• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Pojazdy LWP Jurka.

Jurek

Master of disaster
MSMK
Reakcje
94 0 0
#1
Witam wszystkich serdecznie,
pierwszy raz będę się udzielał na samochodowej części forum, a to dlatego że moja kolekcja pojazdów wojskowych ciągle się powiększa. Mam nadzieję że zdjęcia będą akceptowalnej jakości dla wprawnego oka "recenzentów" ;).
Na pierwszy ogień pójdzie BRDM-2. Model firmy Arsenal M. Ciężki do złożenia, bardo dużo nadlewek i szpachlowania, niestety takie elementy jak koła w środkowej części. Czekam na dobrej jakości kalki żeby go oznaczyć
.
DSC_0002 Kompres.jpg
DSC_0003 kompres.jpg
DSC_0004 kompres.jpg

Kolejnym pojazdem w kolekcji który tak samo czeka na kalkomanię jest SKOT firmy SDV. Model dużo lepiej wykonany niż poprzedni, bardzo mało nadlewek, szpachli w ogóle nie używałem.
DSC_0005 kompres.jpg
DSC_0006 kompres.jpg
DSC_0007 kompres.jpg



Jeśli macie jakieś uwagi odnośnie robienia zdjęć, albo modeli z chęcią zapraszam do dyskusji i rozmowy ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
#4
Witaj w części samochodowej. Pokazuj modele, komentuj i baw się dobrze. :)
Bardzo fajne modele pokazałeś. Nie często goszczą takie wojskowe miniaturki w naszych kolekcja.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#5
Witaj!
Oba pojazdy bardzo ładnie wykonane i na pewno zagoszczą w mojej kolekcji a najszybciej SKOT, który jest już w drodze do mnie :)
Pokazuj jak najczęściej modele ze swoich zbiorów bo u nas każdy czeka na ciekawe prezentacje aby nacieszyć choćby wzrok(y)
 

Intruz

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
557 6 1
#6
Jeżeli myślisz o BRDM-ie w oznaczeniach LWP zdemontuj/usuń dodatkowe koła do jazdy w terenie- polskie wozy ich nie miały.
Bardzo przyjemny zalążek ciekawej kolekcji.
 
OP
OP
Jurek

Jurek

Master of disaster
MSMK
Reakcje
94 0 0
#7
Dziękuje bardzo za miłe słowa. Zachęcony nimi wrzucam dzisiaj kolejną porcję zdjęć, tym razem cięższego sprzętu ;)
@Intruz faktycznie, przyjrzałem się zdjęciom i nasze BRDM-y nie maja dodatkowych kół.

Na pierwszy ogień idzie BWP-1. Model firmy SDV. Mam ich w sumie 10 sztuk :D W zależności od partii produkcyjnej (tak mi się przynajmniej wydaje) miał więcej, lub mniej do poprawienia i szpachlowania. Docelowo pojazdy będą stanowiły Eszelona na makietę.
DSC_0008 kompres.jpg
DSC_0009 kompres.jpg
DSC_0010 kompres.jpg
DSC_0016 kompres.jpg


Kolejnym ciężki sprzęt w mojej kolekcji to czołgi T-54 również od SDV. Jak na razie tylko 2 sztuki.
DSC_0018 kompres.jpg
DSC_0019 kompres.jpg
DSC_0020 kompres.jpg
DSC_0021 kompres.jpg


Numeracja BWP oraz T-54 są wzięte ze zdjęć archiwalnych.
BWP.jpg Czołgi.jpg
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.496 45 1
#9
Jeżeli myślisz o BRDM-ie w oznaczeniach LWP zdemontuj/usuń dodatkowe koła do jazdy w terenie- polskie wozy ich nie miały.
Bzdura! Mało tego, że miały, to mają do dzisiaj! Owszem były egzemplarze ze zdemontowanym, w latach dziewięćdziesiątych systemem pokonywania rowów i transzei, ale to właśnie były epizody!
Polecam lekturę pozycji obowiązkowej: Janusz Magnuski - Wozy bojowe LWP 1943-1983.
Pozdrawiam.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
#10
Kolejne ciekawe modele pokazujesz. Jak patrzę na zdjęcia, które inspirują Cię do urealniania tych modeli to ciarki mi po plecach przechodzą. Pamiętam jak te czołgi i transportery jechały po naszych drogach...
Ale diorama z takimi czołgami z czasów wprowadzenia stanu wojennego mogła by być bardzo ciekawa... ;)
 
OP
OP
Jurek

Jurek

Master of disaster
MSMK
Reakcje
94 0 0
#13
W końcu udało się znaleźć chwilę czasu więc wrzucam kolejne modele.
Tym razem będą to pojazdy terenowe:
UAZy z lewej strony są produkcji Brekiny, a ten po prawej to SAW.

DSC_0101.JPG DSC_0100.JPG

W kolekcji znalazł się również GAZ69 produkcji Herpy:

DSC_0103.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
#15
W końcu udało się znaleźć chwilę czasu więc wrzucam kolejne modele.
Tym razem będą to pojazdy terenowe:
Świetnie się prezentują te brekinowe UAZ-y. Fajna baza do przeróbek.
Super, ma też kilka, tylko czasu brak na prezentację.
Trochę nazbierałeś tych UAZ-ów, a i pozostałe miniaturki zacne. (y) Jestem pod wrażeniem...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
#20
Kiedyś je pokażę, ale sam mnie nauczyłeś, że model ma mieć rejestrację i takie tam;).
Dlatego prezentuję modele wykończone, z dodatkami, z łoszem itd., a czasu na to wszystko mało.
Na pewno masz rację, ale nie zawsze uda się takie modele zaprezentować. Jak pojazd stoi na makiecie, która jest praktycznie wykończona na tip-top i zrobiona realistycznie to i pojazd powinien być zrobiony realistycznie. No ale jak pokazujesz pojazdy np w wersji "mint in box" to nie ma takiej konieczności, żeby pojazdy miały oznaczenia, rejestracje itd.
 

Podobne wątki