wrocław Północny, Trzebnica, Milicz
86 - Kępno, Oleśnica
Nadal jestem zainteresowany innymi arkuszami tego zbioru map, szczególnie arkuszami 6 z Trójmiastem, 17 z Tczewem i 18 z Elblągiem i Malborkiem (nie wiem czy jest na 17 czy 18).
Mógłbym także zapłacić za udostępnienie zdjęć map w/w stacji/węzłów.

Bardzo mi na tym zależy, może ktoś wie gdzie mogłyby być takie mapy - jakieś archiwa kolejowe, uczelniane?
 
Ostatnio edytowane:

mokonek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#35
Udało mi się dokupić następujące arkusze:
51 - Gniezno, Żnin
75 - Ostrów Wlkp, Kępno, Krotoszyn
76 - Opatówek, Turek
81 - Węgliniec, Bolesławiec, Lubań Śląski
86 - Kępno, Oleśnica
Nadal jestem zainteresowany innymi arkuszami tego zbioru map, szczególnie arkuszami 6 z Trójmiastem, 17 z Tczewem i 18 z Elblągiem i Malborkiem (nie wiem czy jest na 17 czy 18).
Mógłbym także zapłacić za udostępnienie zdjęć map w/w stacji/węzłów.

Bardzo mi na tym zależy, może ktoś wie gdzie mogłyby być takie mapy - jakieś archiwa kolejowe, uczelniane?
Tak jak napisalem w poprzedniej wiadomości, arkusz 109 wystawiłem an Allegro, jak również arkusz 116 z serii 147-arkuszowej.

Poza tym posiadam jeszcze następujące arkusze:

ark. 98 z serii 134 arkuszowej OPGK Katowice
ark. 107, 123 oraz 132 z serii 147 arkuszowej PKP Oddział Geodezyjny w Katowicach
ark. 2, 5 oraz 6 z mapy 1:25000 Górnosląskiego Węzła Kolejowego
 
OP
OP
wkdrg

wkdrg

Użytkownik
Reakcje
82 1 0
#38
Posiadam w wersji papierowej i elektronicznej następujące mapy ze zbioru 134 arkuszowego (wydane w 1981 lub 1984 przez Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno - Kartograficzne Zakład Kartografii Katowice)
- arkusz 38 - Piła, Wałcz, Chodzież
- arkusz 39 - Bydgoszcz, Nakło
- arkusz 48 - Kostrzyn, Sulęcin, Gorzów Wlkp.
- arkusz 49 - Strzelce Krajeńskie, Krzyż, oba Wielenie, Skwierzyna, Międzychód, Międzyrzecz, Międzychód
- arkusz 50 - Wronki, Bzowo-Goraj, Rogoźno Wlkp, Wągrowiec, Oborniki Wlkp., Sława Wlkp., Rokietnica
- arkusz 51 - Gniezno, Żnin
- arkusz 59 - Słubice
- arkusz 60 - Rzepin, Toporów, Krosno Odrzańskie, Czerwieńsk i Czerwieńsk Towarowa
- arkusz 61 - Świebodzin, Zbąszynek, Zbąszyń, Grodzisk Wlkp., Wolsztyn, Sulechów, Opalenicka KD bez Opalenicy,
- arkusz 75 - Ostrów Wlkp, Kępno, Krotoszyn
- arkusz 76 - Opatówek, Turek
- arkusz 83 - Węgliniec, Bolesławiec, Lubań Śląski
- arkusz 85 - Wrocław Północny, Trzebnica, Milicz
- arkusz 86 - Kępno, Oleśnica
- arkusz 87 - Zduńska Wola, Sieradz, Chorzew Siemkowice, Wieluń w tym Wąskotorowy
- arkusz 97 - Namysłów, Kluczbork, Brzeg, Jełowa
- arkusz 98 - Herby Nowe, Herby Stare Działoszyn, Kłobuck, Olesno Śląskie, Praszka
- arkusz 109 - Charsznica, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Sosnowiec, Łazy, Zawiercie, Poraj, Szczekociny

Poszukuję pozostałych map tego wydania w wersji papierowej lub elektronicznej w szczególności interesują mnie arkusze 6 z Trójmiastem, 17 z Tczewem i 18 z Elblągiem i Malborkiem (nie wiem czy jest na 17 czy 18).

Wprawdzie już raz pytałem o to, ale czy ktoś wie gdzie mogły się zachować te mapy? Układ map w zakładce #13 - wpis kolegi pietrunia.
 
OP
OP
wkdrg

wkdrg

Użytkownik
Reakcje
82 1 0
#39
Nadal aktualne!

Jestem zainteresowany szczególnie arkuszami 6 z Trójmiastem, 17 z Tczewem i 18 z Elblągiem i Malborkiem (nie wiem czy jest na 17 czy 18).
Mógłbym także zapłacić za udostępnienie zdjęć w/w stacji/węzłów.

Bardzo mi na tym zależy, może ktoś wie gdzie mogłyby być takie mapy - jakieś archiwa kolejowe, uczelniane?
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
#40
"Archiwa kolejowe" - bardzo śmiechowe pytanie... Bylo takie archiwum w D G... a, że było śmieciowo na strychu to wszystko obsrały gołębie. Papiery, które ocalały były "niekopiowalne" - znaczy nieudostępniane. A teraz... teraz to pewnie wszystko już w postaci kartonów jest po przeróbce z makulatury.

Map szukaj w archiwach np. PAN.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 7
Koleje w Polsce 1
Koleje w Polsce 2
A
Koleje w Polsce 23
Koleje w Polsce 3

Podobne wątki