• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Podłoging w Tygryszynie i Tigerburgu

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#26
Super filmiki, szkoda tylko, że niewiele na nich widać, zwłaszcza na tym pierwszym ze składem DB. Filmowanie modelu w cieniu, w dodatku kamerą skierowaną pod światło, to nienajlepszy pomysł. Ale z tego, co zauważyłem, przede wszystkim na zdjęciach, to to, że skład DB to kompletne pomieszanie wagonów i epok. Lokomotywa i część wagonów są z trzeciej epoki, z przełomu lat 50. i 60. XX wieku, podczas gdy inne są z epoki IV, ze znacznie późniejszego okresu (zwłaszcza pierwszy wagon w malowaniu kremowo-niebieskim, który jest z lat 70.). Pomijam już włączenie "silberlinga" w skład pociągu pospiesznego, co być może mogło się zdarzyć, ale nie było chyba standardem.
[DOUBLEPOST=1503238030][/DOUBLEPOST]Czy młody kolega mógłby wyjaśnić, co mu się nie spodobało w moim wpisie?
 
OP
OP
Tigrek

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
#27
... takie pomieszanie z poplątaniem jest celowe :p to jest pociąg specjalny muzealny skomponowany i zestawiony z d...py :D nie odzwierciedla rzeczywistego i historycznego składu, tylko jak w obecnych czasach, jest to wariacja na temat i nostalgia za dawnymi czasami... tak się obecnie przecież robi i tak wyglądają muzealne pociągasy ;)
[DOUBLEPOST=1503245266][/DOUBLEPOST]... docelowo ta moja V200 ma mieć nr 007 albo 033, jeszcze się nie zdecydowałem który dokładnie... a następnym razem, to postaram się nagrać lepsze filmiki i z innej perspektywy, może tak z góry ;)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#28
OK, ale czy to jest powód do dania negatywnej oceny? Widzę, że nasz (bardzo) młody kolega jest sojusznikiem kolegi Tigreka. :D
 
OP
OP
Tigrek

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
#29
... no tak... nie pomyślałem, że koledzy mogą się tak przejmować ocenami, jak uczniowie czekający na powrót rodziców z wywiadówki :D
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#30
Myślę, że każdy się tym mniej lub bardziej przejmuje, tylko nie wszyscy się do tego przyznają. :p Ale chyba nie ma sensu ciągnąć tej dyskusji. A przy filmowaniu proponuję znaleźć takie miejsce, żeby filmowany skład był oświetlony, a kamerę ustawić ze światłem, a nie pod światło. Ja też dziś sobie trochę pojeździłem, a efekty pokażę wkrótce w innym wątku, chociaż będą to tylko zdjęcia, bo nie filmuję i nie mam konta na YouTube czy innym takim serwerze.
 
Reakcje
2.384 71 3
#38
W sumie skoro rozbudowujesz sieć kolejową w pokoju, to na twoim miejscu bym poszedł lekko krok na przód.
Torowisko umieścił na jakim podkładzie typu sklejka lub osb i dosiał trawę, dorobił małą architekturę ...
Jedynie w miejscu przejścia torowiska w okolicach drzwi pewnie był by problem, ale to pewnie byś jakoś ogarnął;)

Pozdrawiam z MMz:)
 
OP
OP
Tigrek

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
#39
W sumie skoro rozbudowujesz sieć kolejową w pokoju, to na twoim miejscu bym poszedł lekko krok na przód.
Torowisko umieścił na jakim podkładzie typu sklejka lub osb i dosiał trawę, dorobił małą architekturę ...
Jedynie w miejscu przejścia torowiska w okolicach drzwi pewnie był by problem, ale to pewnie byś jakoś ogarnął;)

Pozdrawiam z MMz:)
No właśnie moja koncepcja nie zakłada podsypek i innych trawek :p torowisko jest na tyle mocno przykręcone do podłogi, że można je traktować mopem :) czyli jak się zbierze kurz czy inny brud, to łatwo się czyści. Poza tym, to moje tory nie przeszkadzają w codziennym korzystaniu z pokoju, można po nich chodzić, jeśli się nie zauważy :) natomiast jeśli chciałbym, czytaj miał miejsce i fundusze, to zbudowałbym tradycyjną makietę z właśnie tymi podsypkami, trawkami, domkami itd. itp. A tak, to dzięki mojej koncepcji, mam namiastkę makiety, która daje wiele frajdy, tanim kosztem :)
 

Podobne wątki