• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Podróż pociągiem "ZIEMIANIN"

Reakcje
1.731 13 0
#1
W ostatnią sobotę wcześnie rano , o godz. 8.10 dzięki Turkol.pl, wyruszyliśmy z dworca z Poznaniu Głównym w podróż pociągiem NADZWYCZAJNYM "ZIEMIANIN",po Wielkopolsce:) . Frekwencja dopisała i czując się wybrańcami losu,mając wcześniej zarezerwowane miejscówki, ruszyliśmy w "nieznane":p.
Skład prowadzony był przez świeżutko wyremontowaną ,lśniącą Ol 49-69.
Pełni emocji jakie nas czekały , z głowami wystawionymi przez otwarte okna, żegnaliśmy rozświetlony porannym słońcem Poznań. Ja oczywiście chcąc podnieść sobie percepcję doznań, szybciutko udałem się do wagonu barowego fundując sobie "małą ,czarną" i zająłem miejsce przy otwartym okienku, dzierżąc w ręku aparat fotograficzny mający udokumentować tę niezwykłą podróż.
A podróż zapowiadała moc atrakcji . Pociąg przejechał trasę łącznicą za Poznaniem, by wjechać wreszcie na linię lokalną , prowadzącej na szlaki południowej Wielkopolski. Pociąg dotarł do wspaniałej stacji Środa Wielkopolska gdzie czekała na nas wizyta na stacji Środa Wąskotorowa. Wspaniale zestawiony skład parowozu z wagonami pasażerskimi wzbudzał okrzyki zachwytu i uznania. Chętni przejechali się wąskotorówką ,a reszta osób tę przejażdżkę dokumentowała na kartach pamięci swoich aparatów.
Delektując się dalszą podróżą, poznając innych pasażerów, rozmawiając o czekających nas atrakcjach dotarliśmy następnie do Jarocina,gdzie emocje sięgnęły zenitu, ponieważ zdecydowano odgórnie , że cały skład wjedzie na sam teren parowozowni - dosłownie pod samą obrotnicę. Pociąg przeciskał się przez chaszcze na terenach jarocińskiej parowozowni, by po kilkunastu minutach zatrzymać się miedzy zasiekami z węglem tuż pod samą obrotnicą.
W jarocińskiej parowozowni trwał tamtejszy festyn ,w związku z czym tłumy oblegały obrotnicę i wnętrza parowozowni , gdzie zorganizowano różne ,wspaniałe pokazy , wystawy taboru ,pokazy archiwalnych filmów o wąskotorówkach i taborze z dawnych czasów świetności parowozowni w Jarocinie. Spotkałem też Kolegów modelarzy prezentujących swoje piękne moduły w skali TT...( Ciepło pozdrawiam ).
Oczywiście było i jedzenie i wystawy i ten dwugodzinny pobyt w Jarocinie jeszcze bardziej podsycił atmosferę podróży czekającej nas dalej....
W Krotoszynie witała nas orkiestra, częstowano kawą i pysznymi ciasteczkami- czuliśmy się niesamowicie wyróżnieni, a atmosfera kojarzyła się co niektórym z dawnymi czasami "świetności" PRL-u. Osoby chcące zwiedzić Krotoszyn udały się na oczekujących ich autokar, który wyruszył na wycieczkę "miastoznawczą".
Tu w Krotoszynie, spotkałem też znajomych ,którzy wraz ze mną udali się w podróż do następnej stacji -Krobia. Krobia przywitała nas wspaniałą atmosferą tamtejszego festynu. Radość i zabawa towarzyszyły mieszkańcom Krobi i nam pasażerom przez trzy godziny. Serwowano na stacji pokaz wodowania parowozu, taniec i lokalny teatr na deskach sceny za tyłami dworca , oraz zadbano o nasze apetyty, a atmosferę podsycały takie okazy jak Jelcz "Ogórek" stare motocykle i inne tamtejsze, lokalne "smaczki". Okazały i przewspaniały budynek ceglanego dworca, skąpany w już zachodzącym słońcu , przywoływał dawne obrazy świetności lokalnych stacji i dzieciństwo ,którego właśnie nieodłącznym elementem były podróże koleją....
Dzień się powoli kończył ,a my, nasyceni całodniową podróżą i atrakcjami, żegnaliśmy mieszkańców Krobi ,by udać się dalej do Leszna, gdzie pożegnaliśmy ciężko spracowaną "OLĘ". Skład w kierunku Poznania dalej poprowadziła Eu 07.
Na koniec Organizatorzy tej przewspaniałej wycieczki podziękowali nam z udaną imprezę i miłą atmosferę podróży i żegnając się na dworu w Poznaniu ustalaliśmy następne spotkania w pociągach organizowanych przez
Turkol.pl.:) .Serdeczne podziękowania dla Pana Patryka i całej obsady Turkolu, towarzyszącej nam w podróży.
Oto fotki:
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#2
IMG_65270.jpg

Fotorelacja :
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#3
C.d....::)
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#4
C.d., nr 3:...
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#5
C.d., nr 4:
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#6
C.d.,nr 5:...
 

Załączniki

ManMania

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#8
Tym znajomym byłem ja :)
Tylko zawsze jakieś jelenie pchały się pod zdjęcia co widać przy mojej pierwszej fotce.Podróż była świetna choć ja brałem udział tylko na tak małym odcinku.
Daniel ma kilka śmiesznych fotek co jedna z nich ta z ''Wc do autobusu'' jest zauważona prze zemnie (Ja nie lubię się chwalić :D).
Oj działo się :).

Teraz kilka fotek od mnie:
 

Załączniki

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#9
Chłopaki - pozazdrościć możliwości wzięcia udziału w takiej imprezie. Dzięki za super fotorelację Daniel.
Mam pytanie: czy ja dobrze widzę, że w bonanzie był bar???
Mam jeszcze jedno pytanie :p : czy masz fotki tego wagonu barowego? :)
 
Reakcje
0 0 0
#11
Daniel ta Ol-a ma fałszywy numer, to jest 99, zaś oryginalna 69 stoi albo w Lesznie albo w Gnieźnie. Niestety nie udało mi się dostać na ten pociąg. Na kolejce wąskotorowej w Środzie miałem okazję pracować jako wolontariusz przy remoncie wagonów. Zbyszek kiedyś wpadnę do Leszna to mam nadzieję, że się tam spotkamy.
 

Podobne wątki