• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pojazdy torowe Liliput

macias999222

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich.

Pragnę prosić o pomoc w odnalezieniu produktu Liliputa o numerze L136111 Gleisstopfmachine Gleisbau Wels. Ten produkt, jest na pewno związany z maszynami torowymi.

Pozdrawiam
 
OP
OP
M

macias999222

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Na razie chcę wiedzieć, co to za model pojazdu torowego. Obecnie mam podbijarkę torową. Chcę się dowiedzieć, czy L136111 Gleisstopfmachine Gleisbau Wels też jest podbijarką, czy np. pojazdem oczyszczania torów z szutru. Przy okazji dodam, że lubie mieć w zbiorach taborowych H0 jakiś pojazd torowy. L136111 Gleisstopfmachine Gleisbau Wels nie widziałem w katalogu liliputa na stronie www.
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Jestem przekonany na 95% że Gleistopfmachine oznacza podbijarkę torową analogicznie do L136110. Nastepne oznaczenia są zapewne oznaczeniami właściciela.

Pozdr.
 
Reakcje
0 0 0
#6
Oczywiście że samo słowo (czyt. urządzenie) Gleisstopfmaschine oznacza nic innego jak tylko i wyłącznie podbijarkę torową, a słowo Gleisbau Wels oznacza nazwę firmy budującej torowiska Wels (Wels jest nazwą własną, nie tłumaczymy jej). Wolne tłumaczenie całości brzmiało by: Podbijarka torowa firmy Wels, można rozbudować tę nazwę do: Podbijarka torowa zakładu budowy torowiska Wels.
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
A ja pójdę dalej:
O ile geis - szyna (niem.) to Gleisbau oznacza zakład a Wals miejscowość, w której mieści się ów zakład.

Bittner Bahn + Gleisbau GmbH
--------------------------------------------------------------------------------
Adresse:Grünbachplatz
AT 4600 Wels
--------------------------------------------------------------------------------
Bezirk:Wels (Stadt)
Bundesland:Oberösterreich
Land:Österreich
--------------------------------------------------------------------------------
Telefon: (+43) (07242) 58401
Telefax:(+43) (07242) 4704540

A na naszym podwórku mamy analogicznie Podbijarkę torową DOLKOM Wrocław - prezentowaną w innym wątku na forum.
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Popełniłem literówke w poprzednim poście. Powinno być Gleis a nie geis.

W każdym razie mam nadzieję że Ci pomogłem rozszyfrować co to za maszyna i do jakiego zakładu należy.

Jak jesteś zainteresowany tematem maszyn to zapraszam na maila a może masz jakieś ciekawe maszyny które można pokazać na forum?
Osobiście jestem zainteresowany także innymi maszynami, pod względem ich spolszczenia. Przydałaby się do podbijarki teraz zgarniarka tłucznia.

Poszukuję modeli maszyn torowych, katalogów firmowych np Plassera, systematyki oznaczeń maszyn.
 

Podobne wątki