• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Pojazdy specjalne - lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
860 6 2
#1
Pora założyć kolejny wątek :) Zacznę od najnowszego modelu, przyznaję, nie wytrzymałem w oczekiwaniu na białego TGX-a z zestawu do składania, i kupiłem takiego pięknego Mercedesa Actrosa MP3:

IMG_5517.jpg


IMG_5515.jpg


Model jest fantastyczny i chyba nie będzie jedynym holownikiem jaki się u mnie pojawił :D Szkoda tylko, że holowniki są takie drogie.
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#3
Kapitalny Actros jako holownik..
Niestety do tanich nie należą ale ostatnio wszystkie modele podrożały..ja za radiowóz płacę już od 80 do 150zł ..szok.
 

kosmo83

Znany użytkownik
Reakcje
4.884 2 0
#4
Świetnie prezentuje się ten Actros jako holownik(y)podoba mi się taki model i może ja też kiedyś skuszę się na zakup takiego:).
 
OP
OP
Lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
860 6 2
#5
A ja tam się zimy nie boję :D

IMG_5601a.jpg
IMG_5601b.jpg
IMG_5601.jpg


Oprócz widocznego MB Axor-a mam jeszcze trzy inne pługi, MAN-a F90, MB Atego oraz MB NG. Co ciekawe Herpa w prawie wszystkich tych modelach (z wyjątkiem MB NG) zastosowała to samo podwozie :D
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.556 386 20
#9
Fajna ta pługopiaskarka. Widać, że u Ciebie zima się przestraszyła i uciekła. Mercedes nówka sztuka, czyściutki... Widać, że jeszcze nie miał styczności ze śniegiem. ;) :D
 
OP
OP
Lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
860 6 2
#10
Dawno nic nie było, co nie oznacza, że w kolekcji nic się nie dzieje, wręcz przeciwnie ;) Parę w dni temu w końcu skompletowałem sobie taki zestaw:

man_tga_slt_1.jpg
man_tga_slt_2.jpg
man_tga_slt_3.jpg
man_tga_slt_4.jpg


Oryginalnie w tym zestawie był MAN F2000 Evo, ale gdy niedawno trafiła mi się kabina od TGA w takim samym fajnym kolorze jak platforma postanowiłem postawić na większą różnorodność i w pierwszym kroku podmieniłem kabinę. Co ciekawe taki zabieg stosowała fabrycznie sama Herpa we wczesnych wersjach balastowców, gdzie wszystkie MB Actrosy, Scanie R, i nowsze MANy były montowane na jednym i tym samym podwoziu, pasującym tak naprawdę tylko do F90/F2000 :oops: Dlatego, w ramiach urealniania wyglądu, w drugim etapie wymieniłem podwozie na takie, jakie powinno być w TGA w tej wersji :) Dodatkowo doszły koła chromy i teraz dopiero jestem zadowolony z efektu. Jedyna wada to to, że teraz ciągnik nie mieści się do oryginalnego pudełka, przeznaczonego pierwotnie do wozu z krótszą ramą :p
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.556 386 20
#12
Bardzo fajny ten zestaw Ci wyszedł. Podoba mi się. Teraz go załadować i w drogę. (y)
 
OP
OP
Lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
860 6 2
#14
Dziękuję wszystkim za motywowanie do dalszych prezentacji :) Mam nadzieję, że dzisiejsza będzie równie interesująca, bo mam do pokazania bardzo ciekawy model MAN-a M90 (14.152) w wersji zamiatarki ulicznej. Ciekawostką w nim jest prawidłowe odwzorowanie charakterystycznego szczegółu konstrukcyjnego wszystkich pojazdów tego typu, mianowicie kierownicy po prawej stronie. Do pełni szczęścia przydałyby się jeszcze wycieraczki skierowane w drugą stronę, ale wiadomo - potrzebna by była do tego nowa forma kabiny :p

Schowek01.jpg
Schowek01a.jpg


Mój model ma wymienione koła na mniejsze, bo właśnie takie powinny być w tym wozie. Na koniec jeszcze fotka oryginału, znaleziona gdzieś w necie:

zamiatarka-man-14-152-schorling-nowe-szczotki-2817731377.jpg
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.671 67 1
#16
Bardzo fajna ta zamiatarka . Podoba mi się ten szczegół z tą kierownicą . Ja ostatnio często się z takim sprzętem za Grójcem na 50 mijam . Tylko tam jest to daf i z ciekawostek to odkurzacze po obu stronach i dwie kierownice :D
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.556 386 20
#20
Śmieciarka ciekawa. Dużo tu dają nadruki, szczególnie na kontenerze do śmieci. (y)
 

Podobne wątki