• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Poligon doświadczalny/ ośla łączka/ przyszły plac zabaw ...

OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Dzięki, to prawda...
Ogólnie przejazd ma być zbliżony do tego w 18 minucie (lub na l. k. nr 522 w obrębie stacji Mińsk Mazowiecki, ale zdjęć pod ręką teraz nie mam)

Ogólnie jak pamiętam linia była klimatyczna, tylko zrobili tą przecinkę po 15 metrów na stronę...:mad:

Pozdrawiam,..
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Coś tam się dzieje na tym placu zabaw, choć prace niczym gospodarka pod wpływem korona(ś) wirusa moocno zwolniły...
Drugi moduł zwrotny pokrywać będzie teren podmokły... Wyglada to tak na chwilę obecną.
IMG_20200506_233156.jpg ...
z lotu ptaka...

IMG_20200506_233217.jpg
oraz z poziomu gruntu...
Zieleń średnia i wyższa też się objawi...

Pozdrawiam,...
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Przemek - jesli masz to na podmokły sugeruję trochę ciemniejszy materiał posypkowy albo alternatywnie dałbym trochę kwiecia wiosennego na koniec (białe albo żółte).
 

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.076 129 15
Zgadzam się z przedmówcą, aczkolwiek nie wiem jak to weźmiesz do siebie :) Twoja praca, twoja decyzja :) Ja bym jeszcze zrobił jakieś pola albo coś w ten deseń (te łyse narożniki). Fajne zdjęcia prezentacji taboru by wychodziły ;)
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Dzięki za podpowiedzi. Koncepcji końcowej co do zewnętrznej strony łuku jeszcze nie ma. Co do samej zieleni podmokłej... to jeszcze nie koniec :cool:

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Co do modułu zwrotnego - pomysłu finalnego jeszcze brak.
Ale coś tam się dzieje... w tempie PKP PLK,. ale dzieje...
Powstał fundament peronu na stacji... ogólnie będzie max 750 mm nad poziomem główki szyny...
Jak na razie jest tak:
IMG_20200510_232358.jpg ...
IMG_20200510_232307.jpg .
Do poziomu progu wagonu jest 1,5 mm rezerwy.
Zastanawiam sie tylko nad docelowym rodzajem nawierzchni peronu (pospułka bylo czy moze płytki chodnikowe / asfalt/kostka...

Pozdrawiam,...
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
Kurcze, gdzieś miałem H0 woreczek Polaka, brązowego. Oddam Ci Przemek, w gratisie, Tylko będziesz musiał go sobie przemielić na drobniejszy.
Tylko go znajdę.
O. mam, kicha.
Nazywa się to jednak Faller 742 i jest jakąś dziwną krzemionką.
Ale i tak mogę oddać, w sumie niewiele tego jest, myślałem, że mam cały worek (tego to znalazłem Woodlanda B42).
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Przepraszam, skleroza i odkładanie na później wielu rzeczy...
Co do pospółki... konsystencja wyszła mniej więcej zbliżona do zamierzonej..., czyli totalnie zapuszczony tor. Po czasie doszedlem, gdzie się walnąłem i dlaczego...
Po pierwsze... pośpiech :mad::mad::mad:
Po drugie... mieszanka pigmentów i miejsca ich zastosowania...
W stacji jest więcej rdzawego osadu z wstawek hamulcowych i plam oleju...
Walczyć się będzie dalej z tematem...

Pozdrawiam,....
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Tak w ramach urozmajcenia i ewentualnego wypełnienia dotychczasowego owalu powstały w ramach eksperymentu moduły pod Nm na bazie Rokuhana...na wzór T track'a z lekkimi modyfikacjami.
Materiał wygrzebany z czeluści regału, wymiary tu akurat 120 x 440 mm ( w założeniu, w praktyce +/- 1 mm).
W opcji 120 x 330 mm.
Wyszło to tak...

IMG_20200531_220738.jpg
... rzut ogólny...
IMG_20200531_220753.jpg
... złącze między modułowe mające zabezpieczyć mechanicznie połączenie przed przemieszczeniami...

IMG_20200531_220702.jpg
... tak to wyszło... mniej więcej...

IMG_20200531_220716.jpg
... dla porównania tory (od dołu)...
-Merklin (Z)
-Rokuhan (Z)
-Fleischman (N, code 80)

Projekt Ne (inny wątek na forum) raczej z powodów technologicznych sam się pogrzebał.
W Nm dostępne są przynajmniej jakieś graty za niewielki pieniądze (w porównaniu do M.)...
Się zobaczy, co z tego wyjdzie..., ważny jest fun.

Pozdrawiam,...
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
No dobra, wracając na 1435mm w Nce...
Peron na posterunku bez nazwy powstaje. Po kilku dziwnych rozkminach stanęło na spienionym PCV oraz farbach akrylowych.
Po kolei...
IMG_20200608_214958.jpg

... tafla spienionego PCV o grubości 3mm pocieta na paski, ponacinana i pomalowana
farbą akrylową...
IMG_20200608_215024.jpg

... wysokość peronu...
IMG_20200608_215621.jpg
... na razie ścianka peronu bez krawędzi (doświetlenie fałszuje obraz)...
IMG_20200608_215043.jpg

...rzut ogólny...

Pozdrawiam,...

ps. co do klimatu posterunku ruchu, to raczej docelowo będę celował w lk 29...stacje Przetycz, Pasieki, Gierwaty...