• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polonez 1500 MILICJA 1:8 Michała

OP
OP
Michal88
Ta jasne będę rozbierał 1000 elementów żeby pomalować np. komorę silnika, bardzo mądry pomysł... Co innego zewnętrzne blachy to żaden problem nanieść kolejną warstwę na wszystko.

popowe

Znany użytkownik
Ta jasne będę rozbierał 1000 elementów żeby pomalować np. komorę silnika, bardzo mądry pomysł...
Rób jak chcesz ja bym zwyczajnie nie składał tego co jest do pomalowania.
Ale jak jesteś w gorącej wodzie kąpany...
Puszka puszcze nie równa. Wystarczy, że z innej partii będzie.
Lakiernicy samochodowi w 1:1 nie bez powodu cieniują pół boku jak jak jest tylko jeden błotnik uszkodzony.
Z jednej puszki można uzyskać wiele odcieni malując różnym ciśnieniem, odległością, stosunkiem powietrza do farby a nawet temperaturą powietrza w którym jest malowane. O podkładzie nie wspomnę.
Ale ja się przecież nie znam. jak to mówią róbta co chceta i miejta łaciaty radiowóz.

OP
OP
Michal88
Rób jak chcesz ja bym zwyczajnie nie składał tego co jest do pomalowania.
Ale jak jesteś w gorącej wodzie kąpany...
Puszka puszcze nie równa. Wystarczy, że z innej partii będzie.
Lakiernicy samochodowi w 1:1 nie bez powodu cieniują pół boku jak jak jest tylko jeden błotnik uszkodzony.
Z jednej puszki można uzyskać wiele odcieni malując różnym ciśnieniem, odległością, stosunkiem powietrza do farby a nawet temperaturą powietrza w którym jest malowane. O podkładzie nie wspomnę.
Ale ja się przecież nie znam. jak to mówią róbta co chceta i miejta łaciaty radiowóz.
Sam zobacz, ze warto "zasmiecac". Kolegom @popowe i @Irokez46 dales na poczatku wymijajaca odpowiedz a mi bardzo konkretna. Tylko, ze w obu przypadkach troche niegrzecznie to "ubrales". Pozwolisz, ze ja i moderator bedziemy decydowac co jest "zasmiecaniem" a co nim nie jest. ;)

Czytelnicy tego forum w takich watkach jak Twoj szukaja inspiracji, technik wykonawczych i czegos tam jeszcze... Dziel sie wiec warsztatem bez zbednych przytykan.
Wiecej luzu chlopcze.
No właśnie specjalnie piszę o szczegółach prac a a takie pajace jak ty zawsze doszukują się czegoś czego albo nie dopowiedziałem bo po prostu zapomniałem
Pier..................sz. jak zwykle. od 15 lat maluję i nigdy nie miałem takich problemów. po za tym to nie puszka tylko butelka do lakierów z dodatkową uszczelką.
Jak zwykle zero normalnych komentarzy tylko same "mądrości". Czy ja mam po kroku opisywać jak np. zamykam butelkę albo czym czyszczę aerograf, gdzie go odkaładam, jakich środków do czyszczenia używam. Takich poradników jest masa.
Do Irokeza nic nie mam i szanuję bardzo jego prace ale te twoje "mądrości" w prawie każdym wątku na tym forum delikatnie mówiąc denerwują