• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Poligon doświadczalny/ ośla łączka/ przyszły plac zabaw ...

OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
No to tak równolegle z projektem 0f dziś elektryka na dwóch skrzyneczkach... Na więcej czasu nie starczyło, bo w realu trzeba też żyć,
a jutro skala 1:1;)
Rzut ogólny oraz sposób łączenia...
IMG_20190626_205320.jpg ... IMG_20190626_205404.jpg
Pewnie jeszcze dojdą mocowania pod nóżki meblowe 150 mm, ale co kiedy i jak się zobaczy...

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
No to elektryka pod modulikami zrobiona.
Można rzec, że stan surowy zamknięty w wypadku tych czterech sztuk (2 mb toru).
Teraz pewnie zacznie się etap modułów zwrotnych z którymi może być o tyle problem, że jakoś będzie trzeba to wszystko skręcać do kupy... Pomysł już jest, gorzej z materiałem i detalami rozwiązania... ale pomału...

Pozdrawiam,...


ps. fotek nie wstawiam, bo elektryka to nic takiego wielkiego...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Poligon jeszcze funkcjonuje...
Linia kategorii "najpodlejszej"...
Cztery segmenciki zaszutrowane, a jednemu nawet zieleń się dostała...
IMG_20190808_222723.jpg ...Materiał zielony... Faller dany miejscami...

IMG_20190808_222948.jpg ... IMG_20190808_223204.jpg ... IMG_20190808_223219.jpg ...to co wyszło (i jak wyszło...)

Ponad to moduł zwrotny też się jakoś kleci...

Pozdrawiam,...
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Jak dla mnie trochę monotonna ta trawa - faktycznie przydałby się krzak, drzewko ... Wg mnie dobre efekty daje też punktowe dosadzanie trawy o zróznicowanych odcieniach - wydaje mi się że trochę to naturalniej wygląda - nawet na to co masz można podosiewać np na lakier w sprayu.
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Ogólnie też odniosłem wrażenie "angielskiego trawnika", ale to zasadniczo traktuje jako etap wstępny. Coś sie będzie jeszcze działo w tym miejscu...

Jack77, dokładniej sadzarką z łapki na muchy... Jakiś lepszy egzemplaż mi się trafił, bo przebicie już na około 4 mm'ach pomiędzy elektrodami potrafi się zrobić

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Trochę sobie posiedziałem nad zieloną trawką... (foto w świetle słonecznym)

IMG_20190809_142951.jpg ... IMG_20190809_143016.jpg ... IMG_20190809_143049.jpg

Będę musiał dokupić jeszcze jakiej trawy ok 4 mm zbliżonej kolorem do tego... i jakieś "wysuszone" zielsko dla przełamania... ewentualnie może jakie stado krów lub inne dzikie ... W zasadzie sytuacja rozwojowa, drzewa czy inne krzaki się pojawią... choć to w 1:1 to tylko 80mb szlaku i nie chcę robić jarmarcznej kompresji...
Tu kępy zarośli z Fallera 6mm...
Poza tym, moduł zwrotny się nadal montuje....ale brak jeszcze pomysłu na pełny plan zagospodarowania...:ROFL:

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
No i jak pomysłu na zagospodarowanie przestrzenne modułu zwrotnego ( nr 1) nie było, tak nie było..., co nie znaczy, że nic się nie dzieje....
Moduł zwrotny już pomalowany na bokach, ściągi do montażu modułów pośrednich zrobione (no, może małe poprawki jeszcze zostały:mad: ).
Z założenia ma to tak działać, że : nasadzam na śrubę, wpinam banany i skręcam "motylkiem" (od zewnętrznej strony łuku widać) ...
IMG_20190814_222923.jpg ... widok z góry (tor położony poglądowo...)
IMG_20190814_223331.jpg ... widok od dołu ( ściąg na bazie pręta gwintowanego "6'ki" i śruby z łbem soczewkowym)... IMG_20190814_223003.jpg ... modulik nasadzam wycięciem na śrubę,
IMG_20190814_223022.jpg ... po ściągnięciu ściągu... (tor leży luzem stąd szyny się nie schodzą...)
IMG_20190814_223443.jpg ... już trzy "trawniki" są , czwarty oczekuje na ostateczny pomysł i do dzieła...

Poza tym czekam na paczkę z modelmanii ( trawki, posypki i wg stanu magazynowego ostatnie słupy telegraficzne z Auchagena) i może ruszą się drzewka, choć pewnie klej w spray'u będzie do dokupienia...

Drugi moduł zwrotny już w planach, co dobrze wróży...

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Zdrada, brak mi niestety systematyczności. Chwilowo mam urlop dlatego jakoś to idzie... Lordzie, myslałem i o takim rozwiązaniu, ale o ile teren pagórkowaty nawet niech będzie, to co na nim. Rozważałem wioskę, ładownie,
nawet akwen wodny. Pewnie coś mi wpadnie do rozcczochranej..., kwestia czasu.

Pozdrawiam,...
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Zdrada, brak mi niestety systematyczności. Chwilowo mam urlop dlatego jakoś to idzie... Lordzie, myslałem i o takim rozwiązaniu, ale o ile teren pagórkowaty nawet niech będzie, to co na nim. Rozważałem wioskę, ładownie,
nawet akwen wodny. Pewnie coś mi wpadnie do rozcczochranej..., kwestia czasu.

Pozdrawiam,...
Ja praktycznie przez ostatnie dwa miesiące nic nie zrobiłem ...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
No to jak na mnie, sukces ociekający zajebistością... Wstępnie zmontowane segmenty (brak połączenia elektrycznego, połączenie mechaniczne już systemem docelowym), stestowane Falns'em z Fleischmann'a. W obie strony przejazd pozytywny.

W skrócie, banan na twarzy...:D

Pozdrawiam,...

ps. łuki R 3a z recyclingu...
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Mam zastój jak stąd do tamtąd i spowrotem...robota mi po prostu stawia czynny opór.
Moduł zwrotny vel testowy, bo na podstawie doświadczeń z tej budowy powstanie moduł drugi, zwrotny.
Tak , ta plątanina kabli to jeszcze niedorobiona elektryka...brakuje zarobionych przewodów do złączy między modułowych...
IMG_20190906_223821.jpg

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Ogólnie fajnie jest... Poprawki pod modułami zrobione ( korekta długości przewodów z bananami), moduły skręcone do kupy, elektryka w module zwrotnym zrobiona... i giga zgrzyt. Husarz już stał na torze, zasilacz podłączony a lok nie jedzie. Miernik w dłoń i shit:mad::mad::mad:
Gdzieś przeoczyłem zwarcie...
A miało być tak pięknie...
IMG_20190908_154742.jpg

Dobra..., szykuję się do pracy.
Pozdrawiam,...