• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

podg Maciejów Wsch.

Marcin L

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam
Po ponad pół roku lenistwa i tłumaczenia się brakiem materiałów sklapów itp ;) Wreszcie się "złamałem" kupiłem co trzeba i zacząłem budowe.
Będzie to posterunek odgałęźny z żeberkiem, w jego okolicy strzeżony przejazd przystanek autobusowy, nastawnia i ruiny dawnej budki drużnika.
Poniżej przedstawiam schemat i zdjęcia pierwszej skrzynki:
 

Załączniki

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
81 1 0
#2
No Marcinie, widze, że ta ładna pogoda, wiosna i zbliżające sie świeta wszystkich "złamują" ja też ostro wziałem się za budowe swojej makiety na 2 segmencie powstaje już peron, wyładownia itp... Fajny posterunek sie zapowiada, z tego co plan pokazuje z sygnalizacja świetlna....
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#3
MarcinL napisał(a):
Witam
Po ponad pół roku lenistwa i tłumaczenia się
no, nie kryguj się, jakieś tam moduły już popełniłeś, właśnie, co z nimi?

Schemacik i skrzynkę widzę że zleciłeś profesjonalistom ;)

Mam jednak ważną uwagę praktyczną - brakuje profilu 2-torowego z lewej strony.
Raz że należy unikać wszelkich wynalazków typu doklejanie podtorza na krawędzi,
już parę osób u nas się na tym sparzyło włącznie ze mną -
tor musi się kończyć na stabilnym profilu a nie na korku, desce, styropianie czy co tam będzie.
Dwa, że ten profil to by się przydało standardowy dwutorowy zrobić.
Jaką przewidujesz odległość między osiami torów?
Jeżeli 5 cm to proponuję taki profil jaki my stosujemy dla linii dwutorowej - klik:

http://149.156.194.203/~mczapkie/Train/Modele/moduly/profile/profil2_tory.jpg

tu masz plik wektorowy w CorelDRAW:
http://149.156.194.203/~mczapkie/Train/ ... KMK-2t.cdr
oczywiście szerokość można rozciągnąć do 50 cm, byle otwory i tory były w swoim miejscu.

Ewentualnie możesz zastosować standardowy profil 2-torowy zgodny z Fremo, ale tam odległość między osiami torów wynosi 4.6cm więc trzeba ostro ciąć rozjazdy żeby się zmieścić.

W każdym razie chodzi o to, że może się okazać iż bardzo się przyda samo rozgałęzienie linii 1 na 2 torową albo samo odgałęzienie 2-torowej na dwie 1-torowe,
chodzi o to żebyś mógł to rozdzielić na niezależne części.

Pozdr,
Mc

PS. mam wytrawki do semaforów świetlnych jakby co :)
 
OP
OP
M

Marcin L

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Witam!
ciekma napisał(a):
no, nie kryguj się, jakieś tam moduły już popełniłeś, właśnie, co z nimi?
Mają się dobrze i leżą w kartonach, będe je zabierał na wystawy razem z posterunkiem.
ciekma napisał(a):
Schemacik i skrzynkę widzę że zleciłeś profesjonalistom ;)
Schemacik tak ale skrzynka jest mojej produkcji ;)
ciekma napisał(a):
Mam jednak ważną uwagę praktyczną - brakuje profilu 2-torowego z lewej strony.
A to dlatego ze jeszcze go nie wyciąłem :LOL:
ciekma napisał(a):
Raz że należy unikać wszelkich wynalazków typu doklejanie podtorza na krawędzi,
Nawet mi to przez myśl nie przeszło...
ciekma napisał(a):
Dwa, że ten profil to by się przydało standardowy dwutorowy zrobić.
Jaką przewidujesz odległość między osiami torów?
Zastosuje profl 2M ale skrócony z jednej strony do 50cm.
ciekma napisał(a):
PS. mam wytrawki do semaforów świetlnych jakby co :)
Dzieki za pomoc, ale bede miał oswietlenie Kluby ;)
Pozdrawiam Marcin
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#5
MarcinL napisał(a):
Zastosuje profl 2M ale skrócony z jednej strony do 50cm.
ciekma napisał(a):
PS. mam wytrawki do semaforów świetlnych jakby co :)
A, jak tak to OK (tylko nie wiem czy te rozjazdy uda sie poskracać, może daj jakieś dłuższe?)
Jakie napędy przewidujesz?

Skrzynka wygląda bardzo solidnie, ja tak nie umiem :)

Pozdr,
Mc
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#6
Dzisiaj wyciałem profil, takie prawdziwe 2M to mi nie wyszedł.. ale coś koło tego :p
Napędy będą zrobione z siłowników z centralnego zamka, tanie i proste rozwiązanie.
Konstrukcja skrzynki jest bardzo prosta rama z wiórówki 16mm a na to dekiel z 12mm łączone na wikol plus wkręty. Jak mi się uda to jescze dzisiaj wstawie nowe fotki ;)
Pozdrawaim Marcin L
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#7
Trzeba było wyciąć od razu dwa profile, to by do siebie przynajmniej pasowały :p
Skrzynka solidna ale z tego co piszesz trochę ciężka.
Jak napędy z zamka to polecam wątek o semaforze kształtowym, wymyśliłem jak prosto przekładać 2cm na kilka mm.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#8
Marcin mozna Cię prosić o dokładne obfotografowanie segmentu póki jest surowy. Chodzi mi o konstrukcję. Będe bardzo wdzięczny. Najbardziej interesuje mnie dolna strona i fragment połączenia profilu z pozostałymi deskami.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#11
No właśnie, co prawda ja tez stosuję płytę wiorową w przypadku modułu z rozjazdami, aby wygodnie montować napędy itp, ale w przypadku modułów szlakowych to polecam ramę i wręgi ze sklejki.
Przy okazji - mam wrażenie, że te wkręty się nie schowały w lico profilu... na ostatniej wystawie musiałem taki jeden szlifować ;)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#13
Tak tylko szukaj takich jak MASTER. Dzięki dodatkowym zestawie kabli możesz zasilić krzyżownicę, albo dostać sygnał zwrotny do pulpitu.
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#17
A więc oto postępy w pracach, Zdecydowałem się zmienić system torowy na Roco Line 2,1 pozatym musiałem zrwać stare podtorze bo było "delikatnie" krzywe. Wykonałem już 4 skrzynki z 5 barkuje tylko jednej z zakończeniem łuku, narazie czekam na materiał na nią (pozdrowienia dla Pana Prezesa ;) ) Zdjęcia są troche nieaktualne (kto w bielsku byl miał okazje zobaczyć) Ale na tą chwile innych nie mam.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 30
Buduję makietę 6

Podobne wątki