• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Podsypka na makiecie

Michał Szczech

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Cześć
Zaczynam projekować makietę i nurtuje mnie jedno pytanie.
Na co trzeba lub też można przyklejać rożnego rodzaju podsypki? Czy są do tego jakieś kleje? Jeżeli tak to czy styropian z którego beda zrobione pewne elementy nie ulegnie stopieniu od nich..........................................
Jakie znacie najlepsze techniki przyklejania tych podsypek??
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#4
Michał Szczech napisał(a):
Cześć
Na co trzeba lub też można przyklejać rożnego rodzaju podsypki? Czy są do tego jakieś kleje? Jeżeli tak to czy styropian z którego beda zrobione pewne elementy nie ulegnie stopieniu od nich..........................................
Jakie znacie najlepsze techniki przyklejania tych podsypek??

Witaj. Tak jak kolega wcześniej wspomniał. WIKOL,WODA< STRZYKAWKA i DUŻO CZASU to jedyne wyjście. Tylko widze że pytasz się czy te kleje nie zniszczą styropianu. Czy mam rozumieć iż TORY LEŻNĄ na STYROPIANIE :?: Jeśli tak to odradzam taką formę budowy.

Zaglądnij do mojego wątku tak zobaczysz jak i na czym kłądę torowisko i szuter.
http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/viewtopic. ... 00&start=0
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#5
Michał Szczech napisał(a):
no to nie pocieszyłeś mnie.......
Myślałem raczej o jakimś lakierze bezbarwnym.......
Wtedy będzie się to świeciło jak psu....
Polecam rozcieńczony wikol lub rozcieńczony klej polimerowy.
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#6
pado napisał(a):
WIKOL,WODA< STRZYKAWKA i DUŻO CZASU to jedyne wyjście.

I tak oto "buntownicy" z Krakowa, potwierdzają iż jedynie słuszna metoda jest jedynie słuszna, miód na serce Mistrza.

A tak na marginesie są inne sposoby.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#7
napisał że "dużo czasu" (w sekundę się tego nie zrobi) a nie że "wieczność" (10cm/h)

Co do innych sposobów to z pewnością jest ich wiele, niestety na stronie ŁKMK nie znalazłem żadnych porad w tym i innych względach, w zakładce artykuły głównie rozważania o nastolatkach :p

ale może źle szukałem...
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#8
ciekma napisał(a):
napisał że "dużo czasu" (w sekundę się tego nie zrobi) a nie że "wieczność" (10cm/h)

Co do innych sposobów to z pewnością jest ich wiele, niestety na stronie ŁKMK nie znalazłem żadnych porad w tym i innych względach, w zakładce artykuły głównie rozważania o nastolatkach :p

ale może źle szukałem...
Zrezygnowaliśmy z prowadzenia porad, to co jest na stronie, to było i niebawem zostanie usunięte, jest tylu miszczów, którzy jedynie słusznie szutrują, robią nóżki,kręcą drzewka itd. że nam pozostaje tylko siedzieć cicho i podziwiać.

Czy masz coś przeciwko rozwarzaniom o nastolatkach, czyżbyście w KKMK ślubowali czystość do dni ostatnich.
I na koniec , jeśli szukasz nauk na stronie ŁKMK porzuć nadzieję, zaniechaliśmy zbawiania świata, teraz tylko wóda(choć rzadziej) piwsko i nastolatki, choć ja wolę mężatki po trzydziestce. ;) ale o gustach i tak dalej.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#9
Kpt.Nemo napisał(a):
Zrezygnowaliśmy z prowadzenia porad, to co jest na stronie, to było i niebawem zostanie usunięte
no tak, wygodniej jest wpaść na forum i się władować między wódki i zakąski,
zamiast jakiś artykuł spłodzić.
Wiem coś na ten temat bo sam mam niedokończone dwa artykuły a zamiast tego siedzę i odpisuję...
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#10
ciekma napisał(a):
no tak, wygodniej jest wpaść na forum i się władować między wódki i zakąski,
zamiast jakiś artykuł spłodzić.
Wygląda mi to na jawną zaczepkę.
 
OP
OP
M

Michał Szczech

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Myślałem o lakierze bezbarwnym.....nie powinno sie świecić jak psu jaja :grin:
hmmmm.....
No ten sposób z szutrem na sucho a dopiero klej to wydaje się być okej
Ale pytanie następne co na pochyłościach (wiadukty, góry, albo pochyłości terenu nie regularane)? W końcu podsypki to nie tylko szuter na podkładach kolejowych.......
 

Kilkujadek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Na mokro czyli bardzo dokładnie układam tłuczeń, spryskuję wodą, na to rozcieńczony klej (Pattex - lepszy odpowiednik Wikolu) i przyprószam substratem kokosowym.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#17
Kpt.Nemo napisał(a):
pado napisał(a):
WIKOL,WODA< STRZYKAWKA i DUŻO CZASU to jedyne wyjście.

I tak oto "buntownicy" z Krakowa, potwierdzają iż jedynie słuszna metoda jest jedynie słuszna, miód na serce Mistrza.

A tak na marginesie są inne sposoby.
Hej Nemo nigdzie nie pisałem iż tak jak sam mistrz zalewam każde okienko z osobna. Wg mnie jest to metoda beznadziejnie długa, w któej końca roboty nie widać. Raz że trzeba czekać jak klej podeschnie to dotego można sie nabawić nerwicy. Ja wolę iść na skróty i swoje segmenty szutruję dokładnie tak jak KILKUJADEK. Tylko zamiast Patexu używam WIKOLU.

PS. a i nieposypuję potem torowiska batonami BOUNTY :D
 

Kilkujadek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Michał Szczech napisał(a):
A co radzisz na nie regularne pochyłości terenu.............?
Ktoś z nas czegoś nie rozumie :roll:
Tor jest przyklejany do ślepej podsypki wykonanej np. z korka. Nasyp musi zostać tak przygotowany aby nie trzeba było "nadrabiać" ciężkim tłuczniem. W kolejności - listwa której grubość zależy od konstrukcji makiety/modułu (4-20 mm), do niej przyklejony korek, do niego przyklejony tor i na to wszystko tłuczeń (zasmażka) :LOL:
 

Podobne wątki