• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Polonezy, specjalne i inne 1/43

marcin1323

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam, kolekcjonuję modele w skali 1/43 o tematyce "kogucianej" :D milicja/policja/straż/pogotowie i inne oraz różne inne samochodziki w tej skali, które wpadną mi w oko i na które mnie stać :) Oddzielną rodzinkę stanowią również polonezy :) Miałem problem ze sceneria, stąd jako zatwardziały kartoniarz postanowiłem sam sobie zbudować garaż. Jedna sceneria przedstawia środek garażu, druga zewnątrz /podjazdy/. Będę wstawiał cyklicznie po 20 fotek bo więcej nie wolno.

POLICJA


1. WV T4 - Hongwell




2.FSO Polonez Caro Plus - Welly





3. FSO Polonez Caro Bburago







4. FSO Caro - KAP




focia rodzinna





Jeśli komuś przeszkadza ilość zdjęć to przepraszam, chciałem jak najlepiej oddać wygląd modeli :)
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#2
Najfajniejszy to ten drogowy Poldek, mimo że jakoś swiatła przednie ma pod dziwnym kątem to bok jest całkiem całkiem.
 
OP
OP
marcin1323

marcin1323

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Ten z drogówki to wyrób DeAgostini a pozostałe poldziasy to popularesy 2 Bburago i jeden Welly (caro plus). Wstawiam jeszcze drugiego z Welly i trochę innych MO i karetka :) Cieszę się, że moja zbieranina podoba się, pomimo nietypowej skali dla tego forum :)

Otóż, na pierwszy ogień NYSA 522 KAP - nikomu przedstawiać nie trzeba :)




Pytanie do znawców - czy były dwie edycje tych suk czy jedna? Pytam, bo widuję czasem Nyskę z dwoma megafonami, a czasem (jak u mnie) z jednym.

Potem Warszawa M223 z serii Kultowe Wozy Policyjne (po reklamacji DeA - bardzo udanej reklamacji)



Sanitarka Fiat 125P KAP



Jego Wysokość FSO Polonez MO z KAP :)



... i jego brat Polski Fiat 125p MO z KAP


[DOUBLEPOST=1453361096][/DOUBLEPOST]A teraz chciałem pochwalić się "zbioróweczką" :) Tam mam moje modelarskie skarby. Brakuje kilku, ale są w robocie.




...i póła FSO :)
 
OP
OP
marcin1323

marcin1323

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Obiecane polonezy Welly (dwa pierwsze Policja i Straż) orz inne modeliki z Kultowych DeAgostini










oraz trochę poszkodowany przez poprzedniego właściciela Poldi TRUCK, ewidentnie do poprawy modelarskiej
 
OP
OP
marcin1323

marcin1323

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
W ramach uzupełniania moich cywilnych poldziasów - taksóweczka z DAFFI



Porównanie NYS Welly i KAP, z KAPowskim Borewiczem


Konwersja GAZ-a69 z rosyjskiej edycji na polskie malowanie straży pożarnej:



Cieszę się, że samochodziki przypadły Wam do gustu :)
 
OP
OP
marcin1323

marcin1323

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
A tak wyglądał GAZik przed przeróbką. Mam dwa, drugi czeka na barwy MO. W tle i drugiej fotce jeden z tych pojazdów, które do końca nie wiadomo czemu są w mojej kolekcji. Poprostu - spodobały mi się RAF 22034 tez z kolekcji rosyjskiej DeA.



Kolejne Polonezy, tym razem Coupe




a tutaj z CARO ...




...i kolekjy kandydat na milicjanta:

 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
931 15 0
#9
Witam nowego koleg na forum:). Zachecam do komentowania wątków kolegów. ciekawe masz te modele. W prawdzie to nie moja skala ale mozna sobie odświeżyć pamieć jak kiedyś wyglądały nyski czy polonezy policyjne. Mi najbardzie podoba się czerwony Gazik(y). Masz może Uaz-a w tej skali albo nyske propagandówkę?
 
OP
OP
marcin1323

marcin1323

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Nyski nie mam propagandówki ale uazy mam trzy - jednego już zaprezentowałem 452 (ostatni, z postu powyżej) oraz dwa 469, co poniżej:
obecny milicjant i przyszły :D (obecnie ma już namalowane pasy i czekam za zamówionymi kaleczkami "milicja"), koguta wezmę od warszawki MO (a na jego moejsce wstawię takiego bez galeryjki, takiego jaki był w oryginale na niebieskich warszawach)








[DOUBLEPOST=1453402095][/DOUBLEPOST]Dzięki za miłe słowa Railways, zaczynam dopiero wędrować po nowym dla mnie forum :) W tych uazach do poprawy sa jeszcze reflektory. W jednym juz zamontowalem odbłysniki - calkiem inaczej to wygląda. NIestety narazie fotek nie mam jak zrobić ani nie mam ja wstawić :(
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#11
Fajne modele i ciekawe zdjęcia. Nie wiem ile sztuk pojazdów liczy Twoja kolekcja, ale jeżeli cała kolekcja mieści się w tej pokazanej gablotce, to zwolnij trochę z pokazywaniem, bo za chwilkę Twój temat umrze śmiercią naturalną. Po prostu nie będziesz miał co pokazywać. Daj szansę obejrzeć Twoje modele pojedynczo, tak aby można było skomentować każdy po kolei. Przy takiej ilości wrzuconych modeli w przeciągu jednej doby nie da się nic skomentować, a i oglądanie nie jest ciekawe. :)