• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Podłogowe szaleństwo

mikolaja

Nowy użytkownik
Reakcje
29 0 0
#1
Witajcie,
Jestem nowy na forum i jeszcze nie miałem okazji się udzielać. Dotychczas tylko korzystam w Waszej wiedzy i szukam ciekawostek. Dziś chcę to zmienić!

Tym razem chcę czymś się pochwalić i w ten sposób dołączyć do Waszego grona;-)

Mam ostatnio trochę więcej wolnego czasu i postanowiłem to wykorzystać na "podłoging". Z zaproszenia do zabawy skorzystał znany już Wam kolega ed250, dzięki któremu mogliśmy śmigać wypasionym Chopinem i w ogóle możliwa była zabawa. Samemu bez sterowania zdalnego zwrotnicami, jest więcej biegania niż jeżdżenia.
Planowane było prawie 220 metrów torów, ale niestety ze względu na to, że niektórzy domownicy wcześnie wstawali do pracy, musieliśmy odpuścić cześć trasy przez sypialnie i wyszło około 180 metrów.
Na torach znajdowało się jednocześnie 8 składów, zbudowanych możliwie wiernie, ale oczywiście ograniczonych posiadanym taborem:
- BWE
- papugowy IC
- ekspres z "Bystrzycy"
- CNL w najnowszym malowaniu
- EN Kiepura z początków tego połączenia (mój ulubieniec)
- drugi EN Kiepura mniej więcej na rok 2009
- TLK Chopin zbudowany głównie dzięki wzmocnieniu jakie przywiózł do mnie kolega ed250
- EIC zbudowany z Chrobrego i Polonii

W zapasie było jeszcze kilka składów jak DB AutoZug, EC Wawel, kombinowany BWE, EC Varsovia, 3x niemieckie IC oraz InterRegio, niemiecki S-Bahn i RegionalExpress, ICE2, ICE-T, jakieś 8 metrów kontenerowców i inne towarowe wagony. Niestety nie dało się tego wszystkiego wstawić na tory, za małe mieszkanie, za mało torów... na nasze hobby zawsze jest za mało miejsca;-)

Dobra koniec gadania, przechodzimy do konkretów!

Tak wyglądały początki budowy, rozpoczęliśmy oczywiście od piwa;-)
P1080339.JPG
P1080340.JPG

Zanim powstał długi wiadukt
P1080347.JPG

Rozpoczęcie jazd testowych
P1080353.JPG

Tak natomiast wyglądała już zabawa:

Kiepura na trasie:
P1090450.JPG

Widok na teoretyczną stację i wolne tory
P1090454.JPG
stacja.jpg
stacja2.jpg

Lokomotywownia na początku i podczas jazd (uwaga jedno zdjęcie zawiera lokowanie produktu:) my lokowaliśmy loki do jazdy
lokomotywownia.jpg
lokomotywownia2.jpg

A tak wyglądało Przygotowanie do pójścia spać. Większość składów "nocowała" za tapczanem, gdzie była zabezpieczona przed przypadkowym "nożnym atakiem przechodzącej godzili"
P1090469.JPG
P1090472.JPG

Tak wygląda plan stworzony w programie scarm. Taki był plan, ale górna lewa część nie została zbudowana przez co skróciła się łącznia ilość torów o około 40 metrów
ScreenShot001.jpg

Niestety dzisiaj rozpoczęła się faza sprzątania i na razie doszedłem do etapu zdjęcia taboru z szyn, przyporządkowania posiadanego pasażerskiego taboru i przygotowania do inwentaryzacji. Tabor towarowy będzie oddzielnie liczony i opisywany.

P1090491.JPG
P1090495.JPG
P1090496.JPG

Jutro czeka mnie także zbieranie torów, na co akurat zupełnie nie mam ochoty. Z drugiej strony od dwóch tygodni w większości mieszkania nie ma jak się poruszać i niektórzy domownicy już mają dosyć takiego placu budowy;-)

Po dokonaniu całkowitego spisu, będę miał oferty sprzedaży części taboru i być może także torów, ale to chwilę potrwa.

Jeśli ktoś ma pytania, sugestię, a także i krytyczne przemyślenia, proszę śmiało pisać. Postaram się możliwie szybko odpisać.

Przesyłam pozdrowienia dla kolegi ed250 i dziękuję za udaną zabawę i wizytę.

