• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pojazdy rolnicze i budowlane 1/35

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#1
Ostatnio mam "parcie" na modele pojazdów cywilnych w nieco większych rozmiarach niż 1/87. Tym razem wybór padł na skalę 1/35 czyli w zasadzie to co robię na co dzień. Nie będzie to jednak kolejny pojazd wojskowy a tym razem traktor MTZ-80. Do niego zrobię z listewek furmankę i jakąś małą podstawkę. Sam model jest z firmy Balaton, żywica bardzo ładnie odlana, do tego trochę blaszek. Niebawem relacja w budowy.
SAM_0106.JPG
SAM_0107.JPG
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#3
Temat umarł a model wylądował w szufladzie, ale powoli zbieram się do jego rozpoczęcia. Tymczasem kolejna Białoruśka dojechała. Model mam zamiar zrobić w malowaniu Przedsiębiorstwa Robót Zmechanizowanych i Transportu Budownictwa Komunalnego z warszawskiej Woli. Do tego mała dioramka i Ził 130 wywrotka lub Kamaz.
1 009.JPG
1 010.JPG
1 011.JPG
1 012.JPG
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#4
Już widzę w wyobrażni tą scenkę normalnie. Jestem pewien, że będzie zajefajna i już kombinuję jak ją pózniej "wyrwać" od Ciebie bo zrobiłbym sobie takie fajne "akwarium" z taką scenką. Bardzo podoba mi się ten ciągnik a do tego jak planujesz dostawić Kamaza lub Ziła to będzie super wygladać. Już widzę tą patynę i realizm w twoim wykonaniu. Będzie hit i tego jestem pewien. :) Trzymam kciuki i czekam z niecierpliwością na kolejne foto relacje z prac nad tym projektem.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#6
Ja swoją kupiłem na niemieckim Ebayu, znacznie taniej z wysyłką mnie wyszło niż w sklepach w Polsce.
Ziła 130 wywrotkę robi Red Iron a konwersję na Kamaza z ICM zrobił @jan-kol. Mam nadzieję że do soboty uda mi się znaleźć chwilę czasu i odebrać.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#8
Jakiś czas temu postanowiłem sprzedać swoje metalowe modele ciągników Ursus w skali 1/32. Powód był prosty, znalazłem coś lepszego. Firma TB Models z Czech wypuszcza modele Zetorów w skali 1/35. Modele żywiczne a co jeszcze lepsze producent nie zapomniał o sąsiadach i zrobił części i kalkomanie do naszych Ursusów. Na początek zamówiłem Zetora 8011 czyli Ursus C-385 oraz Zetora 16045 czyli Ursus 1604. Nowy rok modelarsko zaczął się wspaniale. Kurier przyniósł paczkę i mogłem dokładnie zobaczyć co zamówiłem. Modele są przepiękne, żywice czysto odlane. W pudełku znajdziemy dwie instrukcje montażu, papierową oraz na płytce CD. Sporo blaszek, żywic w transparentnych do świateł i kierunkowskazów, spory arkusz z kalkomaniami w tym z napisami Ursus. Trochę drutów w różnej grubości, materiał do zrobienia szybek, i kilka rodzajów przodów w zależności z jakimi reflektorami chcemy zrobić model. Jedyny minus to opony. Owszem są pięknie odwzorowane i odlane, ale niestety czeskiej firmy Barum. Aż by chciało się zamienić ten napis na Stomil. Trzeba jednak zrozumieć że zbyt tych modeli w Polsce będzie minimalny i producent zapewne nie chciał ponosić dodatkowych kosztów przy produkcji. Już sam fakt że modele mają odpowiednie elementy do zrobienia Ursusa zasługuje na duży plus.
A teraz krótka relacja.
ursus 001.JPG
ursus 002.JPG
ursus 003.JPG
ursus 004.JPG


Tutaj przykład że nawet podsufitkę można odwzorować świetnie.
ursus 005.JPG

Cóż trochę modeli żywicznych miałem już w swoich rękach, ale nie boje się napisać że to najlepsze kity jakie mi się trafiły.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#11
Super ,sam ostatnio zachorowałem na traktoromanię :), sporo u nas w rolnictwie pracowało takich maszyn a i temat to dobra odskocznia od wojska .
Że nie wspomnę o fajnej klimatycznej PGR-rowskiej dioramce którą można wykonać do tego , a i PRL też na topie .;)
Właśnie rozpocząłem prace nad Ursusem z 1922 roku .
Jest też stronka ,o takiej modelarskiej tematyce .
http://www.traktor-model.estranky.cz/
A na postęp prac chętnie popatrzę .
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#13
Żeby nie było że tylko je kupuje.:cool: Ruszyły prace nad pierwszym z Ursusów. Na początek 385-ka. Całe podwozie sklejało się bardzo przyjemnie a do zrobienia zostały jeszcze p e d a ł y w kabinie oraz okablowanie silnika i tyłu ciągnika.

385 001.JPG
385 002.JPG
385 003.JPG


Ps. Co zjeb...ne za czasy już nawet nie można na forum napisać p e d a ł y bo cenzura działa.:confused:
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
#16
Raz, dwa, trzy.... próba pedał, pedału, hmm ...może ******.

W liczbie pojedynczej może być, ale już w mnogiej, nie :niepewny:
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
#17
Świetna i bardzo czysta praca. Jestem pod wrażeniem. A o słowo p e d a ł y spróbuję zapytać adminów.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#19
Ostatnie elementy w postaci stopni do kabiny oraz uchwytów przednich błotników zamocowane. Prawa strona okablowana.
385 002.JPG
385 003.JPG
385 004.JPG
385 005.JPG


Mój Ursus raczej nie będzie ciągnikiem rolniczym. Pewnie pokuszę się o coś takiego.
i122506.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#20
KING SIZE , tu Panowie kopiemy :) , jedynie ten kabel co do przodu idzie mi nie pasuje za bardzo po silniku idzie ale może tak w oryginale było :)