• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Poligon doświadczalny/ ośla łączka/ przyszły plac zabaw ...

OP
OP
Harry Potter
Reakcje
2.384 71 3
Tabor leży, bo go po prostu nie schowałem od przymiarek pod kątem różnych koncepcji...
Wyskoczyło mi parę spraw, więc jak była chwila, to już był pod ręką... lenistwo .

Pozdrawiam,...
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
Dziwny układ torów. Nie możesz czegoś bardziej tradycyjnego?
np. w kwestii zielonej i żółtej z małą czerwoną pikanterią:

Bez tytułu.png
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Harry Potter
Reakcje
2.384 71 3
Zasadniczo to bardziej chodzi o zgniły kompromis pomiedzy długością czynną torów ( możliwością wjazdu konkretniejszego składu) a miejscem jakim dysponuje... To samo z modułami zwrotnymi
.. tu mam R 3a z flesia...

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter
Reakcje
2.384 71 3
IMG_20191030_154344.jpg ...coś drgnęło... Mając trochę wolnego przed nocą pogrzebałem sobie...
Skrzynki wstępnie poskręcane ( zostało ustalenie geometrii, szpachlowanie, szlifowanie, malowanie i uzbrojenie...;))
Na tapecie rozplanowanie sensownego pulpitu, którego przypadkiem się nie rozwali ( wpuszczenie w głąb przycisków i przełączników...)
W śladzie przyszłego toru głównego leży sobie luźny flex (poglądowo)...

Pozdrawiam i idę na noc,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Temat żyje... , potyka się o własne nogi ale ciągnie się do przodu...
Skrzynki skręcone (geometria) , korkiem podklejone (poza wąskim paskiem - może coś jeszcze z formą terenu minimalnie przykombinuję??:niepewny:). Szlifowanie i lakierowanie może dam radę jutro ogarnąć...(jak szpachla wyschnie;))
Niestety musiałem zmieniać sposób łączenia mechanicznego modułów ( mimo 12 cm szerokości moduliki się potrafiły niezauważalnie przesunąć co skutkowało wykolejeniem taboru) na połączenie na dwie śruby. Z modułami zwrotnymi będzie weselej, ale się da to ogarnąć.
Z elektryką będę bawił się na bieżąco...
Układ torowy stacji i klimat się klaruje...
IMG_20191121_231606.jpg ...widok ogólny na plac zabaw...i stertę "to się przyda" :X3::X3::X3:
IMG_20191121_232053.jpg ... po lewej wycięcie na pojedyńczą śrubę (ściąg) i przelotki na kable, po prawej nowy profil czoła ( wycięcie na bananowe wtyki...)- tu czoło stacji.

Pozdrawiam...i dłubię dalej,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Się chyba zawziąłem... wczoraj recykling, czyli odzysk staroużytecznych przełączników i lutowanie na nowo kabli.
Dziś narażając się Lepszej Połowie (zwanej także Żoną:love::love::love:) z przerwą na funkcje fizjologiczne utkałem pajęczynę...
Wiem, zabrałem się mniej więcej od zadniej strony, bo od kabli, ale tu już było rozplanować najłatwiej ( krawędzie z rezerwą na przyłącza do szyn) a roboty pod spodem najwięcej.
Wyszło takie coś ( wymiary zewnętrzne 250 x 500 x 50 mm)...
IMG_20191125_213609.jpg


Uprzedzałem, utkałem pajęczynę:cool:

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
A dalej głowice stacyjne i tory... Może się do końca tygodnia ogarnę z przejezdnością...
Muszę tylko jeszcze moduliki szlakowe po modernizować...i złącza na modułach zwrotnych wykonać.
Potem część artystyczna...

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
No, może plan nie zrealizowany w 100%...,obsuwy jak na kolei w 1:1... ale do przodu.
Elektryka prawie ogarnięta, mechaniczne połączenia modułów ogarnięte...
Mechanika...
IMG_20191201_134930.jpg ... moduły zwrotne łączone z modułami właściwymi na szpilki wkręcane w nitonakrętki w obsadkach dystansujących... czy jak to tam zwał...

Elektryka...
IMG_20191201_152006.jpg
...elektryka pod spodem ( z racji braku torów na powierzchni brak napędów ) Telefon trochę z ostrością chyba miał problem...:mad:

IMG_20191201_150710.jpg ..widok ogólny...

Poza tym, koniec urlopu i nocka na 27WE ...w 1:1...

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Sukces biorąc pod uwagę tempo pracy... :mad::mad::mad:

Zasilanie z jednej z opcjonalnych linii zasilających ( opcja sterowania analogowego z dwóch zasilaczy - przełączanie źródła zasilania na danym odcinku) przez docelowy pulpit.

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Cóż, coś mi odwaliło wczoraj ...sorki, przed wczoraj ( w końcu już po północy:cool:) , bo natchnęło mnie na klepanie sadzarki dwustopniowej, czyli moduły z łapek na muchy spiąłem równolegle na wejściu i szeregowo na wyjściu... Do testów poszedł Faller 6mm i Heki 10mm
Ogólnie to tak to było...
IMG_20191229_160818.jpg ...etap klepania...
IMG_20191229_193746.jpg ... IMG_20191229_193657.jpg ...tak to po teście wyszło...
W kolejnych próbach wyszło dziwniej... niby iskra jak była tak była (spora), moc była bo jak mnie piżgło po paznokciach to Żona spytała się czy jeszcze żyję, ale trawa jakaś taka niemrawa i nie stawała na baczność...Teoria teorią a praktyka jak zwykle, czyli klasyczne WTF???:niepewny::niepewny::niepewny:

A tu tory... Poszło łatwiej, bo jakoś rzeczywiście było łatwiej...
Efekt nie powala, ale już tylko cztery przęsła torowe i cztery napędy i może JESZCZE W TYM ROKU coś pojedzie po placu budowy???

IMG_20191231_000403.jpg ... no bodobra, jeden tor na drugim module trzyma się na szpilkach...( przymiarka), ale ogólnie tak to wygląda...

Pozdrawiam, ...
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
No i skończyło się na pobożnych życzeniach...:mad::mad::mad: Od Sylwestra dopiero coś dłubnąłem ...
Tory leżą, tylko je odpowiednio popodłączać ( osiem przewodów ), napędy rozjazdów poinstalować (trochę więcej przewodów)...i brać się za resztę... tylko muszę znaleźć miejsce w którym zrobiłem knota (mam nadzieję, że to przedłużacz do zasilaczy, bo łatwiej będzie to zrobić)... Na pierwszym zasilaczu(linii zasilającej) brak DC i AC, a na drugim zasilaczu (linii zasilającej) mam na szynach AC
Ogólnie wyszło to coś takiego...
IMG_20200108_230053.jpg

Ponadto poprawiłem system montażowy segmentów zwrotnych. Idzie to teraz łatwiej i szybciej, choć też są małe niedociagnięcia.

Poza tym co prawda statycznie, ale w końcu pierwszy raz z pudełek wyciągnąłem prezent świąteczny - 6 x Falns z Flesia (Husarz jako "wynajem od Sołtysa", ale pewnie niedługo uda mi się w końcu nabyć Vectrona...taki jest przynajmniej plan)...

IMG_20200108_221847.jpg



Tyle tego by było na razie... może niedługo roboty pójdą dalej... mam nadzieję...

Pozdrawiam,...