• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Podpięcie elektrycznej zwrotnicy PIKO 55271

Lukas83cr

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam. Na początku chciałbym powiedzieć, że jestem na samym początku przygody z dosyć charakterystycznym hobby jakim są kolejki. Postanowiłem zakupić zestaw startowy a że mam zamiar utworzyć makietę zdecydowałem się na sterowanie PIKO digital. No wszystko pięknie ładnie ale kupując startowy zestaw postanowiłem, że jeśli mam sterowanie za pomocą pilota to i moje jedyne dwie zwrotnice będą sterowane przez pilota. Kupiłem napęd do zwrotnicy: PIKO 55271 który na zapytanie sprzadającego jak podłaczyć usłyszałem, że problemów nie będę miał bo to tylko cytuję: " dwie śrubeczki Pan wkręci" ,... jak się okazało są 3 tajemnicze kabelki z którymi nie mam pojęcia co zrobić i do dzisiaj moja kolejka ma ręczne zwrotnice.. niestety. Byłbym wdzięczny gdyby mi ktoś pomógł i odpowidział co zrobić aby kabelki nie były bezużyteczne i i cła zwrotnica wkońcu stała się zwrotnicą sterowaną cyfrowo. Z góry przepraszam, że założyłem ten temat ale szukałem na całym forum informacji na ten temat a tylko znalazłem o napędzie z 6 kabelkami i od razu mnie to pozbawiło nadzieji, że to moj napęd do zrotnicy. Pozdrawiam serdecznie.

Łukasz
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Lukas83cr napisał(a):
jak się okazało są 3 tajemnicze kabelki
jeden jest przewodem wspólnym
jeden do przełożenia rozjazdu w jedną stronę
jeden do przełożenia rozjazdu w drugą stronę

Ale nawet jak podepniesz kabelki np przez pulpit PIKO-55260 to zasilacza (np. FZ1) to i tak nie będzie to sterowane cyfrowo. Bez dekodera nie będziesz miał możliwości sterować nimi cyfrowo.
 
OP
OP
L

Lukas83cr

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Ale nawet jak podepniesz kabelki np przez pulpit PIKO-55260 to zasilacza (np. FZ1) to i tak nie będzie to sterowane cyfrowo. Bez dekodera nie będziesz miał możliwości sterować nimi cyfrowo.

No dobrze. W takim razie jakie ma mozliwosci PIKO digital? Myślałem, że kupując zestaw z "Pilotem" ( http://www.piko.de/produkt_db/check.php ... 0&id=55019 ) 55019 będę miał możliwość za pomocą pilota sterować nie tylko lokomotywą czy właczać w niej światła... ale i że zwrotnice będą sterowane przez ten " pilot" . Chyba czuję pewne rozczarownie.. :oops: ale ok :)

Jeśli mógłby mi ktoś napisać co potrzebuję aby do zestawu 57155 mieć elektryczne zwrotnice byłbym wdzięczny. Dziękuję z góry za odpowiedź.
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#4
Sterować możesz wszystkim, co ma dekoder DCC, czyli lokomotywami, oświetleniem wagonów i zwrotnicami, o ile podłączysz je do dekodera DCC. Dekoderów do zwrotnic jest sporo - i firmowych, i "chałupniczych" - popatrz w dziale DCC.
 

Karol K.

Znany użytkownik
Reakcje
69 0 0
#5
A tak nawiasem PIKO "Digita;" uchodzi za kicz....
Zainwestuj w Roco MM albo w jakiegoś Lenz'a a poczujesz smak DCC :D
 
OP
OP
L

Lukas83cr

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
A mam pytanie . Jeśłi może mi ktoś podpowiedzieć jaki dekoder użyć żeby sterować zwrotnicą za pomocą PIKO Digi. Aha i jeszcz jedno : muszę kupić do kazdej zwrotnicy dekoder czy starczy jeden na cała makietę? Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#7
Dekoder do akcesoriów (lub dekoder do rozjazdów).
Przeważnie jeden dekoder obsługuje od 6 do 16 rozjazdów, więc musisz kupić "trochę" mnie dekoderów niż masz rozjazdów.