• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Pokaz i szkolenie - sterowanie cyfrowe kolejek ROCO i Fleischmann

Reakcje
0 0 0
#1
Szanowni Państwo
zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w Chorzowie, termin: wrzesień 2012 – dokładna data będzie ustalona po zebraniu zgłoszeń.
Organizatorem i sponsorem spotkania jest sklep modelarski ***NIEDOZWOLONA REKLAMA*** wraz z firmą Modelleisenbahn GmbH producentem modeli kolejowych ROCO i Fleischmann, której jest przedstawicielem.
Na spotkaniu przedstawiciel firmy Modelleisenbahn GmbH dokona prezentacji nowej centrali cyfrowej ROCO Z21 i pozostałych systemów strerowania cyfrowego ROCO i Fleischmann. Spotkanie odbędzie się z obecnością tłumacza języka niemieckiego technicznego.
Zapraszamy chętnych do składania zgłoszeń na email: ***NIEDOZWOLONA REKLAMA***@***NIEDOZWOLONA REKLAMA***.pl lub w sklepie stacjonarnym - Chorzów, Truchana 31
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#3
Czy termin (dzień) tej prezentacji jest już ustalony ?
Ktoś może dostał potwierdzenie zgłoszenia , bądź jakąkolwiek informację , ja niestety nie :(
 
Reakcje
0 0 0
#5
To napewno ciekawa inicjatywa,szczegolnie dla mnie,bo wlasnie wybieram system sterowania do swojej makiety.
Niestety wyjazd na Slask tylko w celu udzialu w szkoleniu to przekracza moje mozliwosci.
jestem pewien,ze wielu modelarzy interesuje sie tym tematem i dobrze byloby gdyby takie szkolenie przeprowadzono na Hobby 2012 w Poznaniu.Tam bedzie wielu z nas i znajac dokladny termin wielu przyjechaloby specjalnie na pokaz...
Temat do przemyslenia,bo wielu rowniez mogloby zechciec kupic to na miejscu.....
W zeszlym roku z handlem bylo kiepsko a to badz co badz targi.........ja nastawiam sie,ze cos napewno kupie a nie tylko bede podziwiac sukcesy niektorych klubowiczow....
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#6
Szanowni Państwo

zapowiadane wcześniej spotkanie prezentacyjne nowej centrali Z21 firmy ROCO/Fleischmann 10820 odbędzie się 20 października 2012 w sali multimedialnej Młodzieżowego Domu Kultury w Chorzowie przy ul. Lompy 13. Wyposażenie multimedialne pozwoli każdemu z uczestników na samodzielne zapoznanie się ze sterowaniem centrali Z21.

Prezentacja jest bezpłatna. Z uwagi na wielkość sali i komfort uczestników odbędą się dwa spotkania:
I spotkanie o godz. 10.00
II spotkanie o godz. 13.30

W celu przygotowania listy uczestników prosimy chętnych o zgłoszenie imienne i wybranie godziny spotkania. Osoby, które wcześniej zgłosiły swój udział prosimy o potwierdzenie i wybranie godziny spotkania. Kontakt: ***NIEDOZWOLONA REKLAMA***@***NIEDOZWOLONA REKLAMA***.pl lub pod nr tel. 0512-330-650

Na każdym spotkaniu odbędzie się loteria z nagrodą niespodzianką.