Dla forumowiczów... Pozdro!
Mikołaj
 

tatkosz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Ja nie mogę, najbardziej imponujący "podłoging" jaki widziałem !!!. Co do Chopina to chyba brakuje w nim kuszetki, ale mogę się mylić.
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
#4
A mi się wydawało że mam dużo torów :D. No nic, trzeba tylko patrzeć i zazdrościć wyrozumiałości rodziny.;) Super.
[DOUBLEPOST=1463303108][/DOUBLEPOST]A tych piw to chyba trochę więcej niż po jednym poszło żeby coś takiego zbudować? :podstepny:(y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#5
Kapitalny pomysł i świetne wykonanie. Jestem pod wrażeniem. Na takiej ilości torów, to i długie składy się mieszczą bez problemu. Super. (y)
 
OP
OP
mikolaja

mikolaja

Nowy użytkownik
Reakcje
29 0 0
#6
Jeszcze jeden filmik z ogólnej perspektywy i naszą ukochaną sleeperetką w roli głównej;)
Było wykolejenie, i od razu trzeba było przerwać kręcenie i rzucić się do Radiostopu;-), bo 3 metry dalej skład runąłby z wiaduktu w dół. Niestety z tą sleeperetką nigdy nie ma spokoju (muszę na dobre usunąć węże, bo dogięcie ich nie wystarcza)
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#7
Podziwiam i żałuję, że Roco nie produkuje już widocznych tutaj torów na gumowych podkładach. Obecny system Geoline nawet się nie umywa i odstrasza swoją tramwajową geometrią.
Ja mam dookoła sypialni na parkiecie układ 3 m x 1,9 m (dwa tory szlakowe) rozłożony na stałe (okablowanie wzdłuż listew przypodłogowych), lecz na zwykłych torach Roco Line. Jest trochę zabawy
z utrzymaniem tego w czystości.
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#8
Podziwiam i żałuję, że Roco nie produkuje już widocznych tutaj torów na gumowych podkładach. Obecny system Geoline nawet się nie umywa i odstrasza swoją tramwajową geometrią.
Ja mam dookoła sypialni na parkiecie układ 3 m x 1,9 m (dwa tory szlakowe) rozłożony na stałe (okablowanie wzdłuż listew przypodłogowych), lecz na zwykłych torach Roco Line. Jest trochę zabawy
z utrzymaniem tego w czystości.
Są Kato! Chyba nawet lepsze niż Roco.
 

Aurel

Aktywny użytkownik
Reakcje
153 10 0
#12
Zabawa przednia musiała być. Fantastyczna możliwość rozłożenia tak długich składów i ich wypuszczenia na szlak. Ale jak pomyślę o tym, żeby to powyjmować z pudełek, porozkładać, rozłożyć tory, a potem po zabawie to wszystko składać z powrotem.... No chłopaki Wielki szacun za wytrwałość ;)

Dużo było wypadków podczas tras?
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#13
Zabawa na całego, rzadki widok tak pozytywnego szaleństwa jak już inni koledzy to stwierdzili. Sam tabor też robi wrażenie. Na następnym "piwku" puśćcie jakiś składzik towarowy :D.

Gratulacje za pomysł, wykonanie i doprowadzenie projektu do końca :). Powodzonka przy kolejnych "szaleństwach" .
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#14
:eek::eek::eek::eek::eek::eek: :):):):):):):):D:D:D:D:D:D:D:D :love::love::love::love::love::love::love:
Szał ciał i uprzęży !!! :)

Ależ piękna zabawa i nowy trend - "podłoging" :) Ja bym zmodyfikował na "floor-kolejking" :D
A gdzie to się tak pięknie bawiliście?

Jest ktoś ze Śląska, kto miałby chętkę na "floor-kolejking"? :)
GGM (z którą nadal trzymam) przeszła na moduły, a ja na razie na podłodze.
Można by stworzyć takich kilka podłogowych grup i się spotykać :) ?
 

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
#16
Ja taki "podłoging" ciągnę od trzech lat :) Innych możliwości niestety nie mam :( Poza tym ze względu na niewielki metraż i małe dzieci, składy jeżdżą tylko nocą, a nad ranem jest sprzątanie - najgorsza część.
Ale i tak warto!!! :)
Jeśli ktoś z Warszawy pisałby się na wspólną jazdę na jakimś większym metrażu, to możemy się zgadać.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#19
Ehhh...łezka się w oku kręci jak się przypomni stare piko na kartonowych podkładach i Gutzodowską BR24 :):):)...
To nie ta technologia co teraz, też miała swój urok. Człowiek za dzieciaka robił tunele pod grzejnikiem i tory pod łóżkiem ciągnął by tylko na noc można było zostawić i rano prosto z łóżka ledwo co się oczy otworzyło i do zabawy na dywanie... Co za czasy:ROFL::ROFL::ROFL:

Pozdrawiam z MMz:)

ps.teraz z modelami na dywan ma się problem, a ma się 1:1...co za ironia życia:D:D:D
 

nero

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#20
Mam pytanie techniczne: czy tory były zasilane w1 miejscu? ew. kilka słów komentarza nt. sposobu podłączenia napięcia. u mnie na dużo mniejszym torowiska zdarzają się przerwy (może brud)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolej podłogowa 4
Kolej podłogowa 0

Podobne wątki