• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Pojazdy wczesnego PRL-u

OP
OP
Terebesz

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
Faceci mieli śmieci w "japonce", wyrzucali je na ziemię a potem szuflowali na śmieciarkę - ten Renault chyba nie był dostosowany do polskich realiów ;) Inna sprawa że śmieciarki chwytające dwa okrągłe kubły jednocześnie pojawiły się u nas dopiero w latach 70.
Coś mi świtało, że po wojnie Renault następców modeli AHN i AGR oznaczył jako 206 i 208, ale Google na pytanie o Renault 206 odpowiada "jesteś idiotą i nie znasz się na samochodach" :ROFL:
 

husky

Aktywny użytkownik
Reakcje
111 0 0
Faceci mieli śmieci w "japonce", wyrzucali je na ziemię a potem szuflowali na śmieciarkę - ten Renault chyba nie był dostosowany do polskich realiów ;) Inna sprawa że śmieciarki chwytające dwa okrągłe kubły jednocześnie pojawiły się u nas dopiero w latach 70.
Coś mi świtało, że po wojnie Renault następców modeli AHN i AGR oznaczył jako 206 i 208, ale Google na pytanie o Renault 206 odpowiada "jesteś idiotą i nie znasz się na samochodach" :ROFL:
Poniewaz jest to 208D 7 ton -moj blad -bardziej znany jako R4080.
 
OP
OP
Terebesz

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
Ale Renault 206 też były - następca AHN - tylko wyszukiwarka nic o tym nie wie. Właśnie nie byłem pewien czy nasza śmieciarka to 206 czy 208, bo były bardzo podobne. Tak czy inaczej, brawa dla husky'ego za znalezisko.
 
OP
OP
Terebesz

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
Był Goelette 1000 (później 1400) kg i trochę większy Galion, na bliźniakach z tyłu. Zanim zrobią coś z serwerem możecie zobaczyć je na pierwszej stronie tego wątku, a na zdjęcia husky'ego oczywiście czekam, bo on ciekawe rzeczy wrzuca (y) Gdyby jeszcze trafił się Goelette w malowaniu polskich służb...
 
Ostatnio edytowane:

husky

Aktywny użytkownik
Reakcje
111 0 0
Goelette byly uzywane w czasie Wyscigu Pokoju na poczatku lat 50-tych -prawdopodobnie jako wozy transmisyjne.Chociaz wtedy jeszcze nie nosily tej nazwy.
Zdjec Renowek z tamtych lat jak na lekarstwo :(.Jedyne , ktore mam to 2,5t .
1948 Renault 2,5T [R2161].jpg
1959 Renault 2,5T Galion [R2168].jpg

[DOUBLEPOST=1513997618][/DOUBLEPOST]Jeszce wroce do Chausson APH 47 -mam zdjecie dziwnej wersji bez tylnych drzwi - czyzby jeden z kilku-kilkunastu przebudowanych na karawan pogrzebowy?
1947 Chausson APH 47 przebudowany -karawan pogrzeb..jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Jeszce wroce do Chausson APH 47 -mam zdjecie dziwnej wersji bez tylnych drzwi - czyzby jeden z kilku-kilkunastu przebudowanych na karawan pogrzebowy?
Na początku lat 60. XX wieku te autobusy powoli wycofywano z warszawskiego MPA i część przekazywano różnym przedsiębiorstwom do celów socjalnych. Może to jeden z takich? Jechałem takim wtedy na kolonie z pracy mojej mamy, ale nie pamiętam ile i jakie miał drzwi.
 

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.113 7 0
Mam zestawienie wersji nadwoziowych dla autobusu Chausson co prawda 522 ale te też jeździły w Warszawie. Niestety nie mogę dodać zdjęcia. Jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam na priv podeślę
 
OP
OP
Terebesz

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
Zdjęcia się nie ładują, ja też czekam. Po Nowym Roku będzie nowy silnik forum i problemy techniczne mają się skończyć. Jak tylko się da wklej Chaussona tutaj, myślę że wielu ludzi się ucieszy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:1 1
Skala 1:1 128
Skala 1:1 11

Podobne wątki