• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

podłączenie zestawu sterowania ROCO

Ł

Łukasz31

Gość
#1
witam
zakupiłem zestaw sterowania ROCO odłączyłem kabelek wraz z płytką ( uciekło mi prawidłowe nazewnictwo, stąd takie określenie) od toru który był dołączony do toru z zestawu i teraz chciałbym podłączyć do swoich torów i tu mam pytanie czy mogą mi Koledzy dopomóc jak to prawidłowo zrobić( obrazkowo). I czy tą "płytkę"
Dodam iż użyłem funkcji szukaj ale nie okazała się ona dla mnie szczęśliwa.
Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam ciepło
Łukasz
 
OP
OP
Ł

Łukasz31

Gość
#5
tak jest z kablami. ok podłącze tak jak piszesz jutro i zobaczymy:)[DOUBLEPOST=1406058705,1406056973][/DOUBLEPOST]nie mogłem wytrzymać i poszedłem zobaczyć ,i nasunęło mi się jedno pytanie: tory Roco które posiadam są bez podkładów jaki sposób montażu byś widział?
ja pomyślałem aby wprowadzić kabel od spodu przez robiony nasyp aż do toru , czy to prawidłowe rozwiązanie?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
#9
Jeżeli to taka płytka, jaką pokazał kolega Karol, to ona jest specjalnie dostosowana do torów geoline, więc raczej trudno będzie ją zastosować do Rocoline bez podsypki. Trzeba coś samemu pokombinować, jeżeli to na makiecie, to można przylutować przewody do szyn. Nie ma "prawidłowych" i "nieprawidłowych" sposobów, ważne, żeby było dobre połączenie elektryczne i żeby za bardzo nie psuło widoku.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
439 8 0
#10
Do Rocoline może być coś takiego
[DOUBLEPOST=1406061354][/DOUBLEPOST]lub

W tej wersji jeżeli jest kondensator to trzeba go usunąć.
 
OP
OP
Ł

Łukasz31

Gość
#11
Odnosząc się do rady Pana Andrzeja przylutowałem kabelek postawiłem lokomotywę na torach i nic:( Sprawdziłem miernikiem prąd jest na torach. Co jeszcze mogę sprawdzić aby usunąć problem? Proszę Was o poradę

Pozdrawiam
Łukasz
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#12
A może trzeba sprawdzić jaki adres ma dekoder w lokomotywie. A może koła są brudne.
A może włożyłeś myszkę w gniazdo slave. Przyczyn może być wiele. A może dekoder jest włożony odwrotnie. A może liczba kroków się nie zgadza w ustawieniach. A może lok jest uszkodzony, sprawdź w analogu czy jeździ.
 
OP
OP
Ł

Łukasz31

Gość
#15
Myszka jest wlozona w gniazdo master, kola czyste. Dekoder byl zamontowany w sklepie wiec ja sie nic nie dotykalem. W analogu nie mam jak sprawdzic
Koledzy a moze znacie kogos z okolic Lublina z kim moglbym sie skontaktowac i kto moglby pomóc?
Łukasz
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#17
Odnosząc się do rady Pana Andrzeja przylutowałem kabelek postawiłem lokomotywę na torach i nic:( Sprawdziłem miernikiem prąd jest na torach. Co jeszcze mogę sprawdzić aby usunąć problem? Proszę Was o poradę
Łukasz
Sprawdziłeś , że na torach jest napięcie.
Analog to napięcie stałe. Może być z baterii. Jak możesz to wypnij dekoder i wepnij w to miejsce zaślepke. Albo wypnij dekoder i podaj napięcie stale od 5 do 15v bezpośrednio na silnik. Jak zakręci to masz pewność że lok jest dobry. Następnie zestaw sterowanie dcc ustaw adres 3 i wetknij dekoder. Włącz światła. Jeżeli po pokręceniu gałką jest problem ze światlami to wetknij odwrotnie dekoder. Jeżeli światła dalej nie świecą kierunkowo to pozostaje oddać zestaw na gwarancji. A jeżeli nie masz już gwarancji to na forum jest kilka osób zajmujących się profesjonalnymi naprawami. Radzę wtedy wysłać cały zestaw sterowania z lokomotywą.
W Lublinie była kiedyś gielda kolejkowa.
 
OP
OP
Ł

Łukasz31

Gość
#18
dzieki Dany za te info powiem tak jak kupilem zestaw postawilem na odcinku toru ktory byl dolaczony do zestawu i lok jechal ale bez swiatel a po probie montazu do modulu juz nie chce jechac .fakt gielda byla ale dawno temu teraz nie ma.Pozostaje kombinowac dalej czytajac podstawy elekrtyki
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#19
A powiedz jeszcze, co wyświetla aktualnie myszka, a najlepiej strzel fotkę i wrzuć na forum. Dekoder wepnij tak w gniazdo, żeby pomarańczowy kabel spotkał się z gwiazdką bądź jedynką nadrukowaną obok gniazda dekodera.
Jakbyś chciał pomocy on-line, to dzwoń 603453399
 

Podobne wątki