ZOSTAŁY JESZCZE 4 MIEJSCA - 2 na 10.00 i 2 na 13.30 - ZAPRASZAMY
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#7
Byłem , widziałem i bawiłem się Z21 a niżej kilka moich subiektywnych spostrzeżeń. Dodam tylko że nigdy nie miałem żadnego sterowania Roco. Na co dzień używam systemu Lenz + Gbb kolejka z monitorem dotykowym . Znam jeszcze sterowanie Prodigy .
na plus
  • kompatybilność ze starymi przewodowymi Roco “mausami” , w skrzynce Z21 jest na to gniazdko
  • panel sterowania lokomotywy przejrzysty i intuicyjny , nie sprawił mi żadnych problemów , zacząłem jeżdzić niemal od razu
  • na tablecie w pozycji poziomej można otworzyć dwa panele jednocześnie dla dwóch lokomotyw lub 1 lok + widok urządzeń makiety
  • tłem dla urządzeń makiety może być jej własne zdjęcie , jedno na cały ekran lub dowolna ilość przesuwanych segmentów
  • można definiować semafory świetlne ale na planszy widać tylko świecącą w danym momencie komorę , za mało było czasu żeby dokładnie rozpracować i sprawdzić możliwości aplikacji “na tym odcinku”
  • szybka reakcja na zwarcie i natychmiastowy powrót do działania , nic się nie “wieszało” i nie “sypało”
  • znalazłem panele do programowania w trybie direct czyli na oddzielnym torze do programowania i w trybie pom , czyli bezpośrednio na makiecie (ale nie programowałem)
  • nie powiem ... podobało mi się to , fajny bajer , skierowany głównie do młodych ludzi zafascynowanych nową technologią , powinien znaleźć nabywców. Kupując Z21 wszystkie dodatki i aktualizacje oprogramowania jakie się w przyszłości pojawią mamy już (podobno) opłacone ;) .
na minus
  • wszyscy zalogowani mają dostęp do wszystkich lokomotyw i urządzeń i przeszkadzają sobie nawzajem , każdy ustawia swoją drogę przejazdu w związku z tym nikt jej nie ma ustawionej i mamy notoryczne zwarcia na rozjazdach.:mad:
  • zauważyłem że (nie zawsze) jest spore opóźnienie między klikiem na ekranie a reakcją rozjazdu lub lokomotywy na makiecie
  • do obsługi tabletu są potrzebne dwie ręce i na dotykowy ekran trzeba patrzeć , to absorbuje uwagę i nie można się skupić wyłącznie na makiecie , kto przyzwyczajony do starej “mausy” to i tak jej szybko nie odłoży tylko będzie stosować pomocniczo bo do niej jedna ręka wystarczy a druga czasem jednocześnie jest potrzebna na makiecie
  • sterowanie przez telefon (smartfon) to pomyłka , dla mnie do przyjęcia jest co najmniej 8 cali tablet a to kilkaset gram do trzymania w ręce , wygodne to nie jest . Bawiłem się 10 cali tabletem i często miałem problemy z trafieniem paluchem w odpowiednie miejsce i poprawiałem po dwa, trzy razy bo guziczki były malutkie
  • kiedy dziecku spadnie na podłogę smartfon albo tablet to możemy mieć awarię za 1kzł. albo droższą
  • cena , odliczając modem- router który dostajemy w zestawie ( Tp-link za jakieś 60,-zł) to za samo Z21 trzeba dzisiaj zapłacić 1500,- :eek: do tego jakiś ekran min 800,- (jeśli ktoś nie ma) a w miarę porządne tablety to też 1,5 kzł , całość robi się dość droga w stosunku do ofert innych producentów.
  • biały router nijak stylistycznie nie pasuje do czarnej skrzynki Z21 , to jakieś przypadkowe zestawienie , dlaczego wszystko nie jest w jednej obudowie ? tylko znowu dostajemy plątaninę kabli i zasilaczy
  • tylko 3A obciążenia , na więcej trzeba sobie dokupić booster . Nie wiem czy Z21 na wyjściu stabilizuje napięcie .
Prezentacja przygotowana całkiem dobrze , uczestnicy dostali długopis ,dwa notatniki , folder reklamowy Z21 i folder reklamowy sklepu ***NIEDOZWOLONA REKLAMA***. Całość prowadził przedstawiciel Roco Pan Lubosz Piterka.
Był właściciel i dwie panie ze sklepu organizatora.
Do jazdy przygotowano dwa owale spięte trapezem i dwie lokomotywy w tym jedna z dźwiękiem.
Do dyspozycji były dwa tablety 10” ( Apple i jakiś Android) i jeden smartfon (chyba też Apple)
Czas akcji 10.15 – 12.55 ( za krótko) . Była kawa , soczki , loteria z nagrodą i kamera z mikrofonem z redakcji “Chorzowianina” .
Na Hobby w Poznaniu prezentacja Z21 też ma się odbyć.
Chciałem krótko a wyszło .....
 


 
 
 
 
Reakcje
0 0 0
#8
Tkarkady, dzięki za wyczerpującą relację. Napisałeś, że "do obsługi tabletu są potrzebne dwie ręce i na dotykowy ekran trzeba patrzeć, to absorbuje uwagę i nie można się skupić wyłącznie na makiecie". No właśnie! Dla mnie to również poważny minus, bo nie po to zrobiłem makietę i kupiłem modele, żeby wpatrywać się w ekran. Jeśli będę chciał to zainstaluję na komputerze program symulujący transport kolejowy lub symulator lokomotywy i... jazda. Tylko po co wtedy robić makietę i kupować modele? Roco zaczęło zjadać własny ogon, a technologia rozwijana jest w złym kierunku.
 

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
190 2 0
#9
Roco tylko podchwyciło pomysł. Jak się smartfony pojawiły, to zaczął się wysyp rozwiązań sterowanych przez smarta. Wszystko według zasady, żeby być cool to trzeba swoje urządzenie dostosować do sterowania przez tablet/smartfon. Ciekawostką Z21 jest to, że może działać jako centralka do Loconetu, ale jak na razie niewiele wiadomo o kompatybilności. W zasadzie wiadomo tyle, że firmware do Z21 jest wciąż rozwijany (np. według strony - stan na 26.8.2012 - można loconetem sterować tylko prędkość jazdy loka, nawet funkcjami nie). Z21 może być ciekawe jako takie wszystko w jednym, ale na razie jest to bardziej produkt eksperymentalny.
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#12
A czy wiadomo kto jest producentem tej centralki?
Ja podejrzewałbym ZIMO.
Z mojej rozmowy z p. Piterką wynika że Z21 właśnie jest owocem zacieśnionej ostatnio współpracy obu firm .
Mnie trochę dziwi wprowadzenie do sprzedaży tej centralki w sytuacji kiedy stosunkowo nie dawno Roco wypuściło system Rocomotion , teraz oba rozwiązania stanowią dla siebie konkurencję , dziwna polityka .
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#13
Roco nie jedną dziwną rzecz robi.
Przykład z naszego podwórka: wypuszczanie modeli gdzie malatura i oznakownie nie koniecznie odpowiada dokumentacji, czy choćby wypuszczanie dwóch modeli "Gagarinów" gdzie jedyna różnica między nimi to numer.
 

Podobne wątki