• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polska makietka w Holandii: Nowe Drewno

BjornOl49

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Jestem Bjorn v/d Meulen z Holandii (wiec moga być pomyłki w pisaniu, mowcie kiedy coś jest nie tak!), mam 16 lat. Chciałbym tu pokazać moją makietke. Jest budowana na trzy segmenty, które nie są bazowane na wymiary PMM. Makieta (będzie) przedstawia(ć) przystanek (Nowe Drewno) i skład drewna. W tym momencie makieta jest w przebudowie, więc widoczne sa jeszcze resztki od dawnej wersji. Kilka tych resztek (np. droga i lasik) tez będą w nowej wersji. Na dole są obrazy.


Widok na całą makietę. Stół ma mały skos, więc makieta wygląda jakby poszła w górke :)


Widok od konca makiety.


Tu będzie skład drewna.


Peron ziemny przystanka Nowe Drewno.

Podrzowienia Bjorn
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
#2
Polecam zakończyć pracę nad tą makietą. Skocentruj się najpierw na solidnej ramie i konstrukcji makiety. Z tego co widze po tej makiecie konstrukcja jest dość licha. Wszystko co potem bedziesz tworzył niestety będzie do wyrzucenia.

Poza tym witaj na forum ;)
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#5
BjornOl49, jeśli mają być to moduły zamów sobie dwa profile (moim zdaniem najlepiej Fremo) i skleć sobie skrzynki takie jak w wątku pado,
 
OP
OP
B

BjornOl49

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Rutek, to własnie jest wina stołu. Stoł jest nieco wklęsły.

KuKu, pado Dziękuje za dobrą rade. Będe te moduły Fremo używał w przyszłych makiet, Nowego Drewna nie chce demolować. Konstruckja jest całkiem solidna, są niektóre punkty słabosci ale dają sie naprawić.

Gdzie można nabywać te profile Fremo?
 

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#8
Ja moduły Fremo dawałem do wycinania laserem w sklejce. Max co mogli ciąć to 4 mm.
Ciąłem u siebie na Odrowąża za 2x B96 2x70 PLN około.
Tylko chcieli rysunek w autocadzie lub corelu. Ale dopomogli mi koledzyz forum.
a co do winy stołu - moduł sam w sobie powinien być prosty - jak na wystawach moduły same stoją to się nie uginają
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
#10
Rób jak uważasz, ale żebyć potem nie żałował wydanych pieniedzy na coś co potem do niczego sie nie będzie nadawało. Powodzenia w budowie.
 

Podobne wątki