• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polaryzacja wyjścia

wicy

Znany użytkownik
Reakcje
653 1 3
#2
Przecież to DCC, czyli sygnał naprzemienny. Nie mówi się o polaryzacji bo nie ma znaczenia.
Aaa... po chwili zrozumiałem o co chodzi.... zgodność "faz"
 

wicy

Znany użytkownik
Reakcje
653 1 3
#5
Nie zrozumiałem bo pisałeś o DR5000. Myślałem, że chcesz używać obu central np. w sekcjach. Tu zgodność faz jest istotna na łączeniu.
W DR5088 nie ma znaczenia podłączenie. Na pewno nie uszkodzi modułu. Dla modułu jest to linia zasilania (polaryzacja nie ma znaczenia bo nie może mieć przy prądzie naprzemiennym) i "przelotka" zasilania torów. Nie wiem jak realizowana jest detekcja - na układach halla pewnie, więc tu "polaryzacja" też nie ma znaczenia.
 
OP
OP
K

krzycho_2

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
#6
Uff... To świetnie , bo już się bałem że mogłem uszkodzić moduł próbując obu możliwości połączenia. Ja będę używał Z21, a o DR5000 pytałem dlatego, że tam są oznaczenia K i J i moduły Digikeijs takie właśnie mają oznaczenia main track-a. Wielkie dzięki za info.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 9
DCC 8
DCC 9
DCC 1
M
DCC 2

Podobne wątki