• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Poligon doświadczalny/ ośla łączka/ przyszły plac zabaw ...

OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Małe odejście od tematu zasadniczego...

W tym roku także będę chodził z puszką analogową i zbierał na Orkiestrę, a związku z tym,że pojawiła się możliwość zbierania do puszki ucyfrowionej, więc jeśli ktoś będzie miał ochotę się dorzucić to zapraszam ( poniżej link do eskarbonki)... Dzięki z góry.

https://eskarbonka.wosp.org.pl/g27hjv

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
To, że o poczynaniach modelarskich było cicho, to nie znaczy, że nic się nie dzieje...
Narazie powstaje (jako przerywnik mentalny od N) kilka mikromodulików w Nm na bazie Rokuhana... Będą stanowić narazie tor testowy dla taboru za jaki się będę zabierać niedługo.
Założenie jest takie, że oprócz złączek będzie dodatkowa linia zasilającą pod spodem modulika. Wstępnie myślałem o złączkach dwupinowych molex'a w konfiguracji umozliwiającej połączenie dwóch linii zasilających(ac i dc). Same moduły to sklejka laserem cięta...
Zaawansowanie prac poniżej...
IMG_20210203_221141.jpg IMG_20210203_221210.jpg

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Nadchodzi rewolucja...Może niewielka, ale trochę jak ten miś na miarę możliwości...
Moduł zwrotny z pagórkami i będący względnie w jakotakim stanie zmienił lokalizację- czyli poleciał na drugą stronę. Moduł będcy do tej pory w tym miejscu wyleciał do szafy. W powstałym miejscu montuje nowy segment z dodatkowymi rozjazdami umożliwiającymi wyjazd poza owal oraz zjazd na bocznicę (zobaczę jeszcze czy to będzie ładownia, zwykły tor wyciągowy czy odstawczy).
Stolarkę mam prawie gotową, pozostały plecy i fragmenty obramowania. Klimat górski (szeroko pojęty dół polskiej mapy, raczej prawy róg).
Elektryka będzie zmodernizowana pod kątem blokady stacyjnej i liniowej (prawie USRK) oraz szybkiego przejścia na DCC.
Docelowe efekty prac na normalnym torze...
IMG_20210802_222337.jpg ...
część zasadnicza
IMG_20210802_222322.jpg ...
widok ogólny

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Pracę posuwają się jakoś do przodu...
Łączenie modułów będzie bez śrubowe, będące krzyżówką N i T traka (nawierzchnia) ze stabilizacją za pomocą wpustu
Poniżej tylko poglądowo położone przęsła toru (nie dotyczy załomu za rozjazdem łukowym - jeszcze brak koncepcji docelowej)
Elektryka będzie na "molexach" z odpowiednią rezerwą pod przyszłą blokadę liniową/stacyjną...

IMG_20210817_210011.jpg ...
IMG_20210817_210028.jpg ...

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Szymon, ta wrzuta, to taka rzekł bym kronikarska, że temat nie poszedł się paść. Generalnie instalacja będzie zdeka na wyrost - z rezerwą pod blokadę liniową i stacyjną (o czym wspomniałem już wcześniej).
Szlak będzie na półsamoczynnej, co ograniczy mi semafory do wjazdu i wyjazdu. Ewentualnie może jeszcze jakiś "drogowskaz" jak będzie trzeba...
Zapowiadania telefonicznego raczej nie przewiduję.

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Coś tam dłubię.... Elektryka może w 90%, może trochę więcej zrobiona, pierwsze fragmenty torów już leżą i już będę musiał korektę podtorza robić, aby łuk za rozjazdem kwadratowy nie był...
IMG_20210830_212502.jpg ...
(luzem wiszą sobie złączki międzymodułowe)
IMG_20210830_215933.jpg
(tu chyba dobrze widać o czym mowa...)

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Próby statyczne i "dynamiczne" z taborem...
Za pojazdy doświadczalne robią węglarka z Flesia (funkcja:lokomotywa 4-osiowa). znane Kuehn'y... na nagranie załapał się cabcar Twindex'a (Trix, konfiguracja ze względu na sprzęg profi od strony harmonii) ze względu na promień łuku i potencjalne problemy później...
IMG_20210831_224205.jpg
... tor na odcinku budzącym wątpliwości...
IMG_20210831_224146.jpg
... tabor na tym odcinku...

... tak to się turlało...

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Jak je podpiąłem do ES64U4 jakoś ganiały. Sek w tym, że generalnie układ biegowy wg mnie jest chyba wadliwy... (opory ruchu to jedno, ale okresowo potrafi z jednego wagonu zestaw wypaść przy podnoszeniu)

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Chyba pomału moduł/segment nabiera kształtu (tak mi się wydaje).
IMG_20210902_224640.jpg
Moduł zwrotny+..., czyli za plusa robi tor wyciagowy/rampa oraz wyjazd poza część stacjonarną makiety(zakończony fragmentem kato unitrack). Pojawił mi się (jakiś czas temu) pomysł, by poprzez dostawki/moduły zyskać 4-5 metrów szlaku zakończonych stacją (lub mijanką - bardziej rozwojowa wersja). Co wyjdzie to zobaczymy... Elektryka przede mną...

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Ogólnie zamysł pomału się realizuje...
Na razie przymiarka na sucho, bez docelowego obsadzenia i podłączenia kabli (ile posłałem krotkich, długich to chyba tylko ja wiem...)
Łączenie w wersji "poklatkowej" ...
IMG_20211007_232103.jpg ...
IMG_20211007_232147.jpg ...
IMG_20211007_232416.jpg

Widok ogólny..
IMG_20211007_232036.jpg

Po zrobieniu tego połączenia czeka mnie druga strona segmentu...

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Harry Potter
Reakcje
2.384 71 3
Coś tam się dzieje... Mozolnie, ale dzieje...
Wzgórza, przez które linia przebiega nabrały ksztaltu... Nie, to nie śnieg. To schnący Wikol...
IMG_20211028_230834.jpg

Ogólnie próba dynamiczna połączeń modułów była wykonana. Za "Kamikadze" robił ES64U4 HobbyTrain'a i ten test przeżył.

Pozdrawiam,...

ps. Kato w tym wypadku wypadło obiecująco...
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
No to klamka zapadła i powstaje ładownia z nawierzchnią utwardzoną płytami betonowymi 3x1,5m.
Po kolei..., materiał to karton 1,5mm +akryle.
Obróbka na zaimprowizowanej gilotynie... IMG_20211101_224224.jpg ...

IMG_20211101_225107.jpg ...
przymiarka

IMG_20211101_224042.jpg ... IMG_20211101_224122.jpg ...
uwaga, świeżo malowane..., także tak...

Pozdrawiam,...
 

M62

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0