• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poligon Ogryzka

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich :D

No i na mnie padło... Nie planowałem wcześniej dioramy czy makiety ale patrząc na Wasze poczynania i ja się rzuciłem w nurty :p Chciałem głupi od razu na głęboką wodę ale rozmowa z Danielem i pewne przemyślenia spowodowały że wykonam najpierw taka małą dioramę (co będzie to będzie) jak wyjdzie to posłuży do prezentacji taboru ;)

Koncepcja prosta- szlak dwutorowy zaczynający się na równi i przechodzący w nasyp, zelektryfikowany, wymiary 200x50cm

Na zdjęciu widać już ukształtowany teren oraz w trakcie schnięcia gazetę :roll:
 

Załączniki

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.182 8 0
#2
w trakcie schnięcia gazetę
Jaką ? ;)

Teraz poważnie - szkoda, że nie zastosowałeś znormalizowanych profili czołowych. Budowanie pierwszych skrzynek i nauka to jedno, ale poświęcony czas i środki na dioramę której nigdzie nie dołączysz - to rozrzutność ;)
Tak czy inaczej - życzę zrealizowania zamierzeń !
 
OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Rozrzutność była by gdybym postawił na skrzynki i na nich bym poległ.. Laik jestem w dziedzinie budowy takich dioram dlatego chce poćwiczyć i robię poligon- co będzie to będzie ;) Jak wypali to następna będzie już konkretna :D

Gazet... Oczywiście Fakt i inne brukowce taniego nakładu 8)
 
OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
No właśnie... Mam dylemat co do tej gazetki... Myślałem ze to inaczej będzie się kleić itd.. A tu widzę lype. Gazeta niemal ze odpadła :cry: (coś skopałem) Wiec plan B czyli wykorzystam Wikol gesty jak szpachel którego posypie piaskiem (produkt Piotra).
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#6
Witam :D . Gratuluję decyzji! A że pod drutem ..... :p super - spełniłeś obietnicę. A co do profili to przecież możesz zrobić z tego segment. Wtedy dołączasz po bokach segmenty ze znormalizowanymi czołami i .... wszystko gra!
 
OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Zobaczymy.. Jak pisałem dla mnie to jest poligon ostrych działań ;) bstok70, Dostałem w spadku słupy trakcyjne... Trochę prehistoria ale do nauki dobre ;)

Gazety już na nim nie ma... Kurcze szkoda mi tylko tego kleju co na nią wpakowałem- no ale nic. Korek leży. Teraz na święto "Matki Pieniężnej" będzie trzeba się wyposażyć w potrzebne produkty.

Ma ktoś może "przepisy" na elektrosadzarke? Kiedyś znalazłem takie coś a teraz jak sam szukam to nie mogę znaleść :(
 

Kartofel

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Co do sadzarki to widziałem przepis z wykorzystaniem elektro-paletki na owady ;)
Z elektroniką wtedy już nie trzeba się bawić. Jedyne co to trzeba zrobić to podłączyć kabel z którymś biegunem do makiety :)
 
OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Kartofel napisał(a):
Co do sadzarki to widziałem przepis z wykorzystaniem elektro-paletki na owady ;)
Z elektroniką wtedy już nie trzeba się bawić. Jedyne co to trzeba zrobić to podłączyć kabel z którymś biegunem do makiety :)
Tego "przepisu" szukam.. To było na jakimś forum ale za Chiny nie mogę przypomnieć sobie gdzie ;/
 
OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Kartofel, Dziękuje bardzo- na pewno według tego "przepisu" wykonam elektrosadzarke...

Tymczasem czekając za świętem "maki pieniężnej" oraz żeby nie było że się opie... ćwiczę to i owo by na dioramie zrobić jak najlepiej... Doszły do mnie różności od Popwe przez co postanowiłem zrobić drogę z płyt betonowych. Mam jednak dylemat jak taka droga wygląda przy styku z torowiskiem :roll: Ma może ktoś jakieś fotki takiej drogi przy przejeździe albo jakieś wskazówki?

Tymczasem ucząc się wykańczać taka drogę zmajstrowałem takie coś :D Proszę o rady czy i co ewentualnie poprawić??
 

Załączniki

OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
No i prace w terenie poszły... Nie dużo ale coś tam zawsze jest. Droga jest położona- gmina biedna wiec wygląda jak wygląda (będzie później drobna kosmetyka). Miałem 4 tory proste to je wykorzystałem (na styk mi szutru starczyło). Przejazd jest przejezdny w 100% (sprawdzone na loku CTL-u). Kawałki maty przykleiłem by mięć mniej więcej pojecie jak ta droga będzie z zielenią wyglądać wiec nie ma co się nią sugerować ;) Słupy trakcyjne jakie są takie są ale co tam- na razie mogą być :D Nooo to chyba na tyle. Wszystko co miałem i mógł bym wykorzystać- wykorzystałem.

Słoneczko przyświeciło wiec wykorzystałem moment na foty- bądź co bądź w słońcu najlepiej fotki wychodzą.
 

Załączniki

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#18
Ogryzek napisał(a):
...na styk mi szutru starczyło...
Nie żadnego "szutru", tylko dziwnego produktu szutro-podobnego :p
Bo to ani to nie wygląda jak szuter, a skala to jakaś fatamrugana jest :roll:

Piasek na przejeździe to też z innej bajki, tj. skali jest ;) Wyobraź sobie kierowcę samochodu, który musiałby przejechać po kupie kamieni o wymiarach rzędu 20-25 cm :LOL:
A w modelu? Postaw sobie na tym piasku autko, zobacz jak się ma ten... piaseczek do kółek ;)
 
OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
Czyli Auhagen 61826 to nie szuter mimo ze jest jako szuter sprzedawany? :roll: Ustawiłem na przejeździe uto (Tira bo osobowego w skali nie mam)- nie wygląda tak źle. Na focie 2832 przy płycie i tak będę poprawiał podjazd ;)
 

Podobne wątki