• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Pokaz modułowej makiety kolejowej - Lipusz (11-12 września 2021)

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#1
Sopocki Klub Modelarzy Kolejowych serdecznie zaprasza na pokaz makiety modułowej w skali 1:87 (wielkość H0) w miejscowości Lipusz, (woj. pomorskie, pow. kościerski) w dniach
  • 11 września 2021 r. w godz. 10:00-18:00
  • 12 września 2021 r. w godz. 9:00-15:00
Zaprezentujemy swój kilkuletni dorobek modelarski, w postaci makiety modułowej, w skład której wejdą moduły: Miasto "Industrial", st. Pawłowo Pomorskie, st. Gołubie Kaszubskie, st. Kaliska oraz przystanek osobowy Sławki. Liczymy, że uda nam się złożyć ok. 60 metrów (a może i więcej) kolejowego szlaku. Ruch pociągów będzie odbywał się na podstawie rozkładu jazdy.
Zapraszamy! Wstęp wolny!

Miejsce pokazu:
Lipusz, Hala Sportowa, ul. Hieronima Derdowskiego 7a.

DSC_2838.JPG
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#6
Cóż trudno, takiej odpowiedzi się spodziewałem, ale Wy macie do domu "rzut beretem" a np. z Poznania do Łodzi niby blisko, impreza kończyła się chyba o 16-tej może później, spakować, dojechać, rozpakować, a narybku nie było nowego, a starzy w większości to kochające bezgranicznie klub "gwiazdy" które tylko imprezę wykorzystywały do lansu, do roboty był motłoch, między innymi ja, rozumiem Was doskonale.
No może uda się dojechać kto wie co będzie po drodze, czy z pieskiem będę mógł wejść, jest ładna i spokojna ta moja psina.
 

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#8
Cóż trudno, takiej odpowiedzi się spodziewałem, ale Wy macie do domu "rzut beretem" a np. z Poznania do Łodzi niby blisko, impreza kończyła się chyba o 16-tej może później, spakować, dojechać, rozpakować, a narybku nie było nowego, a starzy w większości to kochające bezgranicznie klub "gwiazdy" które tylko imprezę wykorzystywały do lansu, do roboty był motłoch, między innymi ja, rozumiem Was doskonale.
No może uda się dojechać kto wie co będzie po drodze, czy z pieskiem będę mógł wejść, jest ładna i spokojna ta moja psina.
Cóż trudno, takiej odpowiedzi się spodziewałem, ale Wy macie do domu "rzut beretem" a np. z Poznania do Łodzi niby blisko, impreza kończyła się chyba o 16-tej może później, spakować, dojechać, rozpakować, a narybku nie było nowego, a starzy w większości to kochające bezgranicznie klub "gwiazdy" które tylko imprezę wykorzystywały do lansu, do roboty był motłoch, między innymi ja, rozumiem Was doskonale.
No może uda się dojechać kto wie co będzie po drodze, czy z pieskiem będę mógł wejść, jest ładna i spokojna ta moja psina.
Warto przyjechać na weekend (przepiękna okolica) wiem co piszę
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#9
To był jeden z ważniejszych wyjazdów dla naszego Klubu...
Na sali GOKSiR-u w Lipuszu udało się stworzyć układ makiety modułowej składający się z prawie całego naszego klubowego dorobku. 77 segmentów plus 2 szuflady pozwoliły na ułożenie ciekawego, zawijanego łukami szlaku kolejowego. Specjalny wagonik pomiarowy puszczony po torze obliczył, że nasza linia kolejowa (w przeliczeniu do skali 1:1) liczy 4,2 km. Oprócz długiej makiety modułowej pokazane zostały dwie prezentacje wspólnie ze sobą połączone, na których odbywał się głównie ruch manewrowy. Tę makietę stanowiły: Kolej Półwyspu Helskiego kolegi Janusza z grupy PMMH0 oraz stacja Pawła - Pawłowo Pomorskie. Jazdy odbywały się wg rozkładu jazdy, ale był też czas na jazdy wolne zapowiadane oraz nocne.

Publiczność jak na tą dużą kaszubską wieś nawet dopisała. Ogromną przyjemnością była rozmowa przeprowadzona z byłymi pracownikami kolei stacji Gołubie Kaszubskie.

Specjalne podziękowania należą się koledze z forum Piotrowi Chorążemu - @newermind , który zaszczycił nas swoją obecnością i podarował dwa małe prezenty na makietę. Dzięki! :)

Kilka fotografii z imprezy poniżej.
DSC_3491.JPG
 

Załączniki

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.444 31 4
#11
Świetnie to wygląda, czy można się spodziewać większej ilości zdjęć, bądź filmów z jazd? To zdjęcie stonki z mocnymi światłami, z pocztowcem i Bipą w której oknach odbija się światło, MISTRZ! (y) Pocztowiec z latarką też mistrz :)
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#16
Listonosz daje sygnał odjazdu? A nie czasem kierownik pociągu?
Sygnał odjazdu (Rp 14) podaje kierownik pociągu lub konduktor, znajdujący się najbliżej lokomotywy (kabiny maszynisty), konduktorzy i ew. personel wagonu pocztowego zgłaszają gotowość do odjazdu sygnałem Rp 12), ale faktem jest, że jest te sygnały są bardzo podobne.
Facet wyglądający z wagonu pocztowego.
W wagonie pocztowym nie ma prawa przebywać nikt poza personelem pocztowym. Ale ten wagon jest pocztowo-bagażowy, a facet stoi w otwartych drzwiach przedziału bagażowego, a nie pocztowego. Więc może to być kierownik pociągu.
 

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#17
Piotrze szkoda że nie wiedziałem że będziesz, tak mało jest okazji aby się spotkać i "pogadać", o kolegach z SKMK i ich makietach nie wspomnę
 

Podobne wątki