• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Podczas tworzenia nowego ogłoszenia prosimy o wybranie prefixu. Znacząco ułatwi to innym użytkownikom korzystanie z ogłoszeń w dziale Giełda.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
  • Hej Gość czy wiesz, że w dziale giełda można edytować swoje wpisy oraz usunąć cały temat kiedy ogłoszenie jest już nieaktualne?
  • Prefixy pozwalają wydzielić wyświetlanie ogłoszeń tylko konkretnego typu.

Czy wiesz? Podpatrzone na ebay

ed250

Aktywny użytkownik
Jaki jest sens wrzucania tutaj ogłoszeń ze stanów?
Raz, że koszty przesyłki i rzadko kto zgadza się na wysyłkę do nas. Na modele redukcyjne jest też cło(coś koło 7-8%)plus VAT, chyba paczki poniżej 50$ są zwolnione, ale do tej kwoty celny wlicza też przesyłkę. Jednym słowem nieopłacalne.
Przerabiałem to na aparacie z obiektywami, i choć na elektronikę nie ma cła, to całe to latanie po urzędach celnych jest wyłącznie opłacalne przy drogich modelach z wyższej półki, przy tańszej elektronice też szkoda czasu.

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Misiek

Misiek

Znany użytkownik
Mam odmienne zdanie na ten temat, ale to nie miejsce na dyskusję.
Argument 2b jest zupełnie nie trafiony - obaj sprzedawcy maja wpisane "Ship worldwide"

Poza tym komuś się może jednak przydać. Np. naszym rezydentom w USA - kilku na forum jest.

avecez

Aktywny użytkownik
Ostatnio wylicytowałem dość tanio 3 fajne i poszukiwane towary, m.in. Nurka tak u nas na forum "osławionego" ;-).
https://www.ebay.pl/itm/Roco-62917-...e=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2057872.m2749.l2649
Przesyłka 79$, OK rozkładając na 3 przedmioty nie wyszło tak źle.
Szok był jak paczka dochodziła bo trzeba było wybulić nie wiadomo skąd 560zł za cło. Cudem udało mi się to zapłacić.
Więcej nic z USA nie sprowadzę !!!

ed250

Aktywny użytkownik
Najwyraźniej Cezary nie doczytałeś, ale dużo osób nie zna szczegółów podatkowych przy imporcie spoza EU. Z samego nurka i przesyłki wychodzi już 100$ opłat na celnym. Kumpel też chciał sprowadzać, z tego co pamiętam to jakiś parowóz, ale jak podałem mu wyliczenia z celnego, to stwierdził że z narzutami allegro lepiej mu kupić u nas.

draxxio

Aktywny użytkownik
A dla mnie bardzo fajne info :) narzeczona ma rodzinę w Stanach więc można fajnie to ogarnąć robiąc wysyłkę do niej do Stanów a ciotka czy wujek jak będą na święta to przywiozą ze sobą :)

Jaki jest sens wrzucania tutaj ogłoszeń ze stanów?
Raz, że koszty przesyłki i rzadko kto zgadza się na wysyłkę do nas. Na modele redukcyjne jest też cło(coś koło 7-8%)plus VAT, chyba paczki poniżej 50$ są zwolnione, ale do tej kwoty celny wlicza też przesyłkę. Jednym słowem nieopłacalne.
Przerabiałem to na aparacie z obiektywami, i choć na elektronikę nie ma cła, to całe to latanie po urzędach celnych jest wyłącznie opłacalne przy drogich modelach z wyższej półki, przy tańszej elektronice też szkoda czasu.
Jest sens bo czesto kupuje w Usa.

4Rings

Aktywny użytkownik
No to pan Misiek dokładnie zapisał co czeka w moim "Watch List" na ebay. Dla nas żyjących w Ameryce ebay jest najczęstszym źródłem modeli PKP, mimo ze rzadko sprzedawca jest lokalny. A więcej konkurencji już nie potrzebuje :/

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Ja chetnie bym nabyl te w czerwonym malowaniu PTKiGK. Swoje swego czasu bylem zmuszony sprzedac. Sam jestem ciekaw za ile pojdzie ten.

Same clo nie jest wysokie ale doliczaja do tego vat czy akcyze i przez to cena szybuje w gore.

Ostatnio edytowane:

4Rings

Aktywny użytkownik
No to Husarza kupiłem dość tanio, dziękuje koledze Miśku, bo w tytule licytacji nie było ani PKP and Poland, także nie zauważył bym jakbym tutaj nie przeczytał. Jak dostane to sprawdzę czy naprawdę tam jest problem z dachem, ale myślę ze nie bo był sprzedany jako nowy towar.