• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Podłogówka u Seby

OP
OP
sebo81ku

sebo81ku

Znany użytkownik
BGM
MSMK
Reakcje
896 4 0
#22
ale radzą sobie bez drutu tak sprawnie, że od prędkości skalowej nawet rozpinają się tory?
to nie mnie się rozpinały tory od pędzących pośpiesznych tylko koledze pablo1983

Jakie to ma znaczenie skoro na tramwajowych łukach, rozłożonych na panelach, mkną czysciutkie plastikowe zabawki imitujące elektrowozy
tak jak już wcześniej pisałem nie dysponuję domem z wolnym pokojem lub poddaszem na swoje hobby, muszę się zadowolić taką powierzchnią jaką mam. I tak się staram wstawiać jak największe łuki ale przy wagonach osobowych z V epoki i większych parowozach wygląda to śmiesznie i niepraktycznie ( częste wypadanie z szyn ).
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#24
tak jak już wcześniej pisałem nie dysponuję domem z wolnym pokojem lub poddaszem na swoje hobby, muszę się zadowolić taką powierzchnią jaką mam. I tak się staram wstawiać jak największe łuki ale przy wagonach osobowych z V epoki i większych parowozach wygląda to śmiesznie i niepraktycznie ( częste wypadanie z szyn ).
Luzik, też mieszkam w bloku, widzę że jesteśmy rówieśnikami. Lepiej chyba spróbować mniej a lepiej
 

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
#27
Albo przejść na tory dedykowane do "podłogingu" tak jak:
1. Roco geoline (kruszą się, uboga geometria);
2. Rocoline na podkładzie gumowym (bogata geometria, produkcja powraca);
3. fleichmann Profiline (bogata geometria, stosunkowo drogie);
4. Bachnann Z track (jak dobrze pamiętam nazwę)

Na pewno są także inne ale wszystkiego nie pamiętam. Zasadnicza różnica jest taka, że złączki metalowe mają tylko przewodzić prąd (tak jak w A-gleis) a wszystko w kupie utrzymuje łączenie podkładów.

Generalnie to odeślę do dyskusji na ten temat:
http://forum.modelarstwo.info/threads/tory-na-podłogę-dyskusja.37491/
 
OP
OP
sebo81ku

sebo81ku

Znany użytkownik
BGM
MSMK
Reakcje
896 4 0
#28
Ponieważ były problemy z dodawaniem zdjęć, dopiero dzisiaj przedstawiam relację fotograficzną z kolejnych dni wietrzenia modeli.
 

Załączniki