• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poligon Ogryzka

OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#21
Szuter jaki miałem to wykorzystałem, teraz czekam za szutrem Dragona :D A dokładnej o tym myślę ;)
http://forum.modelarstwo.info/download/file.php?id=45568&mode=view/szuter%20szary%20drobny%200,1-1,0.JPG
 
OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#22
Czekając za materiałami do dioramki wróciłem na warsztat podłubać coś przy taborze... Przeglądając foty piętrusa Bdhpumn zauważyłem bak kilku małych choć istotnych szczegółów które brakowały na modelu... Wykorzystując czas wolny i "wenę twórczą" nałożyłem to co być powinno a nie było :p Niebawem będzie patyna a wiec i warstwa lakieru stad jak na razie zostawiłem je tak jak są naniesione (wiem widać ze jest kalka- cierpliwości :D ) Na czołach wiele nie zrobiłem (brak odpowiedniej kalkomani). Nie długo złapie się za następne modele do weryfikacji oznakowania :)
 

Załączniki

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#23
Witam :D . Jeżeli chodzi o zdjęcie 2830 to chciałbym umieć tak ładnie "zazielenić" płyty. Natomiast zdjęcie 2830 wygląda jakby ułożono nowy przejazd na starej drodze i chwilowo wstrzymano prace :roll: . Nie widziałem aby z drogi na przejazd wjeżdżało się po szutrze. Chociaż ja dostałem już "Benny Hill`e" od Tkarkady i Popowe, że zmieniłem na trójkatny kształt zbrojonych płyt, to wizja lokalna pozwoliła mi odkryć skąd się wziął u mnie tak niezykły pomysł. Między skośnymi a równoległymi do toru płytami robi się najzwyklejsze wylewki z betonu.
 
OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#24
O ile ten przejazd jeszcze istnieje (którym się sugerowałem) to cyknę fote -pokaże ze zdarza się tłoczeń :) Płyty na przejeździe nie są spatynowane- tez wyglądają jak nówki- Jeszcze :D Miałeś racje co do słupów :) wyglądają całkiem całkiem jak są ustawione. Może ktoś podać realne odległości miedzy:

Słup- kotwica- odciąg- odciąg- kotwica- słup

Chce taki "myk" zrobić na drugim segmencie ale nie wiem jakie są odległości miedzy nimi. Na samej prostej ( slup- slup) dam drut 500mm- najbardziej zbliżony do realnej odległości 50m. No i powoli powstaje taka mala szafeczka jak na foto... No może troszkę podobna :D
 

Załączniki

OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#25
Cholercia.... Z tą szafka to poniosłem klęskę :( Kiedyś widziałem tu na forum ze ktoś coś podobnego zrobił i chyba sprzedawał (nie mogę teraz tego znaleźć). Ma ktoś podobna szafę na sprzedaż??
 
OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
Dotarła do mnie już elektryczna łapka na owady, sitko jest wiec dziś zabawie się w elektryka :D hehehe.. Zobaczymy co wyjdzie z tego przepisu na eletrosadzare ;)
 
OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#27
No i gotowe :D Nie mam lutownicy w domu dlatego zastępczo użyłem taśmę izolacyjną :p Próbowałem testować na zeskrobanej trawce z maty ale jednak się ona nie nadaje do elektrosadzenia wiec przy czasie wybiorę się po odpowiednia trafke :D
 

Załączniki

OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#29
Zrobiłem mala zmianę.. Zamiast "krokodylka" użyłem igły od strzykawki- wydaje mi się to bardziej praktyczne bo od razy wbijasz gdzie chcesz. I mam jeszcze pytanie. To cudo jest na dwie baterie paluszki- starczy napicie jakie one dają czy lepiej dać coś co ma 12v?
 
OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#31
Dawno nic nie pisałem... Czas troszkę uchylić coś. Ogólnie trawka jakaś już jest (może nie idealna), ale będę poprawiał- w końcu się uczę ;)
Czekam za kasa i towarem by moc już ułożyć na całym module tor, poprawić trawę i zacząć dłubać krzaki.

Tym czasem korzystając z wolnego czasu postanowiłem popróbować zrobić drzewka z zestawu NOCH-a, efekt widać na fotach- szczerze to ja jestem zadowolony :D
 

Załączniki

OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#34
Jak pisałem wcześniej... Zieleń pomału rośnie (normalnie wiosna- a mówią mi ze jest jesień :roll: ) Zmieniłem podejście do zieleni (miałem jedna porażkę). Co tu więcej pisać? Jak widać na zdjęciu 3370 elektrosadzarka sprawdza się w 100% :D
 

Załączniki

OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#36
A widzisz widzisz :p To zielsko to gałązki z zestawu do robienia drzewek NOCH-a posypane listkowiem :D Dodam ze przyklejane gałązka po gałązce :roll:
 
Reakcje
1.731 13 0
#38
Proszę na te niebieską plamę wysypać drobniutki piasek , utwardzić klejem ,poczekać aż, stwardnieje i potem wylać powoli wodę Fallera jednoskładnikową - po 3-4 mm dziennie ,aż do pożądanego efektu wysokości lustra wody. :D
 

Podobne wątki