• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Podtorze z gumy zamiast korka/sklejki ?

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
13.227 335 20

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
963 236 104
Temat ten osobiście wałkowałem i z chęcią się podzielę swoimi spostrzeżeniami. Skłaniam się osobiście do Woodland Scenics Track Bed (temat poruszył DieselPower). To jest pianka, dość miękka w palcach, ale jak się położy i przyklei tor to wystarczająco sztywna aby utrzymać ciężar taboru i przemieszczenia czy ugięcia toru pod ciężarem nie wystąpią. Materiał renomowanej firmy, bardzo popularny w UK czy USA. Będąc kiedyś członkiem tutejszego klubu modelarzy kolejowych (w UK) wszyscy używaliśmy tego materiału powszechnie do budowy makiet klubowych. Także ja również będę robić moją własną makietę z tego materiału z następujących powodów:
Od kolegów z forum dowiedziałem się szczegółów na temat torów Roco Line na gumowym podkładzie i chyba pójdę w stronę WS Track-Bed.
Tylko mam pytanie, jako że kolega ma duże doświadczenie ;)
Czy ten podkład położony luźno pod torem bez klejenia, nie przesuwa się w wyniku jazdy taboru i czy dokładnie przylega do podłoża (deski) czy jednak ma tendencję do falowania lub unoszenia ?

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
691 23 1
Ja na mojej makiecie zastosowałem płyty celulozowe grubości bodaj 4mm do podłogowych izolacji, nabyte w markecie budowlanym. Kleiłem do sklejki Wikolem a tory na nie CA. Pociągi jeżdżą cichutko, słychać tylko szum i i stukot kół za złączach szyn. Kosztuje taka płyta bodaj 70x70 cm kilka złotych. Trochę trudno się z niej wycina kształty, z uwagi na jej strukturę. Ja wykleiłem nią całą powierzchnię makiety, czyli miałem proste cięcia. Mam wąskotorówkę więc nie ma w budowie podtorza żadnej finezji.