• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Podłogówka u Seby

sebo81ku

Znany użytkownik
BGM
MSMK
Reakcje
896 4 0
#1
Witam
Ponieważ zbliżają się Święta, a jest to dla mnie czas wietrzenia taboru postanowiłem wrzucić kilka zdjęć z przed roku.
Na moje podłogowe szaleństwa musi mi wystarczyć typowy pokój w wielkiej płycie o pow. 17 m2.
Do obsługi taboru wykorzystuję zestaw cyfrowy z21. Natomiast torowisko po którym się poruszają to piko A-gleis oraz Roco Line
 

Załączniki

OP
OP
sebo81ku

sebo81ku

Znany użytkownik
BGM
MSMK
Reakcje
896 4 0
#5
Tak jak zawsze podłącza się z21... 2 żyłowym przewodem do szyn.
Dokładnie tak jak kolega Nero napisał. Dodatkowo rozgałęziam przewodów na dwa obwody i podłączam dwie pętle układu torowego żeby nie tracić napięcia na łączeniu szyn. Przy powyższym układzie torów wystarcza mi to na równoległym prowadzeniu 4 składów.
Raz nawet urządziłem sobie parowozjadę z pięciu parowozów i też nie było problemu.
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
384 24 1
#6
Dokładnie tak jak kolega Nero napisał. Dodatkowo rozgałęziam przewodów na dwa obwody i podłączam dwie pętle układu torowego żeby nie tracić napięcia na łączeniu szyn. Przy powyższym układzie torów wystarcza mi to na równoległym prowadzeniu 4 składów.
Raz nawet urządziłem sobie parowozjadę z pięciu parowozów i też nie było problemu.
Dla was to oczywiste :)
Ja jestem w tym temacie noga, więc pytam bo wiem, że akurat ROCO ma w ofercie dwa rodzaje "toru podłączeniowego" (mam na myśli geoline który dołączają do zestawów startowych z21).
Jeden obsługuje DCC a drugi nie. Wyszedłem więc z założenia, że jak chcemy mieć DCC to czymś to podłączenie się różni skoro są dwa produkty
 

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
254 2 1
#7
Roznica to obecnosc malego kondensatorka przeciwzakluceniowego w wersji nie-dcc. Mialam przez pewien czas na tym podlaczone DCC i nic, dziala - wywalilam dopiero jak mi szczurzylo z detekcja taboru.
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
384 24 1
#8
Super. Czyli wystarczy normalnie podłączyć i będzie hulać :)
Ta końcówka (wtyczka do połączenia z centralką) jest dostępna w sklepach elektrycznych? Jak to się fachowo nazywa bo nie wiem co googlać?
 
OP
OP
sebo81ku

sebo81ku

Znany użytkownik
BGM
MSMK
Reakcje
896 4 0
#9
Super. Czyli wystarczy normalnie podłączyć i będzie hulać :)
Ta końcówka (wtyczka do połączenia z centralką) jest dostępna w sklepach elektrycznych? Jak to się fachowo nazywa bo nie wiem co googlać?
Przeglądałem instrukcję i niestety nie znalazłem numeru kat. Tej wtyczki. A nie miałaś jej w zestawie, bo ja miałem dwie. Jedną luzem a drugą wraz z tirem podłączeniowym.
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
384 24 1
#10
Nie pamiętam. Być może mam zapasową(coś mi świta, że tak ale to może być autosugestia). Teraz nie jestem w stanie sprawdzić :(
W nieco bardziej odległej przyszłości chciałbym zrobić jakiś moduł/ segment i podłączyć to pod z21, stąd moje pytanie :)
 

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
#14
Ja tory PIKO/PILZ/ROCO do DC podłączam dwoma kablami. Z jednej strony zacynowane końcówki przylutowane do złączek do podłączenia torów, a z drugiej dwie końcówki bananowe do centralki. Koszt 5 zł.
 
OP
OP
sebo81ku

sebo81ku

Znany użytkownik
BGM
MSMK
Reakcje
896 4 0
#17
Torowisko rozłożone (około 45-50 mb) można rozpocząć trzy dniowe wietrzenie taboru.
Na początek postanowiłem przewietrzyć epokę V i VI. Zerknijcie proszę czy zestawione składy są w miarę realne czy raczej fikcją. Jeżeli fikcją to może jakieś podpowiedzi czy wogóle jest możliwość zestawienia czegoś sensownego.
[DOUBLEPOST=1514415891][/DOUBLEPOST]Odstawione na noc na bocznicę :)
 

Załączniki

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#20
. Zerknijcie proszę czy zestawione składy są w miarę realne czy raczej fikcją. Jeżeli fikcją to może jakieś podpowiedzi czy wogóle jest możliwość zestawienia czegoś sensownego.
[DOUBLEPOST=1514415891][/DOUBLEPOST]Odstawione na noc na bocznicę :)
Jakie to ma znaczenie skoro na tramwajowych łukach, rozłożonych na panelach, mkną czysciutkie plastikowe zabawki imitujące elektrowozy, ale radzą sobie bez drutu tak sprawnie, że od prędkości skalowej nawet rozpinają się tory?
Po prostu się tym ciesz i zestawiaj tak jak Tobie pasuje